Ovulační testy - řešit u gynekologa?

Anonymní
6.4.21 20:56

Ovulační testy - řešit u gynekologa?

Ahojte,

první měsíc dělám ovu testy, mám pravidelný 29 denní cyklus, takže jsem testovala 13-16 DC a nic, navíc čárka spíš slábne, 13 DC byla nejsilnější (ale pořád rozhodně negativní).

Myslíte, že je na ty testy spoleh? A že nemám ovulaci a měla bych to řešit u gynekologa?

Žádné příznaky ovulace necítím, nemám hlen (nebo teda nic ze mě neteče, pocit jakoby vlhka i možná mám a zvýšenou chuť na sex rozhodně), nic mě nebolí, prostě fakt to nepoznám.

Díky moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25941
6.4.21 20:58

Tak si k tomu měr teplotu, je to zdarma a přesné. Po prvním měsíci bych to u gynekologa neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
641
6.4.21 21:02

Já kdysi také testovala a nebylo tam skoro nic. Gynekolog mi říkal, že se na ně vůbec nemám spoléhat. Pak jsem chodila i na folikulometrii a tam byla ovulace krásně vidět. Schválně jsem si dělala ovulační test, který mi doma zbyl, no a byl stále vesele negativní. Takže asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
793
6.4.21 21:06

Ovulační testy jsou zrádný, navíc pozitivní ovulační test znamená, že ovulace bude do 48 hodin, třeba si jen testovala pozdě. Možná byla ovulace 13DC, takže by byl ovulační test pozitivní už 11 nebo 12DC. Navíc ovulační test zachytí LH jen pár hodin, to znamená, že pokud test neděláš alespoň 3krát denně, tak se prostě netrefíš, alespoň tak mi to vysvětlila moje kamarádka gynekoložka :oops: a já jsem toho příkladem. Mám už půl roku ovulaci pravidelně 13DC, test pozitivní 12DC ale ze 3 testů pozitivní jen jeden během dne.
A jen pro info, ovulační test ti stejně spolehlivě neukáže, že k ovulaci došlo, jen to, že hladina hormonu už je vysoká na spuštění vajíčka, to jestli praskne ti potvrdí jen lékař a teplota :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 21:07

@Dadda8 děkuju, co je prosím tě folikulometrie? To se chodí ke gynekologovi?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 21:09
@Markéta188 píše:
Ovulační testy jsou zrádný, navíc pozitivní ovulační test znamená, že ovulace bude do 48 hodin, třeba si jen testovala pozdě. Možná byla ovulace 13DC, takže by byl ovulační test pozitivní už 11 nebo 12DC. Navíc ovulační test zachytí LH jen pár hodin, to znamená, že pokud test neděláš alespoň 3krát denně, tak se prostě netrefíš, alespoň tak mi to vysvětlila moje kamarádka gynekoložka :oops: a já jsem toho příkladem. Mám už půl roku ovulaci pravidelně 13DC, test pozitivní 12DC ale ze 3 testů pozitivní jen jeden během dne.
A jen pro info, ovulační test ti stejně spolehlivě neukáže, že k ovulaci došlo, jen to, že hladina hormonu už je vysoká na spuštění vajíčka, to jestli praskne ti potvrdí jen lékař a teplota :palec:

strašně moc děkuju, jsem klidnější!

No, upřímně jsem ten ovu test dělala jednou denně a vždy jiný čas…a pravda je že jsem začala až 13DC a četla jsem, že ovulaci mohu mít klidně 10DC i při cyklu 29 dní.

• Citovat
  • Nahlásit
793
6.4.21 21:15

Pro klid duše se domluv se svým gynekologem na té folikulometrii. Tuším že zdarma jsou kontroly ovulace 3 cykly za sebou.
Gynekolog si tě pozve v nejpravděpodobnější době ovulace dle délky cyklu a zkontroluje, zda máš vajíčka a jestli máš nějaký dominantní folikul :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 21:19

@Markéta188 tak jo, možná by bylo fajn mu říct, že to řešíme a jestli nemam dorazit na prohlídku. Já si jen sama naordinovala femibion, Macu a listovku, jinak jsem to chtěla neřešit :)

• Citovat
  • Nahlásit
15981
6.4.21 21:19

Přestala jsem číst u věty první měsíc dělám testy. Po prvním měsíci bych to s dr fakt neřešila, pokud se nesnazite rok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
793
6.4.21 21:22
@Anonymní píše:
@Markéta188 tak jo, možná by bylo fajn mu říct, že to řešíme a jestli nemam dorazit na prohlídku. Já si jen sama naordinovala femibion, Macu a listovku, jinak jsem to chtěla neřešit :)

A jak dlouho se snažíte? On ti toto vyšetření jen tak po chvilce asi neudělá, většinou se čeká minimálně půl roku, nejlépe rok snažení, aby lékař to aktivně začal řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 21:23
@lachtanice86 píše:
Přestala jsem číst u věty první měsíc dělám testy. Po prvním měsíci bych to s dr fakt neřešila, pokud se nesnazite rok

to chápu :) jinak bez ochrany spolu spíme od začátku roku, takže 3 cykly, ale jeden měsíc to bylo spíš sporadicky než pravidelně. To já vím že je brzy, jen si myslím, že je fajn vědět, zda ovuluju, to mi stačí, pak bych už nic neměřila :) Já ji na sobě fakt vůbec nepoznám.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 21:24
@Markéta188 píše:
A jak dlouho se snažíte? On ti toto vyšetření jen tak po chvilce asi neudělá, většinou se čeká minimálně půl roku, nejlépe rok snažení, aby lékař to aktivně začal řešit.

3 měsíce :oops: ale jeden měsíc jsme se moc neviděli, takže spíš až únor a zejména březen to bylo více než aktivní :) Já si jen říkala pro jistotu, ne že bych pak doma měla vědeckou laboratoř… at to kdyžtak podchytím hned. Ale možná jsem jen ovlivněná taky emiminem a diskusemi, jak to nejde :zed: plus tomu nepomáhá fakt, že nemam absolutně žádné příznaky ovulace no :)

• Citovat
  • Nahlásit
793
6.4.21 21:30
@Anonymní píše:
3 měsíce :oops: ale jeden měsíc jsme se moc neviděli, takže spíš až únor a zejména březen to bylo více než aktivní :) Já si jen říkala pro jistotu, ne že bych pak doma měla vědeckou laboratoř… at to kdyžtak podchytím hned. Ale možná jsem jen ovlivněná taky emiminem a diskusemi, jak to nejde :zed: plus tomu nepomáhá fakt, že nemam absolutně žádné příznaky ovulace no :)

Jo tak emimino je na tohle asi nejhorší :lol:
Vím, že je to těžký, ale nic nečti. Na emimino se spíše chodí dotazovat problémy, než jásat, že někdo je těhotny hned na první dobrou :mrgreen:
Zkus příští měsíc pravidelně ty testy, nebo měřit tu BT, pokud chceš mít nějakou jistotu, ale věř mi, že já vím 100%, že ovulaci mám a k otěhotnění to nepomohlo, možná je to ještě horší, když si říkám kde je kruci teda problém, když ovulaci normálně mám, ale my už se bližíme k prvnímu roku snažení. Prvního půl roku jsem to měla absolutně na háku, nemá cenu se tím trápit hned tak ze startu. Dej tomu čas :oops:
Držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7593
6.4.21 21:33
@Anonymní píše:
3 měsíce :oops: ale jeden měsíc jsme se moc neviděli, takže spíš až únor a zejména březen to bylo více než aktivní :) Já si jen říkala pro jistotu, ne že bych pak doma měla vědeckou laboratoř… at to kdyžtak podchytím hned. Ale možná jsem jen ovlivněná taky emiminem a diskusemi, jak to nejde :zed: plus tomu nepomáhá fakt, že nemam absolutně žádné příznaky ovulace no :)

V životě jsem na sobě nepoznala kdy mám ovulaci snad kromě toho, že jsem měla větší chuť na sex. O tom, že jsou nějaký příznaky ovulace jsem se taky dočetla až tady a to jsem těhotná teď po třetí. Nehroť to, užívejte si sex ideálně ob den a pokud to ani po roce nevyjde tak to začni řešit u gynekologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
641
6.4.21 21:34
@Anonymní píše:
@Dadda8 děkuju, co je prosím tě folikulometrie? To se chodí ke gynekologovi?

Gynekolog Ti na ultrazvuku zkontroluje, jak rostou folikuly, případně jestli nějaký prasknul. Z něj se pak uvolní vajíčko a může dojít k jeho oplodnění. Chodí se během předpokládané ovulace a určitě je dobré vědět, jestli ovulace vůbec probíhá, i když se snažíte jen chvilku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat