Ovulační testy, jak to všechno funguje...

272
3.3.21 14:17

Ovulační testy, jak to všechno funguje...

Zdravím ráda bych se poradila s někým kdo má problematiku testů více nastudovanou, chápu že LH se zvedne v momentě kdy se spustí jeho produkce v hypofyze, následně se uvolní vajíčko a dál to je jasné. Já ale mívám opravdu pozitivní test jen velmi krátkou chvíli… třeba teď byl ráno plně pozitivní a večer už čárky stejné nebyly, den před tím negativní, tak jsem z toho jelen kdy teda na to skočit, jestli když jsme se k sexu dostali až večer, rozumějte až jsem uspala malého ďáblika, jestli to bylo ještě ok nebo pozdě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
997
3.3.21 14:33
@Layana píše:
Zdravím ráda bych se poradila s někým kdo má problematiku testů více nastudovanou, chápu že LH se zvedne v momentě kdy se spustí jeho produkce v hypofyze, následně se uvolní vajíčko a dál to je jasné. Já ale mívám opravdu pozitivní test jen velmi krátkou chvíli… třeba teď byl ráno plně pozitivní a večer už čárky stejné nebyly, den před tím negativní, tak jsem z toho jelen kdy teda na to skočit, jestli když jsme se k sexu dostali až večer, rozumějte až jsem uspala malého ďáblika, jestli to bylo ještě ok nebo pozdě?

Ze je test naplno pozitivni jen par hodin je uplne normalni a ovulace nastava do 48hodin PO pozitivnim testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
3.3.21 14:41

@janikema90 takže jsme to stihli :dance: díky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2557
3.3.21 14:47

Zakladelko, omlouvám se ale trochu se ti vterknu do dotazu.
Já mám zas opačný problém. Mám furt pozitivní. Tedy respektive kontrolní výrazná a testovací o trochu slabší. Ale mám to tak pokaždé když se testuji. Jsem z toho jelen. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
3.3.21 14:51
@zuzula.82 píše:
Já mám zas opačný problém. Mám furt pozitivní. Tedy respektive kontrolní výrazná a testovací o trochu slabší. Ale mám to tak pokaždé když se testuji. Jsem z toho jelen. :nevim:

Testovaci musi byt stejne silna jako kontrolni nebo i silnejsi nez kontrolni, jinak test pozitivni neni.

Ale pokud to takto mate stale (cely cyklus), tak spis zacnete merit bazalni teplotu.
Nekomu ty ovulacni testy holt nesedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2557
3.3.21 14:54

@janikema90 děkuji za radu, asi budu muset a nebo se spíš na to vykaslu a uvidíme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
3.3.21 14:55
@zuzula.82 píše:
Já mám zas opačný problém. Mám furt pozitivní. Tedy respektive kontrolní výrazná a testovací o trochu slabší. Ale mám to tak pokaždé když se testuji. Jsem z toho jelen. :nevim:

Testovaci musi byt stejne silna jako kontrolni nebo i silnejsi nez kontrolni, jinak test pozitivni neni.

Ale pokud to takto mate stale (cely cyklus), tak spis zacnete merit bazalni teplotu.
Nekomu ty ovulacni testy holt nesedi.

@Layana píše:
@janikema90 takže jsme to stihli :dance: díky ;)

Urcite ano. Pokud ovsem mate styk pravidelne 1× za 2-3dny, tak je sledovani ovulace zbytecne, protoze se do plodnych dnu vzdycky trefite a pokud jsou spermie v kondici, tak si vydrzi pockat na vajicko i par dni 🙂
A jen dodam, ze i pri trefeni se do ovulace jsou sance na otehotneni asi 15-20%, tak bych se na to moc neupinala a proste si to uzivejte 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
3.3.21 15:04

@janikema90 já zatím vlastně otěhotněla pokaždé když byl styk co dva dny a tedy i přímo na ovulaci, jen to nedopadlo :-( no jooo ale jak mám vědět že jsou spermie v kondici… :-D Teď jsem to hlídala protože jsem se chtěla ujistit zda se po potratu nerozbil cyklus, před tím po biochemku jsem měla ovulaci maličko posunutou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat