Reklama

Ovulační testy, pomohli vám?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 06.09.18 22:35
Ovulační testy, pomohli vám??

Dobrý večer,
Koupila jsem si již několikrát ovulační testy a z 11ti měření jsem snad ještě nikdy neměla 2 stejně silné čárky (znak že ovulace probíhá). Tento měsíc chci testovat každý den s tím, že jsem třeba jedna z mála co má ovulaci ke konci či na začátku cyklu. Moje otázka zní, zda to má cenu spoléhat na ovulační testy, a zda se někomu z vás díky nim podařilo otěhotnět?? Všem moc děkuji za odpověď :srdce:

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 22:49

Já bych rada poradila ale vůbec s těmito testy nemám zkušenost.Já otěhotněla před 3 lety a podle výpočtu to vůbec nebylo 10-15 dni od prvního dne MS ale něco malinko pred ni ..

Fjodorka
Extra třída :D 11223 příspěvků 06.09.18 22:50

Ano, pomohly, 3× těhotná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 22:51

A nevíte náhodou jak to žena pozná podle BT ??

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 06.09.18 22:55

@TeriiTerii známá díky pozitivnímu testu otěhotněla :nevim: někomu pomohou a někoho jen vystresujou a nedaří se už jen proto,že na to myslí. Jak dlouho se snažíte? A během toho testování byly aspoň dny, kdy byla čárka výraznější (i když ne pozitivní), kdy sis řekla, že se asi blíží a příští test bude pozitivní? Jestli ano,tak je možné, že to byla známka ovulace, jen ti nesedí značka testů a potřebuješ testy s více barviva, které ovulaci ukáží jasněji. Takové testy jsou třeba Wondfo.

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 06.09.18 23:00
@Anonymní píše:
A nevíte náhodou jak to žena pozná podle BT ??

Po ovulaci teplota stoupá vlivem progesteronu. Den poslední nízké teploty je den ovulace. Ale z BT nepoznáš ovulaci předem, ale až po jejím proběhnutí. Používá se pro zjištění kdy a jestli ovulace probíhá. Jako příklad posílám svůj graf.

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 06.09.18 23:09

@jaaaninda asi je lepsi mereni bazalni teploty, ale z toho grafu vubec nejsem moudra :mrgreen: cili kdyz budu merit kazdy den a psat si to, tak za ten mesic (28dnu cyklu) se pak podivam na nejmizsi teplotu a to je den ovulace? Chapu dobre? 8o

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 06.09.18 23:10

@jaaaninda jinak moc dekuji za info :srdce: :kytka:

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 06.09.18 23:20

@TeriiTerii když si stáhneš nějakou aplikaci, tak ta ti ovulaci vyznačí 3-4 dny po ovulaci (to je ten oranžový kříž v grafu). Já používala OvuView a ještě je hodně pouzivaná aplikace Fertilityfriend. Měřit se musi každý den, ve stejný čas ještě než vstaneš. Jinak platí, že ovulaci poznáš podle pravidla 3 po 6 (3 vyšší teploty po 6 nižšších) a poslední den nízké teploty je den ovulace. U 28 denního cyklu by měla ovulace nastat v rozmezí 12-18DC.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 06.09.18 23:28

Ahoj, dobré je sledovat hlen, který se před ovulací tvoří v hojné míře a je průhledný, průsvitný, tažný, někdy se přirovnává konzistencí k syrovému vaječnému bílku, hodně tekutý. Někdy může mít žena jen pocit mokra. Tento typ hlenu bývá znakem blížící se ovulace. Je také vhodným prostředím pro pohyb a výživu spermií. Životnost spermií může být 3 až 5 dnů. Doporučuje se tedy mít styk v těchto nejplodnějších dnech ob den. K ovulaci většinou dochází následující den, kdy už je po tzv. vrcholu hlenu a hlen ztrácí svoji tažnost a stává se bělejší. Dle studií však může dojít k ovulaci i v den vrcholu hlenu. Co se týká měření BT, tak někdy dojde k poklesu teploty v den ovulace oproti předchozím měřením. Nemusí to být pravidlo. Sex se doporučuje až do vzestupu teploty, včetně tohoto dne. Někdy i ten den zvýšených teplot může být jen pár hodin od ovulace. Potvrzení ovulace jsou 3 dny vyšších teplot nad linii 6 předešlých, přičemž teplota 3. den by měla být vyšší o 0,2 stupně než těch předchozích 6 měření. Zvýšená teplota je potom až do menstruace, kdy klesá na úroveň předovulačních teplot. Za těhotenství se považuje 18 a více dnů vyšších teplot, pokud nedojde k žádnému krvácení. Pak není ani potřeba těhotenský test. Když tak si o tom něco přečti nebo dej vědět a mrkneme na křivky. Přeji brzký úspěch!

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 06.09.18 23:37
@s.y.p.t.a píše:
Ahoj, dobré je sledovat hlen, který se před ovulací tvoří v hojné míře a je průhledný, průsvitný, tažný, někdy se přirovnává konzistencí k syrovému vaječnému bílku, hodně tekutý. Někdy může mít žena jen pocit mokra. Tento typ hlenu bývá znakem blížící se ovulace. Je také vhodným prostředím pro pohyb a výživu spermií. Životnost spermií může být 3 až 5 dnů. Doporučuje se tedy mít styk v těchto nejplodnějších dnech ob den. K ovulaci většinou dochází následující den, kdy už je po tzv. vrcholu hlenu a hlen ztrácí svoji tažnost a stává se bělejší. Dle studií však může dojít k ovulaci i v den vrcholu hlenu. Co se týká měření BT, tak někdy dojde k poklesu teploty v den ovulace oproti předchozím měřením. Nemusí to být pravidlo. Sex se doporučuje až do vzestupu teploty, včetně tohoto dne. Někdy i ten den zvýšených teplot může být jen pár hodin od ovulace. Potvrzení ovulace jsou 3 dny vyšších teplot nad linii 6 předešlých, přičemž teplota 3. den by měla být vyšší o 0,2 stupně než těch předchozích 6 měření. Zvýšená teplota je potom až do menstruace, kdy klesá na úroveň předovulačních teplot. Za těhotenství se považuje 18 a více dnů vyšších teplot, pokud nedojde k žádnému krvácení. Pak není ani potřeba těhotenský test. Když tak si o tom něco přečti nebo dej vědět a mrkneme na křivky. Přeji brzký úspěch!

Paaani dekuji! To uz ani nemusim cist knizky :-)) ne opravdu diky za tak podrobny prispevek! To jje tedy hotova veda! Nejsi gynekolozka? :palec: :srdce:

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 06.09.18 23:38

@jaaaninda jiu diky za typ! Asi to vyzkousim ;-) :srdce:

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 14.09.18 16:09

Tak tedy ovulacni test mi ukazal drhou slabou carku behem menstruace (zacala jsem uz od 1.dne (1.DC) ze zvedavosti a to je fakt zvlastni. V te dobe byla nejsilnejsi. Doted (10.DC) slabla a slabla az zmizela uplne. Takze me zatim ovulace neprisla. Mate me vsak, ze ten prusv.hlen uz byl a bolely me i prsa, bolest podbrisku i po menstruaci. No a ted nic. Tehotna nejsem, na obou testech mi porad sviti jedna carka a uz z toho zacinam mit depku :-( jak je mozne, ze jsem otehotnela poprve raz dva (rekla jsem mu tak se vubec nehlidej) a bylo to. A ted? Ja nevim. Vim ze ti moc resim.. jak dlouho vam trvalo otejotnet kdyz jste znali den sve ovulace? A mel jste nekdo takhle porad slaby druhy stin na ovul.testu?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >