Ovulační kalendář na mobil

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 1 inzerát 13.02.17 22:13
Ovulační kalendář na mobil

Holky, popravdě. Vůbec netuším, jestli tu podobné téma je- neumím to hledat. Chci se zeptat, jestli máte některá osvědčenou mobilní aplikaci na určení ovulace. Gynekoložka mi ze zdravotních důvodů zakázala hormonální antikoncepci, tak bych si to chtěla hlídat podle neplodných dnů. Otěhotnět totiž chci až tak za rok. Jestli některá máte zkušenosti, tak sem s nimi :) děkuju

Přečtěte si článek: Ovulační kalendář

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 13.02.17 22:37

@Čičorečka Fajn je OvuView nebo FertilityFriend. Ale důrazně doporučuji měřit bazální teplotu, samotné zaznamenávání menstruace není a nemůže být spolehlivé. Celkově symptotermální metodu je potřeba dobře znát, vhodně si nastavit, jak moc bezpečnou ji chcete mít (jak brzy před ovulací budete dávat pozor s kondomem, kdyby náhodou přišla dřív). Ale pokud vám jde jen o rok, tak to asi velká tragedie kdyžtak nebude, takže pro vás podle mě ideální metoda. Aspoň poznáš lépe své tělo a pak, až to žádoucí bude, to budete mít snažší.

Fjodorka
Extra třída :D 11236 příspěvků 13.02.17 22:37

Žádná aplikace na mobilu ti ovulaci nezjistí. Chce to sledovat bazální teplotu, nebo dělat ovulační testy apod.

Emma9697
Kecalka 198 příspěvků 13.02.17 22:56

Studuju biologii a za mě asi takhle: ovulace samotná trvá zhruba 48 hodin, ale nedá se na to spoléhat v tom smyslu, že spermie klidně pár dní umí počkat :mrgreen: Takže pokud máš ovulaci zhruba v půlce cyklu jako většina žen ( jsou i speciální případy, které mají ovulaci jinak) Tak by jsi si měla chránít 12-16 den cyklu.(pokud máš klasický cyklus 28 dní) Určitě se to dá pokud máš pravidlený cyklus, ale první měsíc bych si udělala ovulační test, aby jsi zjitila, kdy to zhruba u tebe probíhá a pak už bych se řídila podle toho :kytka:

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 14.02.17 00:25

@Emma9697 No… ovulace je okamžik, ta neprobíhá dva dny. Vajíčko je schopné oplození asi tak den. Ovulační test je dobrý na zjištění, zda se tělo k ovulaci připravuje, ale pro potvrzení proběhlé ovulace je potřeba přidat měření bazální teploty, ideálně kontrolovat UTZ. Co se týče toho přežití spermií, tak pokud by měla ovulaci podle učebnice, tedy 14. den, pozor by si měla dávat minimálně od 11. dne, protože 3 dny jsou ještě docela slušná šance. K tomu přidat možnost, že ovulace bude o den dva dřív… Opravdu záleží, jak moc to chce člověk bezpečné. Já osobně nechávám aspoň pět dní (podle jedné studie je 5% šance že přežijí více jak 4 dny) k nejdřívějšímu datu ovulace.

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 14.02.17 00:32
@Emma9697 píše:
Studuju biologii a za mě asi takhle: ovulace samotná trvá zhruba 48 hodin, ale nedá se na to spoléhat v tom smyslu, že spermie klidně pár dní umí počkat :mrgreen: Takže pokud máš ovulaci zhruba v půlce cyklu jako většina žen ( jsou i speciální případy, které mají ovulaci jinak) Tak by jsi si měla chránít 12-16 den cyklu.(pokud máš klasický cyklus 28 dní) Určitě se to dá pokud máš pravidlený cyklus, ale první měsíc bych si udělala ovulační test, aby jsi zjitila, kdy to zhruba u tebe probíhá a pak už bych se řídila podle toho :kytka:

Studujes biologii a napises, ze ovulace trva 48 hodin… 8o. A ze se ma chranit od 12.dne, kdyz ovulace probehne 14.den? Doufam, ze se zamerujes spise na nezivou prirodu…

jarmarkty
Kecalka 163 příspěvků 14.02.17 00:41

Ja sice nemam primo a jen ovulacni kalendar, ale primo i s menstruacnim kalendarem, kde si jde zapisovat vsechno mozne i nalada, jake leky jsem si vzala, ms, styk a podle dat to vypocitava ovulaci, pouzivam ji uz nekolik let a podle ni jsem otehotnela a od porodu jsem podle ni „tuk, tuk“ neotehotnela (zatim druhe neplanujeme) :-) jmenuje se Muj kalendar, ikona je ruzovy denik.

Aslei
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 14.02.17 05:28
@jarmarkty píše:
Ja sice nemam primo a jen ovulacni kalendar, ale primo i s menstruacnim kalendarem, kde si jde zapisovat vsechno mozne i nalada, jake leky jsem si vzala, ms, styk a podle dat to vypocitava ovulaci, pouzivam ji uz nekolik let a podle ni jsem otehotnela a od porodu jsem podle ni „tuk, tuk“ neotehotnela (zatim druhe neplanujeme) :-) jmenuje se Muj kalendar, ikona je ruzovy denik.

Také ho mám a jsem spokojena :andel:

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 14.02.17 11:21

A nemate prosim nekdo zkusenost s vyuzitim chytrych hodinek nebo fitbitu a k tomu aplikace do mobilu - ze by to jako bazalni teplotu merilo samo. Manzel nasel, ze takove aplikace tak nejak existuji. Zajimaly by me osobni zkusenosti, jestli to funguje, jestli ma smysl kvuli tomu treba ten fitbit porizovat. Diky.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 1 inzerát 14.02.17 11:44

Díky za radu všem, které mi kalendáře doporučily :kytka: stáhnu si všechny, baví mě to :D

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 14.02.17 11:44
@malytlustyhroch píše:
A nemate prosim nekdo zkusenost s vyuzitim chytrych hodinek nebo fitbitu a k tomu aplikace do mobilu - ze by to jako bazalni teplotu merilo samo. Manzel nasel, ze takove aplikace tak nejak existuji. Zajimaly by me osobni zkusenosti, jestli to funguje, jestli ma smysl kvuli tomu treba ten fitbit porizovat. Diky.

Těžko. Bazální se měří v ústech, případně dole. Fitbit je na ruce. Leda že by sis ji tam každé ráno strčila. :mrgreen:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 1 inzerát 14.02.17 11:45
@Litta píše:
Těžko. Bazální se měří v ústech, případně dole. Fitbit je na ruce. Leda že by sis ji tam každé ráno strčila. :mrgreen: [/citace
:lol: :lol: :lol:

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 14.02.17 11:47

@malytlustyhroch Teda takhle, testují se v současnosti přístroje, které by byly celou noc přicuclé v podpaží, ale tam je problém, že se to musí něčím lepit (prodraží se to) a asi to zatím nebude úplně příjemné na nošení. Nejlepší je zatím pořád teploměr pod jazyk a za pár minut zapsat výsledek do aplikace.

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 14.02.17 11:52
@Litta píše:
Těžko. Bazální se měří v ústech, případně dole. Fitbit je na ruce. Leda že by sis ji tam každé ráno strčila. :mrgreen:

Naramek muze merit bez prestani a tim vyrovnat mensi presnost, si myslim, zvlast u lidi, u kterych je jeden den jako druhy (=nejdou v pondeli do posilovny a v sobotu na lyze). Ale jiste pochybnosti, jestli to fakt funguje mam, proto se ptam.

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 14.02.17 11:55

@malytlustyhroch No ale právě jde o to, že ta teplota v podpaží je prostě jiná než ta bazální. Víc to taky ovlivní třeba teplota v ložnici, jak moc se převaluješ a tak. Asi to stojí za vyzkoušení, ale pořizovat kvůli tomu něco, do toho bych nešla. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >