Ovulační testy - proběhla ovulace nebo ne?

Anonymní
23.12.20 20:20

Ovulační testy - proběhla ovulace nebo ne?

Prosím o váš názor, jsem tento měsíc bezradná :-) Minulý cyklus jsem zkusila poprvé testovat ovulaci pomocí ovulačních testů a ta proběhla 17. den cyklu, testovací čárka byla v ten 17. den silnější než ta kontrolní. Jsem půl roku po vysazení antikoncepce, cykly mám hned od vysazení pravidelné 28 dní.
Tento měsíc je to však nějaké podivné - dnes jsem 26. den cyklu z 28 a testovací čárka nikde není silnější než ta kontrolní (pořád používám ty stejné testy jako minulý cyklus). Teď poslední dny byla silnější, ale ne více než ta kontrolní. Testování bylo první týden ob den, po té každý den a snaha i ve stejný čas (maximálně dvouhodinový rozdíl kvůli práci). Je tento cyklus anovulační, i když někde ty čárky lehce silnější byly, nebo je možné, že ovulace proběhla až teď na konci cyklu? Břicho mě cca 3 dny v období těch silnějších čárek pobolívalo. Kdy tedy očekávat menstruaci? Může se oddálit, i když je pravidelný cyklus 28 dní? Nebo ji mám za 2 dny čekat? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6530
23.12.20 20:28

Věštit moc neumím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.12.20 07:12

Nejprve, pokud minulý cyklus byl test pozitivní 17 DC, ovulace byla spíš 18 DC. Takže máš krátkou luteální fázi, jen 10 dní, s tím by se mělo něco dělat.
Teď ten cyklus může být anovulační nebo ještě ovulace bude nebo si jen nechytla LH peak, je lepší testovat 2× denně. A úplně nejlepší je k ovul. testům měřit i bazální teplotu, ta ti to zpětně potvrdí.
A pro povzbuzení, já měla nedávno podobně vypadající testy jako teď ty, přestože mi vždy vycházely a ten cyklus jsem otěhotněla. Sice to bylo biochemko, ale to s tím nesouvisí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.20 07:29
@SmokedSalmon píše:
Nejprve, pokud minulý cyklus byl test pozitivní 17 DC, ovulace byla spíš 18 DC. Takže máš krátkou luteální fázi, jen 10 dní, s tím by se mělo něco dělat.
Teď ten cyklus může být anovulační nebo ještě ovulace bude nebo si jen nechytla LH peak, je lepší testovat 2× denně. A úplně nejlepší je k ovul. testům měřit i bazální teplotu, ta ti to zpětně potvrdí.
A pro povzbuzení, já měla nedávno podobně vypadající testy jako teď ty, přestože mi vždy vycházely a ten cyklus jsem otěhotněla. Sice to bylo biochemko, ale to s tím nesouvisí ;)

Děkuji. Za měsíc jdu na gyndu, tak tam vše řeknu :-) Co se dává na to prodloužení luteální fáze, jak se to řeší?
S tou teplotou mi to vůbec nesedělo, ale dám tomu ještě šanci.
Děkuji za povzbuzení, byl by to krásný dáreček, ale obávám se, že menstruace klasicky dorazí, nějak už tomu nevěřím :?

• Citovat
  • Nahlásit
24.12.20 08:03

Na gyndě to budou nejspíš řešit hormonama-progesteronem (utrogestan např.) Jestli chceš nejdřív vyzkoušet doplňky, tak se užívá pyridoxin (min.70mg denně). Zkus si domluvit folikulometrii, ta bude nejspolehlivější.
Já dnes testovala a taky se žádné vánoční překvapení nekoná :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.20 09:03
@SmokedSalmon píše:
Na gyndě to budou nejspíš řešit hormonama-progesteronem (utrogestan např.) Jestli chceš nejdřív vyzkoušet doplňky, tak se užívá pyridoxin (min.70mg denně). Zkus si domluvit folikulometrii, ta bude nejspolehlivější.
Já dnes testovala a taky se žádné vánoční překvapení nekoná :,(

Děkuji, domluvím se tam. Já jsem dnes 27 DC z 28 a těhotenský test negativní (zkusila jsem ho jen z hecu vzhledem k dnešnímu slavnostnímu dni), takže ani na ty Vánoce se nám nepoštěstí. Držím pěsti, ať brzy máte II :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat