Ovzduší znečištěné auty v místě bydliště

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 11:28
Ovzduší znečištěné auty v místě bydliště

Zajímalo by mě, jestli někdo neřešil podobný problém a jak příp. uspěl.
Rodiče mají dům u velmi frekventované silnice, naproti supermarketu s parkovištěm. Na konci ulice je další velký supermarket a každý, kdo tam jede, jede stejnou cestou zpátky, tedy opět kolem našeho domu. Ze strany do dvora máme kousek vzdálený nově otevřený autoservis.
Z krajské hygieny mi odepsali, že toto neřeší, ať se obrátím na odbor živ. prostředí na městském úřadě. Na odboru živ. prostředí mi řekli, že toto nespadá do jejich kompetence, protože oni řeší jen stacionární zdroje (např. kotle), ale ne mobilní zdroje (auta). Odkázali mě na stavební úřad, který povolil stavbu supermarketu a autoservisu.
U stavby supermarketu byla povedena studie znečištění ovzduší, jejímž závěrem bylo, že vše bude OK. A u autoservisu stanovili, že se práce kvůli hlučnosti musí provádět uvnitř v hale. Popojíždění aut po dvoře autoservisu, startování a túrování motorů se tam neřeší a není nijak omezeno.
Podotýkám, že dle územního plánu jsme ve smíšené zóně, proto tady ten autoservis dovolili. Sousedé přímo vedle autoservisu se v řízení bránili, ale neuspěli.
Když jsem se na městském úřadě požadovala měření emisí, tak mi řekli, že to dělat nebudou a i kdyby se překročení limitů ukázalo (uvažovala jsem totiž, že to měření uděláme na vlastní náklady), tak to pro ně není nijak závazné (to mě hodně překvapilo) a že s velkým provozem na naší ulici nelze stejně nic dělat. Není možnost postavit tu stromy ani odklonit dopravu jinam.
Když jsem říkala, že by mohly v liché dny jezdit liché značky a v sudé dny sudé značky, tak říkali, že to by v žádném případě neprošlo, to by lidem vadilo, za to by se žádný politik nepostavil.
Děkuji za veškeré zkušenosti a nápady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

LenkaHl
Stálice 100 příspěvků 13.09.18 11:42

Tohle je kopání do vzduchu. Rozčiluješ se nad něčím co nemá smysl. A nápad se značkami mi příjde absurdní, nezlob se, ale já bych kvůli někomu nenechala své auto v garáži jen kvůli tobě. Co kdyby se někomu něco stalo, ale nesměl použít své auto kvůli tvému zákazu. Spíš přemýšlej nad přestěhováním, když ti to tak vadí.
PS: Bydlím taky naproti autoservisu a i když dělají venku, tak to není nic hrozného. Táta je automechanik a auta opravuje doma. Nikdy mě nenapadlo si stěžovat na to, když túruje auta.

debra.morgan
Závislačka 3718 příspěvků 13.09.18 11:46
@Anonymní píše:
Zajímalo by mě, jestli někdo neřešil podobný problém a jak příp. uspěl.
Rodiče mají dům u velmi frekventované silnice, naproti supermarketu s parkovištěm. Na konci ulice je další velký supermarket a každý, kdo tam jede, jede stejnou cestou zpátky, tedy opět kolem našeho domu. Ze strany do dvora máme kousek vzdálený nově otevřený autoservis.
Z krajské hygieny mi odepsali, že toto neřeší, ať se obrátím na odbor živ. prostředí na městském úřadě. Na odboru živ. prostředí mi řekli, že toto nespadá do jejich kompetence, protože oni řeší jen stacionární zdroje (např. kotle), ale ne mobilní zdroje (auta). Odkázali mě na stavební úřad, který povolil stavbu supermarketu a autoservisu.
U stavby supermarketu byla povedena studie znečištění ovzduší, jejímž závěrem bylo, že vše bude OK. A u autoservisu stanovili, že se práce kvůli hlučnosti musí provádět uvnitř v hale. Popojíždění aut po dvoře autoservisu, startování a túrování motorů se tam neřeší a není nijak omezeno.
Podotýkám, že dle územního plánu jsme ve smíšené zóně, proto tady ten autoservis dovolili. Sousedé přímo vedle autoservisu se v řízení bránili, ale neuspěli.
Když jsem se na městském úřadě požadovala měření emisí, tak mi řekli, že to dělat nebudou a i kdyby se překročení limitů ukázalo (uvažovala jsem totiž, že to měření uděláme na vlastní náklady), tak to pro ně není nijak závazné (to mě hodně překvapilo) a že s velkým provozem na naší ulici nelze stejně nic dělat. Není možnost postavit tu stromy ani odklonit dopravu jinam.
Když jsem říkala, že by mohly v liché dny jezdit liché značky a v sudé dny sudé značky, tak říkali, že to by v žádném případě neprošlo, to by lidem vadilo, za to by se žádný politik nepostavil.
Děkuji za veškeré zkušenosti a nápady.

wtf?? :mrgreen: :lol: a ve středu jen žlutá auta a v neděli jen bílá ne? to měl být doufám vtip…

ivašot.
Kelišová 6569 příspěvků 13.09.18 11:46

Bojím se, že nedosáhnete absolutně ničeho. Máme nějaké zkušenosti, když jsme se snažili prosadit protihlukovou stěnu u pozemku…
Nejjednodušší a nejrychlejší cesta alespoň k mírnému zlepšení situace bude, pokusit se udělat nějaké úpravy na vlastním pozemku. Napadá mě: pevný plot do maximální přípustné výšky (u nás 2 metry, ale nevím, jak je to jinde), oplocení nechat porůst popínavou zelení - to také malinko tlumí hluk, výsadba stále zeleného živého plotu.

elinka90
Závislačka 2518 příspěvků 13.09.18 11:48

Tak se značkama si mě naprosto rozesmála. Představa, že jsem neměla najednou mlíko, abych dítě nakojila, rychle jsem potřebovala UM s řvoucím 2-3 měsíčním dítětem a řešila bych jestli mám SPZ lichou nebo sudou. Ještě k tomu navíc neznám svojí ani manželovo SPZ :-D Kdybys tohle prosadila, myslím, že bys měla daleko horší problém než znečištění vzduch a to by byl asi ten, že by Vás lidé pomlouvali a nebo by se Vám chtěli nějak mstít na majetku. :zed:

LenkaHl
Stálice 100 příspěvků 13.09.18 11:48
@debra.morgan píše:
wtf?? :mrgreen: :lol: a ve středu jen žlutá auta a v neděli jen bílá ne? to měl být doufám vtip…

A to je dobrý nápad! :D S tím bych šla do parlamentu normálně :lol:

debra.morgan
Závislačka 3718 příspěvků 13.09.18 11:50
@LenkaHl píše:
A to je dobrý nápad! :D S tím bych šla do parlamentu normálně :lol:

no rozhodne by to pro lidi bylo prehlednejsi nez čísla SPZ, ja vubec netusim jaké čisla mame v SPZ :nevim: :think: ty barvy by mohly dat i blondyny a matky na materske…

LenkaHl
Stálice 100 příspěvků 13.09.18 11:52
@debra.morgan píše:
no rozhodne by to pro lidi bylo prehlednejsi nez čísla SPZ, ja vubec netusim jaké čisla mame v SPZ :nevim: :think: ty barvy by mohly dat i blondyny a matky na materske…

Pravda, pravda. A zakladatelka by pak byla šťasná, že jí kolem baráku (jako asi každému v dnešní době) jezdí moc aut. Ale já bych si na just pořídila celou barevnou škálu aut :D

ivašot.
Kelišová 6569 příspěvků 13.09.18 11:53

@debra.morgan @LenkaHl evidentně to není nápad zakladatelky https://ostrava.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

ivašot.
Kelišová 6569 příspěvků 13.09.18 11:54

i v Praze to evidentně někoho taky napadlo

Celina
Závislačka 3316 příspěvků 13.09.18 11:56

Ještě, že nemáš kompetence tohle řešit…liché a sudé značky :lol: :lol: :lol:
Kdyby mi opravdu hodně vadil provoz a kvanta lidí (což chápu) odstěhovala bych se. Zapomeň na to, že zruší autoservis a supermarkety, naopak, pokud je to frekventované místo, bude to čím dál horší, bohužel

debra.morgan
Závislačka 3718 příspěvků 13.09.18 11:59

@ivašot. v dnesni doe kdy ma rada lidi vice jak jedno auto, by to akorat znamenalo, ze by si lidi „priplatili“ za jednu lichou a jednu sudou znacku a jezdili by dál… :nevim:
omezit vjezd nakladnim autum, snizit rychlost proc ne…ale ty znacky jsou fakt vtipny, navic bych chtela videt jak by to kontrolovali, zase akorat prace pro cajty navic…

Titty
Echt Kelišová 8131 příspěvků 13.09.18 12:08

Zákaz vjezdu aut podle čísla registrační značky už funguje třeba v Paříži, v Čechách se o něm taky v některých městech uvažuje, to mi zas tak legrační nepřijde.

https://www.irozhlas.cz/…0907_lreznik

Ale je to řešení pro jinou situaci, než popisuje zakladatelka, tam se obávám, že jiné řešení než odstěhovat se, nebude. :nevim:

sepru
Kecalka 226 příspěvků 13.09.18 12:14
@debra.morgan píše:
wtf?? :mrgreen: :lol: a ve středu jen žlutá auta a v neděli jen bílá ne? to měl být doufám vtip…

Neee my máme stříbrné to budem mít povoleno jen o prázdninách 7-10 výjezd :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

LenkaN26
Závislačka 4077 příspěvků 13.09.18 12:16

@debra.morgan hlavně vtipná situace pokud by měla všechna auta v rodině jen sudé nebo liché značky. V tom případě by se do obchodu nedostali…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >