Ovulosa? vysvětlení gyn. pojmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Daina87
Kecalka 339 příspěvků 13.07.18 10:31
ovulosa?? vysvětlení gyn. pojmu

Ahoj,

hledala jsem na netu všude možně, ale odpověď nemám a doktora jsem se zapomněla zeptat. Dneska jsem byla na kontrole - dva měsíce po laparo cysty. Mohl by mi někdo prosím vysvětlit pojem - ovulosa v hrdle? Co to je? jsem 9. DC příští týden kontrola, zda vůbec ovuluji. O miminko se snažíme 7. měsíc

Reakce:

markyska82
Závislačka 2636 příspěvků 41 inzerátů 13.07.18 10:43

@Daina87 ahoj.Našla jsem toho :
retenční hlenové cysty
(tzv. „ovulóza“)

• vznik v oblasti
transformační zóny
metaplastický
dlaždicový epitel
překrývá a uzavírá ústí žlazek • průměr do 15 mm • vzácně symptomatické

Daina87
Kecalka 339 příspěvků 13.07.18 10:51

@markyska82 děkuji moc, toto jsem tedy nenašla… ačkoliv když to tak čtu, chytřejší z toho nejsem :D :oops:
takže jdu zase googlit dal :D Pokud tomu hlavně doktor nedával důraz, asi to není nic zásadního…

markyska82
Závislačka 2636 příspěvků 41 inzerátů 14.07.18 22:45

@Daina87 taky myslim nic to nebude

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >