Ozdravný pobyt ze školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
admenL
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 16.11.14 12:54
Ozdravný pobyt ze školky

Ahoj holky, malý začal letos chodit prvním rokem do školky. Byl nám nabídnut ozdravný pobyt na horách na 14 dní. V ceně je zahrnuto ubytování, strava, dopolední program pro děti s učitelkami, welness. Můžu jet i s mladším sourozencem. Potuď je to super. Jenže mě se nelíbí způsob úhrady. Na pobyt přispívá radnice. Rodiče kteří berou sociální dávky budou platit za sebe a dítě celkem 500 Kč. Rodiče kteří žádné dávky nepobírají mají za sebe a dítě zaplatit 7000 Kč. A mě ten rozdíl vážně štve. Když už je to tedy ozdravný pobyt pro děti, kvůli u nás častým inverzím, měla by radnice platit všem stejně, ne? Prosím tedy o váš názor, jen tak pro diskuzi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mimoza666
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 16.11.14 12:59

Mě to přijde celkem logický. A ta cena za 14 dní se mi zdá hodně pěkná.

Ostruzina80
Povídálka 19 příspěvků 16.11.14 13:07

Moc to nechápu… Tebe štve, že nejsi sociální případ? :roll:
Já si naopak myslím, že je to v pořádku. Děti z nemajetných rodin nemohou za to, že rodiče nemají peníze a tohle je šance pro ně být na zdravém vzduchu, stejně jako jejich kamarádi.

kotyk
Echt Kelišová 7964 příspěvků 16.11.14 13:12

Hele, i těch 7000 je na 14 dní hodně luxusní cena :nevim: Jestli chceš za 500, budeš muset bejt holt nejdřív sociální případ. Ale věř mi, že pak i těch 500 bejvá celkem problém.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 16.11.14 13:13

Rodiče na dávkách by si pobyt nemohli dovolit, tak je hezké, že jim obec přispěje. 7000 za dva týdny s plným servisem mi přijde jako velmi pěkná cena

Kirbisek
Kelišová 5635 příspěvků 16.11.14 13:20

A já si naopak myslím, že by měli přispět všem stejně!
Moje kamarádka nepobírá žádné dávky, ale jako samoživitelka je i se svým poměrně slušným platem celkem na hraně. Takže jako rodič nepobírající soc. dávky by jí toto stálo 7000,–,ale jak znám její finanční situaci, protě by na to těch 7000,– neměla a její dítě by nejelo.
Nemluvě o tom, že mnohé sociální dávky jsou dost zneužívané a to všichni dobře víme! Když vidím některé „socky“, kteří žijí z dávek a věčně si sedí v hospodě s cigárem v hubě… :cert:…ale jsou happy, vždyť jim veškeré pobyty, lyžáky, tábory pro jejich děti zaplatí stát! :cert:

iiiv
Extra třída :D 11270 příspěvků 16.11.14 13:24

@admenL vůbec by se mi to nelíbilo, ať to zaplatí všem nebo nikomu :nevim:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19574 příspěvků 16.11.14 13:25

Co kdybyste se vykašlali na řešení zneužívačů sociálních dávek s cigárem v hubě a přáli to hlavně těm dětem, které by se u takových rodičů nikdy na hory nedostaly? Jak je vidět, závist je u nás tak hrozně rozlezlá, že je nad lepší nepřispívat nikomu na nic, protože se vždycky najde někdo, kdo bude příspěvek závidět. Buďte rádi, že žijete slušně, dávky nepotřebujete a můžete své děti poslat na hory i bez příspěvku. A přejte to i dětem, které se díky tomuto příspěvku na ty hory podívají taky. Bože, co my jsme za národ, kde mámy nedopřejí cizím dětem hory jen proto, že na ně někdo dostal a druhý ne…

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 16.11.14 13:27

@Kirbisek :palec:. Kamarádce dávky utekly, protože má výplatu o 100 kč větší. Tak nepojedou děti, kterých rodiče nemají 7 tis( ale souhlasím, že je to dobrá cena). Já bych taky momentálně musela zůstat doma.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 16.11.14 13:32

Rozdíl 500 a 7tis je tak velký, že buď jsem ve skupině socek, kt. zaplatí těch 500, nebo ve skupině „za vodou“, kdy si jen tak vypláznu za dítě 7tis, ale bohužel mezi tím vším je velká skupina, řekla bych, že většina, kteří by bez problémů dali tři čtyři tisíce, ale sedm jen tak uvolnit nemůžou :nevim:

Kirbisek
Kelišová 5635 příspěvků 16.11.14 13:35
:roll:

Tak mi @hanka.br vysvětli, jak to má v takových případech dělat člověk, jako je ta moje kamarádka? Necucá stát o dávky, ale má co dělat, aby během roku našetřila na nějakou tu školu v přírodě a vždy se modlí, aby nestála moc! Sedmičku by prostě na ni neměla.
Všechny děti chtějí jezdit, takže by měli přispět spravedlivě všem! Nebo ten smog dýchají jen děti rodičů pobírajících soc. dávky?
Poukazuji na to, že né všichni bez sociálních dávek si žijí nadprůměrně a mají na tyto pobyty pro své děti!!!

Kirbisek
Kelišová 5635 příspěvků 16.11.14 13:44

@poplach @zuzouš PŘESNĚ!

Rozdíl 500,– a 7000,– je prostě brutální, takže pojedou děti ze sociálně slabých rodin a pak ti z „movitějších“. Děti rodin z průměrným přijmem zůstanou doma!
Ó, jak spravedlivé! :zed:

iiiv
Extra třída :D 11270 příspěvků 16.11.14 13:45

@hanka.br. tady nejde o ty dávky, ale proč mají být znevýhodněné děti rodičů, kteří jen tak vycházejí, ale žádný sociální dávky nepobírají. To samé se školkovným.

kotyk
Echt Kelišová 7964 příspěvků 16.11.14 13:46

@zuzouš U nás ve školce říkali předběžnou částku na školu v přírodě už na začátku září.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19574 příspěvků 16.11.14 13:50

@Kirbisek Možná by si kamarádka mohla podat žádost o individuální posouzení její situace a o příspěvek také, když je samoživitelka. Rodiče dětí bez příspěvku by mohli sepsat petici, aby měli všichni všechno pěkně stejně. Ostatně tady se stejně nic nevyřeší, tak pokud to zakladatelku štve, měla by si stěžovat na radnici.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >