Ovulosa? vysvětlení gyn. pojmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Daina87
Kecalka 343 příspěvků 13.07.18 10:31
ovulosa?? vysvětlení gyn. pojmu

Ahoj,

hledala jsem na netu všude možně, ale odpověď nemám a doktora jsem se zapomněla zeptat. Dneska jsem byla na kontrole - dva měsíce po laparo cysty. Mohl by mi někdo prosím vysvětlit pojem - ovulosa v hrdle? Co to je? jsem 9. DC příští týden kontrola, zda vůbec ovuluji. O miminko se snažíme 7. měsíc

Reakce:
markyska82
Závislačka 2687 příspěvků 38 inzerátů 13.07.18 10:43

@Daina87 ahoj.Našla jsem toho :
retenční hlenové cysty
(tzv. „ovulóza“)

• vznik v oblasti
transformační zóny
metaplastický
dlaždicový epitel
překrývá a uzavírá ústí žlazek • průměr do 15 mm • vzácně symptomatické

Daina87
Kecalka 343 příspěvků 13.07.18 10:51

@markyska82 děkuji moc, toto jsem tedy nenašla… ačkoliv když to tak čtu, chytřejší z toho nejsem :D :oops:
takže jdu zase googlit dal :D Pokud tomu hlavně doktor nedával důraz, asi to není nic zásadního…

markyska82
Závislačka 2687 příspěvků 38 inzerátů 14.07.18 22:45

@Daina87 taky myslim nic to nebude

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Předražené boty Gucci: Kdo z našich celebrit by skočil po ošuntělých teniskách?

Nedlouho po skandálním rasistickém svetru módní dům Gucci představil nové... číst dále >

Šojdrová je pro smích: Kvůli čachrům se sirotky ji přirovnali k Saxaně

Uplynulo půl roku od doby, kdy lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >