Reklama

Ozdravovna Mladeč - Vojtěchov - speleoterapie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kuzelka75
Kecalka 325 příspěvků 31.05.10 15:15
Ozdravovna Mladeč - Vojtěchov - speleoterapie

Zdravím maminy,
nemáte prosím někdo již zkušenost s touto ozdravovnou?
V září se tam chystám s dětmi, a tak jsem chtěla poprosit o trochu zkušeností?

Díky
JANA

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 31.05.10 22:09

jee, cekala jsem, ze se nekdo ozve :-( My teda nemame primo zkusenost, ale kamaradka uz tam byla asi 2× se dvema detma a hodne si to pochvalovala, ze jim to urcite dost pomohlo. Naposled byla ted nekdy v dubnu. My jedeme ted zrovna nekam jinam, tak jsem od ni chtela trochu info, tak pretlumocim, co mi napsala a kdybys mela konkretni dotazy, tak ji pripadne poprosim, aby je zodpovedela. Ale je teda hodne vytizena…

• hrozna strava
  • vse ostatni ok, dobry personal, krasna priroda, prochazky …
  • cele dopoledne v jeskyni, na svacinu se chodi ven
  • inzerovany zdravotni telocvik nic moc, spis lehka rozcvicka
  • je tam chladneji, nez jinde (ne v jeskynich, obecne okolo ozdravovny)
  • po pobytu v jeskynich maji vsichni kasel (ocista organismu) vcetne personalu, je to pry prirozena reakce, vsichni sopli a smrkaji a maji suchy kasel

kuzelka75
Kecalka 325 příspěvků 31.05.10 23:18

Díky za info!!!
Trochu jsem čekala tyhle informace,že je tam chladněji a děti takhle reagují na prostředí.

Takže se vybavit teplým oblečením!!!

Nevíš,jak vypadají pokoje-jedu se 3mi dětmi. Koupelny jsou společné?Jestli je dobré mít tam třeba auto? Jde tam parkovat? Jak s prádlem a nakupováním?

Asi trochu moc informací, ale byla jsem se starším synem před deseti lety v lázních, kde lišky dávaly dobrou noc a bez auta jsme tam byly všechny maminy docela nahraný!!!

Dík za zprávu a ochotu!!!

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 01.06.10 17:30

napsala jsem kamaradce, tak uvidime, jestli se k mailiku nejak dostane :-D

Tanulkaaaa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.10 21:54

Kamarádka se ozývá :-)

Většina pokojů je 4lůžkových - maminka a děti, může zůstat nějaká postel volná. Na pokoji je sprchový kout a umyvadlo, WC je na chodbě společné.
Auto není špatný nápad - můžeš si jezdit dokupovat ovoce a zeleninu. Krámek je ve vesnici, nicméně ta léčebna je spíš za vesnicí, těch 15 minut svižné chůze to bude. A je to krámek otevřený 4× týdně, 2× týdně 2 hod dopo a 2 hod odpo, zbylé dny jen ty 2 hod dopor… Prostě je to maličké. Jo, ale v krámku Ti podle potřeby doobjednají, co nemají (a mají to ho jen krapet víc, než máš Ty v lednici a spíži po velkém nákupu).
Ale dá se to i bez auta, jen 2. ze dvou výletů může být pro úplně malé děti příliš náročný, tak to taky hodně lidí řeší autem, ale taky tam často ten den je návštěva - výlety jsou o víkendu.
Ale je tam úplně super hospodokavárna s úžasným venkovním dětským koutkem.

Chladnější počasí - nemyslím jeskyně, ty nejsou přímo tam, tam se jede, zase asi 15 minut, děti tam veze personál bez rodičů. Lze sjednat výjimku za úplatu 100 Kč za jeden den v jeskyni.
Jo, a někdy jsou ty jeskyně odpo, liší se podle turnusu.
Prostě chladnější znamená, že jsem tam v srpnu měla ráno námrazu na autě, to samé bylo u tchánů na vysočině až o týden později a ti tam taky mají kosu. To samé se cca o km dál už neděje, prostě tam je to mezi 2 kopečkama, s potůčkem, tak je to asi tím… Taky to znamená maliny na konci srpna, dokonce výjimečně i lesní jahůdka!!! :-)

Praní je perfektně zařízené, netřeba se strachovat, jen označit prádlo. Asi raději i vlastní, pokud si nehodláš vše prát ručně.

Jo, důležitá věc. Doporučuju Ti dobře se vybavit volně prodejnými léky, které standardně používáte na různé kašle. Ne vždy mají zrovna výběr, nejsou to lázně, jen ozdravovna, doktorka tam taky není každý den, takže se svými léky na tom asi budeš líp.

A prosím pěkně, jestli se Ti ta strava bude zdát aspoň krapet nezdravá, tak to vrchní řekni, že to má k racionální stravě daleko. Já s ní dala už rozsáhlejší řeč, ale většina lidí si netroufne. A ono se totiž ukázalo, že ona zřejmě fakt nemá páru, co by jako měly vařit. Tak jen abych nebyla jediná, kdo si myslí, že v jeden den salámová pomazánka k svačině, flákota k obědu a salám v těstíčku k večeři není zrovna nejlepší příklad očistné stravy pro ozdravovnu, natož pak redukční diety (na to se taky zaměřují).

Jinak příroda nádherná, neskutečně čistá, a poprvé v tom srpnu po dost dlouhé rekonvalescenci následovaly zázračné asi 4 měsíce a to u obou dětí!!! (každý měl jiný problém)
Teď podruhé si nejsem ještě jistá…

Tanulkaaaa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.10 21:57

Ještě jedna věc.
Signál T-mobile ujde, ale na připojení na internet je to už problém…

Vodafone - obvykle lze telefonovat z balkonu nebo vyšších (nejvyšších) pater.

O2 - katastrofa.

Prostě je tam fakt čistý vzduch :-)
TV jde jenom Nova :lol:

kuzelka75
Kecalka 325 příspěvků 01.06.10 22:05

Moc díky za informace,
s teplým oblečením jsem počítala. Přiznám se, že mě překvapilo, že do jeskyní rodiče s dětmi nemohou, tak jen doufám, že to zvládnou děti i bez mámy… ? Nic jiného jim nezbude…

Holky děkuji vám oběma!!!

Ještě mě napadlo, jak je to tam se signálem?
Díky moc

kuzelka75
Kecalka 325 příspěvků 01.06.10 22:07
:-)

V jedné chvíli jsme obě myslely na stejnou věc.

Léky s sebou nabalím, v případě potřeby ostatní léky na předpis dodají?Nebo se musí někam dojet?

Díky

Tanulkaaa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.10 20:16

Pokud je dítě bere dlouhodobě, dostanete v instrukcích, že má mít s sebou dostatečnou zásobu.
Pokud je nemocné, samozřejmě že lékařka, která tam asi 2× týdně dojíždí nebo vás vrchní odveze tam, je předepíše.

Je možné zařídit povolení jít do jeskyní s dětmi, asi jsem psala tu cenu, ale je třeba to sjednat buď předem, nebo na místě, ale to pak ze začátku s dětmi nepůjdeš, pár dní to trvá, uděluje ho speleologická společnost. Sestřičky to zvládnou, určitě.

poteseni
Nováček 2 příspěvky 09.08.10 07:50
Ozdavovna Vojtěchov

Syn byl také v ozdravovně Vojtěchov.Na první pohled budova vypadá jako hrad hrůzy, sprchy pro malé děti špatně použitelné, WC na chodbě, pokoje po čtyřech, skříně dveře vypadávají i šuplíky, takže člověk trnul, aby tam něco nevypadlo na děti.Dobré si vzít manžela s nářadím, aby to tam popravil.
Co se mi nelíbilo, že na jejich stránkách avízují relaxaci v bazénu.V ja­kém?Vnitřní již mnoho let podle diskusí nefunguje(jestli ho účtují pojišťovně zdravotní to nevím, jestli kvůli tomu), před budovou je nefunkční venkovní koupaliště, dost nebezpečné.Z prů­lezek na hřišti čouhají dráty.Tresty dětí za neposlušnost od sester jsou dřepy a kliky.Děti se dost nudí, dělají bordel po pokojích.Sestry tam ječí po nich, protože šedesát znuděných dětí je obtížné uhlídat.Strava dobrá.Kdybych byla na hygieně, tak u mě z hlediska norem pro děti tato ozdravovna propadne.

Táňulka
Kecalka 204 příspěvků 09.08.10 09:57

Ne, mimo léto sestry neječí.

Ale podle mě strava PŘÍŠERNÁ!!!
ale říkám, poprvé nám to hodně pomohlo. Podruhé ne. Zvláštní. Možná to má účinek i podle sezony, kdy se jede, ale ty ječící sestry v létě fakt nic moc. Na druhou stranu je jich na tak moc dětí strašně málo.

kuzelka75
Kecalka 325 příspěvků 12.08.10 10:20

Holky, když jedu s dětmi jako doprovod, tak snad na děti sestry neječí?…

Už se nám to blíží, odjíždíme za 14 dní, tak pomalu shromažďuji věci s sebou, abych měla pro dvě tříleté a jednoho čtrnáctiletého habána dost věcí s sebou!!!

Je něco, na co nemám určitě zapomenout? :think:

dallyska 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.10 20:32

Ahoj! Musím říct, že tenhle hrad hrůzy jste vystihla dokonale! Mám tam dceru- bohužel tam musí být až do 27.8., celou tu dobu si vyčítám kam jsem to své dítě poslala. Všechno jak jstše poslala je bohužel pravda, od rozpadající se budovy, až po přístup sester k dětem.Proto kde budu moct, tak budu varovat před těmito rádoby lázněmi. A myslím si, že by se i zdravotní pojišťovny měly dozvědět a začít se zajímat kam jdou jejich peníze. Ahoj všichni. Dana

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.10 20:39
dallysce

Ahoj Dallysco!Jediné co Tě může uklidnit, je krásná příroda kolem a prý blahodárný vliv jeskyní, takže jsi pro dítě chtěla udělat maximum.Nic si nevyčítej, víc lidí bylo zklamáno, včetně dětí, já syna ještě nalákala na nafukovací halu, kterou se také chlubili na internetu a půjčovnu kol ve Vojtěchově a nic takového nakonec tam nebylo.Vypadá to, že je to nestátní zařízení a na pojišťovnách se pěkně přiživují, aniž by vráželi peníze do zařízení ozdravovny.Dřív to tam mohlo být fajn, ale teď je to vybavení budovy k pláči.
Ještě Kuželce 75, když tam budeš s dětma, tak to máš v pohodě, nejvíc tam brigádnice(buď jsou to sestry, nebo studentky, nebo vychovatelky, mladé holky) sekýrují děti z Dětských domovů, ty tam zastání rodičů nemají a někdy bezdůvodně po nich ječí.Personálu je tam podle mě žalostně málo na tolik dětí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.10 20:39
dallysce

Ahoj Dallysco!Jediné co Tě může uklidnit, je krásná příroda kolem a prý blahodárný vliv jeskyní, takže jsi pro dítě chtěla udělat maximum.Nic si nevyčítej, víc lidí bylo zklamáno, včetně dětí, já syna ještě nalákala na nafukovací halu, kterou se také chlubili na internetu a půjčovnu kol ve Vojtěchově a nic takového nakonec tam nebylo.Vypadá to, že je to nestátní zařízení a na pojišťovnách se pěkně přiživují, aniž by vráželi peníze do zařízení ozdravovny.Dřív to tam mohlo být fajn, ale teď je to vybavení budovy k pláči.
Ještě Kuželce 75, když tam budeš s dětma, tak to máš v pohodě, nejvíc tam brigádnice(buď jsou to sestry, nebo studentky, nebo vychovatelky, mladé holky) sekýrují děti z Dětských domovů, ty tam zastání rodičů nemají a někdy bezdůvodně po nich ječí.Personálu je tam podle mě žalostně málo na tolik dětí.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama