Ovulační testy, pomohli vám?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 06.09.18 22:35
Ovulační testy, pomohli vám??

Dobrý večer,
Koupila jsem si již několikrát ovulační testy a z 11ti měření jsem snad ještě nikdy neměla 2 stejně silné čárky (znak že ovulace probíhá). Tento měsíc chci testovat každý den s tím, že jsem třeba jedna z mála co má ovulaci ke konci či na začátku cyklu. Moje otázka zní, zda to má cenu spoléhat na ovulační testy, a zda se někomu z vás díky nim podařilo otěhotnět?? Všem moc děkuji za odpověď :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 22:49

Já bych rada poradila ale vůbec s těmito testy nemám zkušenost.Já otěhotněla před 3 lety a podle výpočtu to vůbec nebylo 10-15 dni od prvního dne MS ale něco malinko pred ni ..

Fjodorka
Extra třída :D 11255 příspěvků 06.09.18 22:50

Ano, pomohly, 3× těhotná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 22:51

A nevíte náhodou jak to žena pozná podle BT ??

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 736 příspěvků 06.09.18 22:55

@TeriiTerii známá díky pozitivnímu testu otěhotněla :nevim: někomu pomohou a někoho jen vystresujou a nedaří se už jen proto,že na to myslí. Jak dlouho se snažíte? A během toho testování byly aspoň dny, kdy byla čárka výraznější (i když ne pozitivní), kdy sis řekla, že se asi blíží a příští test bude pozitivní? Jestli ano,tak je možné, že to byla známka ovulace, jen ti nesedí značka testů a potřebuješ testy s více barviva, které ovulaci ukáží jasněji. Takové testy jsou třeba Wondfo.

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 736 příspěvků 06.09.18 23:00
@Anonymní píše:
A nevíte náhodou jak to žena pozná podle BT ??

Po ovulaci teplota stoupá vlivem progesteronu. Den poslední nízké teploty je den ovulace. Ale z BT nepoznáš ovulaci předem, ale až po jejím proběhnutí. Používá se pro zjištění kdy a jestli ovulace probíhá. Jako příklad posílám svůj graf.

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 06.09.18 23:09

@jaaaninda asi je lepsi mereni bazalni teploty, ale z toho grafu vubec nejsem moudra :mrgreen: cili kdyz budu merit kazdy den a psat si to, tak za ten mesic (28dnu cyklu) se pak podivam na nejmizsi teplotu a to je den ovulace? Chapu dobre? 8o

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 06.09.18 23:10

@jaaaninda jinak moc dekuji za info :srdce: :kytka:

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 736 příspěvků 06.09.18 23:20

@TeriiTerii když si stáhneš nějakou aplikaci, tak ta ti ovulaci vyznačí 3-4 dny po ovulaci (to je ten oranžový kříž v grafu). Já používala OvuView a ještě je hodně pouzivaná aplikace Fertilityfriend. Měřit se musi každý den, ve stejný čas ještě než vstaneš. Jinak platí, že ovulaci poznáš podle pravidla 3 po 6 (3 vyšší teploty po 6 nižšších) a poslední den nízké teploty je den ovulace. U 28 denního cyklu by měla ovulace nastat v rozmezí 12-18DC.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 06.09.18 23:28

Ahoj, dobré je sledovat hlen, který se před ovulací tvoří v hojné míře a je průhledný, průsvitný, tažný, někdy se přirovnává konzistencí k syrovému vaječnému bílku, hodně tekutý. Někdy může mít žena jen pocit mokra. Tento typ hlenu bývá znakem blížící se ovulace. Je také vhodným prostředím pro pohyb a výživu spermií. Životnost spermií může být 3 až 5 dnů. Doporučuje se tedy mít styk v těchto nejplodnějších dnech ob den. K ovulaci většinou dochází následující den, kdy už je po tzv. vrcholu hlenu a hlen ztrácí svoji tažnost a stává se bělejší. Dle studií však může dojít k ovulaci i v den vrcholu hlenu. Co se týká měření BT, tak někdy dojde k poklesu teploty v den ovulace oproti předchozím měřením. Nemusí to být pravidlo. Sex se doporučuje až do vzestupu teploty, včetně tohoto dne. Někdy i ten den zvýšených teplot může být jen pár hodin od ovulace. Potvrzení ovulace jsou 3 dny vyšších teplot nad linii 6 předešlých, přičemž teplota 3. den by měla být vyšší o 0,2 stupně než těch předchozích 6 měření. Zvýšená teplota je potom až do menstruace, kdy klesá na úroveň předovulačních teplot. Za těhotenství se považuje 18 a více dnů vyšších teplot, pokud nedojde k žádnému krvácení. Pak není ani potřeba těhotenský test. Když tak si o tom něco přečti nebo dej vědět a mrkneme na křivky. Přeji brzký úspěch!

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 06.09.18 23:37
@s.y.p.t.a píše:
Ahoj, dobré je sledovat hlen, který se před ovulací tvoří v hojné míře a je průhledný, průsvitný, tažný, někdy se přirovnává konzistencí k syrovému vaječnému bílku, hodně tekutý. Někdy může mít žena jen pocit mokra. Tento typ hlenu bývá znakem blížící se ovulace. Je také vhodným prostředím pro pohyb a výživu spermií. Životnost spermií může být 3 až 5 dnů. Doporučuje se tedy mít styk v těchto nejplodnějších dnech ob den. K ovulaci většinou dochází následující den, kdy už je po tzv. vrcholu hlenu a hlen ztrácí svoji tažnost a stává se bělejší. Dle studií však může dojít k ovulaci i v den vrcholu hlenu. Co se týká měření BT, tak někdy dojde k poklesu teploty v den ovulace oproti předchozím měřením. Nemusí to být pravidlo. Sex se doporučuje až do vzestupu teploty, včetně tohoto dne. Někdy i ten den zvýšených teplot může být jen pár hodin od ovulace. Potvrzení ovulace jsou 3 dny vyšších teplot nad linii 6 předešlých, přičemž teplota 3. den by měla být vyšší o 0,2 stupně než těch předchozích 6 měření. Zvýšená teplota je potom až do menstruace, kdy klesá na úroveň předovulačních teplot. Za těhotenství se považuje 18 a více dnů vyšších teplot, pokud nedojde k žádnému krvácení. Pak není ani potřeba těhotenský test. Když tak si o tom něco přečti nebo dej vědět a mrkneme na křivky. Přeji brzký úspěch!

Paaani dekuji! To uz ani nemusim cist knizky :-)) ne opravdu diky za tak podrobny prispevek! To jje tedy hotova veda! Nejsi gynekolozka? :palec: :srdce:

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 06.09.18 23:38

@jaaaninda jiu diky za typ! Asi to vyzkousim ;-) :srdce:

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 14.09.18 16:09

Tak tedy ovulacni test mi ukazal drhou slabou carku behem menstruace (zacala jsem uz od 1.dne (1.DC) ze zvedavosti a to je fakt zvlastni. V te dobe byla nejsilnejsi. Doted (10.DC) slabla a slabla az zmizela uplne. Takze me zatim ovulace neprisla. Mate me vsak, ze ten prusv.hlen uz byl a bolely me i prsa, bolest podbrisku i po menstruaci. No a ted nic. Tehotna nejsem, na obou testech mi porad sviti jedna carka a uz z toho zacinam mit depku :-( jak je mozne, ze jsem otehotnela poprve raz dva (rekla jsem mu tak se vubec nehlidej) a bylo to. A ted? Ja nevim. Vim ze ti moc resim.. jak dlouho vam trvalo otejotnet kdyz jste znali den sve ovulace? A mel jste nekdo takhle porad slaby druhy stin na ovul.testu?

Lilka1
Povídálka 43 příspěvků 25.10.18 12:14

@Fjodorka
Ahojky a jak dlouho jste se snažili ? :lol: my zkoušíme 2-3 měsíc teď jsem si koupila digitální ovu testy od clearblue tak snad pomůžou a vyjde to tento měsíc :kytka: :kytka:

Fjodorka
Extra třída :D 11255 příspěvků 28.10.18 22:52

@Lilka1 asi rok a půl, mezitím půl roku pauza, takže vlastně rok.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >