Ovulační testy. Potřebuji radu

Fotoalbum tématu (14) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 20:18
Ovulační testy.Potřebuji radu

Ahoj holky. Snazime se s pritelem o druhe dite cca 4mesice( vim ze to neni dlouho, ale chceme aby jsme meli deti maximalne 3roky od sebe) mame uz skoro 2 letou holcicku. Tento mesic zkousim ovulacni testy, resp. teprve 6.den a zatim na kazdym testu jen duch, vim ze to neznamena ze je pozitivni ale spis me zajima kdy se vam ukazal pozitivni ovu test. V pribaloem letaku je napsane ze se ma zacit testovat 11ty den po prvnim dnu menstruace( zacala jsem uz desaty) jelikoz mam ted posledni dva mesice nejake rozhazene cykly asi skrz stitnou zlazu. Tak me zajima jestli vubec dal testovat protoze se to celkem prodrazi, predem dekuji za odezvu popripade nejake rady :*

Přečtěte si článek: Ovulační kalendář

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 14669 příspěvků 18.05.19 20:35

Ano, testuj dále. Aspoň dva cykly to chce testovat dlouho, abys věděla zda a kdy ovulujes

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 20:42

@Tichošlápek a kdyz se mi tento mesic neobjevi pozitivni ovu test tak co delat? Jit na gyndu nebo jak se to dal resi?

Tichošlápek
Extra třída :D 14669 příspěvků 18.05.19 20:42
@Anonymní píše:
@Tichošlápek a kdyz se mi tento mesic neobjevi pozitivni ovu test tak co delat? Jit na gyndu nebo jak se to dal resi?

Ano, šla bych na gyndu ať tě další cyklus hlídají uz, zda vůbec ovulujes

Unor2020
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 20:44

Já mám strašně nepravidelnou ms….ovulační jsem začala dělat od 17dc..22dc už byl benu test pozitivní(před porodama jsem měla cykly po 34dnech),COŽ TEDA VUBEC NECHÁPU PROČ BYL POZITIVNÍ no a ted jsem 56dc a 11.5.byl pozit. ovulák..takže ano prodraží se to, ale u mě jedinně test zaznamenal ovulaci.

Unor2020
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 20:46
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Snazime se s pritelem o druhe dite cca 4mesice( vim ze to neni dlouho, ale chceme aby jsme meli deti maximalne 3roky od sebe) mame uz skoro 2 letou holcicku. Tento mesic zkousim ovulacni testy, resp. teprve 6.den a zatim na kazdym testu jen duch, vim ze to neznamena ze je pozitivni ale spis me zajima kdy se vam ukazal pozitivni ovu test. V pribaloem letaku je napsane ze se ma zacit testovat 11ty den po prvnim dnu menstruace( zacala jsem uz desaty) jelikoz mam ted posledni dva mesice nejake rozhazene cykly asi skrz stitnou zlazu. Tak me zajima jestli vubec dal testovat protoze se to celkem prodrazi, predem dekuji za odezvu popripade nejake rady :*

Testuj ještě týden :-)hlavně dělat vše podle návodu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 20:57

@Unor2020 ano ano delm vse jak mam :). A kdyz si mela pozitivni ovu test tak sex az za tech 24hodin? A uvas se zadarilo kdyz se hlidala ovulace?

Unor2020
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 21:05
@Anonymní píše:
@Unor2020 ano ano delm vse jak mam :). A kdyz si mela pozitivni ovu test tak sex az za tech 24hodin? A uvas se zadarilo kdyz se hlidala ovulace?

ano 4× :) jinak tento měsíc nevím, jsem 6dpo takže test budu dělat v uterý 9dpo a ovulák byl pozitivní 11.5.a sex byl jen o pul1ráno tedy 12.5.,tak tomu moc šanci nedávám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 21:09

@Unor2020 Muzu se jen zeptat co znamena to “dpo”? Asi blba otazka ale vazne to netusim a vsude to ctu :lol:

Unor2020
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 21:10
@Anonymní píše:
@Unor2020 Muzu se jen zeptat co znamena to “dpo”? Asi blba otazka ale vazne to netusim a vsude to ctu :lol:

dny po ovulaci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 21:12

@Unor2020 ale prece kdyz byl pozitivni 11.5 a vlastne 12.5 byl sex tak je to rakhle v poradku ne? Nekde jsem cetla ze sex ma byt nejdeiv za 24hodin a maximalne za 48hodin. Ja jsem v tomhle uplny amater tak se v tlm moc nevyznam, dceru jsme meli necekane a neplanovane a zjistila jsem tehotenstvi az v patem mesici :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 21:12

Tak já mívám ovulaci 15.-21. DC, takže když jsem testovala od 11. DC, tak jsem se někdy docela načekala.
Doporučuju měř si bazální teplotu. Pokud dojde ke zvýšení a toto se drží až do ms, tak ovulace proběhla. Pozitivní ovulační test někdy nemusí vypadat tak, že jsou čárky vyloženě stejně silné, ale ta testovací může být i slabší (to mám ověřeno u sebe).
Jo a ani pozitivní ovulační test neznamená, že ovulace proběhla. Říká to jen, že hormon, který spouští ovulaci, je na vysoké hladině. Ale jestli tu ovulaci spustí nebo ne, to už ti ovulační test neřekne. To poznáš právě podle bazální teploty. Ovulace proběhla = naměřuješ vyšší teploty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 21:15

A kdy a jak merit? Jen jsem nekde cetla ze nekdo meri v ustech nekdo vaginalne tak by me zajimalo co je lepsi a popripade cca v jaky cas merit?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 21:15

Jo a nejvyšší hladiny toho „ovulačního hormonu“ jsou kolem 4-5 hod odpoledne, takže toto je idální čas pro dělání testů (a omezit před tím trochu tekutiny a nejít třeba 2 hod čurat, až pak kvůli testu).
Nejlepší načasování sexu je 1.-2. dny PŘED ovulací. Takže když je pozitivní ovulační test, tak nejlepší je sex ještě v ten den.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 21:17

Měřím teplotu v puse, koupila jsem si na to digitální teploměr s přesností na 2 desetinná místa. Takový teploměr není podmínkou, stačí i normální, ale já jsem si ho pořídila a jsem max. spokojená. Teplota se měří ihned ráno po probuzení, ještě než vstaneš z postele. Čas je jedno, ale mělo by to být každý den plus mínus půl hodiny ve stejném čase. Když budeš měřit v hodně různé časy, tak pak ty výsledky nemusí být relevantní.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama