Oxazepam jak zabírá

Napsat příspěvek
646
24.3.17 15:44
@jajuj píše:
Ahoj holky chci se zeptat už delší dobu se mi stává většinou když jsem doma sama že z ničeho nic se mi začne motat hlava, bušit srdce, klepu se, špatně se mi dýchá, mam jakoby knedlík v krku, pocit že nemám sílu se udržet na nohou doktorka to podtrhla jako úzkost a stres a predepsala mi Oxazepam jak zabírá, jaké jsou po něm pocity? Mám docela strach si ho vzít nejsilnější prášek jsem měla jen Ibangin takže nevím jak budu reagovat. A navíc dnes když jsem čekala na vlak a ve vlaku se mi to stalo znova stává se mi to třeba i v obchodě ve frontě atd. A jakoby pocit jak kdybych se probudila ale přitom normálně vnímám ale necítím se ve svý kůži. Děkuju

Presne tyhle pocity jsem mivala, napred vecer, pak uz kdykoli pres den, pokazde jse myslela ze mam infarkt, parkrat jsem se vzbudila s silenou uzkosti, studeny pot, nemohla jsem se nadechnout, uzkost na hrudi, knedlik v krku, pocit nepochopitelneho strachu, strach usnout, pomohl mi lexaurin, myslim ze bude na stejnem principu jako oxazepam, ovsem je navykovy, takze opravdu jen kratkodobe nebo v krizi, po tom co me zalecili šž letroxem, to prestalo, ale trvalo to skoro jeste 2roky nez tyto priznaky skoncily. Jestli se bojis, jak na ten oxazepam budes reagovat, staci vzit pulku, mozna i ctvrtka a uvidis, ale běž k doktorovi, protoze tyhle priznaky nemusi byt nutne na psychiatra, ale je potreba dukladne vysetreni, preji at si co nejdriv v poradku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
24.3.17 19:58

Na krátké použití je Oxazepam dobrý, vzala bych si ho před spaním, může tlumit, jinak bych se ničeho nebála. Vřele doporučuji začít pravidelně s relaxačními technikami, naučit se pracovat v úzkosti s dechem, večer autogenní trénink. A pokud se ti začne dělat špatně v obchodě/MHD aj., tak klidný nádech a co nejdelší pomalý výdech, soustředit se na dýchání a nezačít s vyhýbavým chováním (do toho obchodu, kde se mi udělalo zle už nepůjdu…), protože by se to mohlo dopracovat k tomu, že pak už nevylezeš z baráku. Určitě zajít k psychologovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
28.3.17 21:31

@dasajur jj. Ja nevylezla z baraku min rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.10.18 16:32

Holky, můžu se zeptat, jestli tyhle stavy máte pouze nárazově nebo i třeba celý den? Já se třeba celý den jakoby motám, jsem celkově unavená, kolikrát se mi i špatně prokrvují nohy a mám je ledové. Po použití oxazepamu do hodiny o dost lepší stav :think:
Chodím na rehabilitace, mám dlouhodobě problémy s krční páteří. Rehabilitační sestra mi říkala, že to může tlumit nejen stavy úzkosti, ale i působit na uvolnění právě krční páteře.
Kdo máte zkušenosti, budu moc ráda za vaše rady a postřehy. Už jsem z těch stavů celkem zoufalá. Mám to od konce prázdnin, běhám po doktorech a zatím nemám žádné rozuzlení. Se třemi malými dětmi jsem už fakticky bezradná.

• Nahlásit
  • Citovat
274
15.10.18 16:37

Anonymní, já celý den. Někdy horší, někdy lepší, ale neustále. Ona krční páteř dost s úzkostmi souvisí. Já to mám hodně spjaté. Také potíže s krční páteří a jakmile mě bolí víc, je mi i hůř co se úzkostí týká. Denně cvičit, protahovat, masírovat, nahřívat, provádět dechová cvičení. Je to na palici. Ještě může dobře působit guajacuran.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.10.18 16:45

@dasajur moc děkuji za rady, sama už jsem z toho vyřízená :? Pomáhá mi být někde mimo domov a nemyslet na to tolik, ale doma to mám fakt nepřetržitě :,( ve čtvrtek jdu k dobrému ortopedovi, třeba objeví nějakou blokádu. Taky mi zaléhají uši a píská-hučí v nich. To protahování děláš podle nějakého návodu? A skutečně to pomáhá resp. po jak dlouhé době?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.10.18 16:50

Souhlasím s dasajur - guajacuran je dobrý na uvolnění svalovýho napětí, brala jsem když byly lehké strasy a zároveň problém se zády a pomohlo na obojí ;) teda příčinu obojího jsem musela vyřešit sama, ale po prášku se mi ulevilo hlavně od bolesti/ztuhlosti

• Nahlásit
  • Citovat
4336
15.10.18 19:24
@dasajur píše:
Anonymní, já celý den. Někdy horší, někdy lepší, ale neustále. Ona krční páteř dost s úzkostmi souvisí. Já to mám hodně spjaté. Také potíže s krční páteří a jakmile mě bolí víc, je mi i hůř co se úzkostí týká. Denně cvičit, protahovat, masírovat, nahřívat, provádět dechová cvičení. Je to na palici. Ještě může dobře působit guajacuran.

Často jsou svaly krční páteře ztuhlé a napjaté právě ze stresu, jak je člověk neustále napjatý. Ale cvičení a prohřívání a dechová cvičení jsou fajn - i na páteř i na relaxaci. Ale je třeba odstranit i stres, jinak člověk neustále řeší jen jeho následky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4336
15.10.18 19:30
@jajuj píše:
Ahoj holky chci se zeptat už delší dobu se mi stává většinou když jsem doma sama že z ničeho nic se mi začne motat hlava, bušit srdce, klepu se, špatně se mi dýchá, mam jakoby knedlík v krku, pocit že nemám sílu se udržet na nohou doktorka to podtrhla jako úzkost a stres a predepsala mi Oxazepam jak zabírá, jaké jsou po něm pocity? Mám docela strach si ho vzít nejsilnější prášek jsem měla jen Ibangin takže nevím jak budu reagovat. A navíc dnes když jsem čekala na vlak a ve vlaku se mi to stalo znova stává se mi to třeba i v obchodě ve frontě atd. A jakoby pocit jak kdybych se probudila ale přitom normálně vnímám ale necítím se ve svý kůži. Děkuju

to opravdu vypadá, že to je psychického rázu. Mě se to taky šíleně rozjelo na mateřské, jak je člověk sám, nevyspalý, vyčerpaný, málo času pro sebe, sociální izolace a neustálá zodpovědnost za miminko. Asi bych také zašla za psychiatrem a nebo si popovídat s psychologem. Pomáhá hodně chodit ven, být s kamarádkami, sport, relaxace a pocit, že se to dá zvládnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
15.10.18 19:38
@Anonymní píše:
@dasajur moc děkuji za rady, sama už jsem z toho vyřízená :? Pomáhá mi být někde mimo domov a nemyslet na to tolik, ale doma to mám fakt nepřetržitě :,( ve čtvrtek jdu k dobrému ortopedovi, třeba objeví nějakou blokádu. Taky mi zaléhají uši a píská-hučí v nich. To protahování děláš podle nějakého návodu? A skutečně to pomáhá resp. po jak dlouhé době?

To protahování dělám podle toho, jak mě to naučil fyzioterapeut, ke kterému docházím. Já to mám tři roky, měla jsem to v šíleném stavu, kdy mě bolest budila ze spánku a musela jsem mít i neschopenku. Začala jsem fungovat asi po půl roce. S tím, že bolesti se zhoršují při menstruaci, při výkyvech počasí, při stresu. No teď už to jde, není to na všechno tak citlivé, ale ještě blokace mám. A k tomu úzkosti, někdy větší, někdy menší. Taky mi pomáhá být spíš venku. Doma jakmile se na to začnu soustředit, tak je to někdy děs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4336
15.10.18 19:45
@dasajur píše:
To protahování dělám podle toho, jak mě to naučil fyzioterapeut, ke kterému docházím. Já to mám tři roky, měla jsem to v šíleném stavu, kdy mě bolest budila ze spánku a musela jsem mít i neschopenku. Začala jsem fungovat asi po půl roce. S tím, že bolesti se zhoršují při menstruaci, při výkyvech počasí, při stresu. No teď už to jde, není to na všechno tak citlivé, ale ještě blokace mám. A k tomu úzkosti, někdy větší, někdy menší. Taky mi pomáhá být spíš venku. Doma jakmile se na to začnu soustředit, tak je to někdy děs.

A je vám taky nejvíc divně, když máte čas a nic moc na práci a třeba se jen díváte, jak si děti hrajou? Taky mi pomáhalo se do něčeho zabrat - třeba malovat si s dětma, když se mozek musí na něco soustředit. Nebo nějaké lehké cvičení s činkami, u kterého jsem počítala. A jít ráno i odpoledne ven. Ráno se často vzbudit totálně v křeči, klepu se, co zas bude..a začne mě bolet břicho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
15.10.18 20:02

@baimoli ano, stejné. Rána bývají nejhorší, už se s nepříjemným pocitem vzbudím a mozek mi najede na katastrofické scénáře. Tedy když mám zrovna tu páteř v bolesti. Během dne, když se zaberu do něčeho jiného, tak dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1355
16.10.18 02:42

Se třemi dětmi musí být tyhle stavy děs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.10.18 02:53

Holky, mě je nejlíp u řízení :P nejhůř je mi doma, ale ještě jsem v takové pozorovací fázi. Doma máme veslovaci trenažer, opatrně na něm začínám cvičit, chodím na fyzioterapii, ortopeda mám ve čtvrtek, psycholog 1× za dní a jednou týdně výuka jízdy na koni (co jsem četla, tak se tam skvěle zapojují svaly okolo páteře).
Zkusím kouknout na ten produkt co jste mi doporučily. To jsou volně prodejné léky?

• Nahlásit
  • Citovat
274
16.10.18 07:43

Ano, Guajacuran je volně prodejný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie