Reklama

Oznámení délky rodičovské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

straw
Povídálka 22 příspěvků 30.09.18 17:23
Oznameni delky rodicovske

Dobry den ☺️ Momentalne jsem na materske a budu cerpat i rodicovskou. Rozhodli jsme se doma ze rodicovska bude trvat 2,5 let, oznamim to na pracak, ale zamestnavateli bych chtela nahlasit ze vratim se do prace za rok, s tim ze to pak prodlouzim. Nevite nahodou zda muze zamestnavatel zjistit rozdil v oznameni delky rodicovske? Dekuji moc ☺️

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2018: Aktuální informace

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10937 příspěvků 30.09.18 17:42

Zaměstnavateli je buřt, že bereš rodičák. Když jim slíbíš návrat po roce, nebude to podraz, když pak couvneš? Do dvou let nemůže být dítě víc jak 46 h měsíčně ve školském zařízení. Musíš zajistit hlídání, abys mohla dělat.

milwinka
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 28 inzerátů 30.09.18 18:29

Přesně tak,zamestnavatel nezjišťuje na jak dlouho máš vypočítaný rodičovský příspěvek. Ale taky mi to přijde jako podraz vůči zamestnavateli nahlásit že se vratis za rok když uz teď víš že to budeš prodlužovat.

sagina
Echt Kelišová 7549 příspěvků 30.09.18 18:36
@milwinka píše:
Přesně tak,zamestnavatel nezjišťuje na jak dlouho máš vypočítaný rodičovský příspěvek. Ale taky mi to přijde jako podraz vůči zamestnavateli nahlásit že se vratis za rok když uz teď víš že to budeš prodlužovat.

ale tak klidně to může zaměstnavateli říct - že ZATÍM si žádá na rok, a POTOM uvidí podle situace, jestli prodlouží nebo ne :nevim: a bude nadcházet to potom, tak se domluví, jak dál. kolikrát já s malým děckem měnila plány, protože všechno bylo jinak, než jsem si představovala :nevim:

Russet
Extra třída :D 10937 příspěvků 30.09.18 18:38
@sagina píše:
ale tak klidně to může zaměstnavateli říct - že ZATÍM si žádá na rok, a POTOM uvidí podle situace, jestli prodlouží nebo ne :nevim: a bude nadcházet to potom, tak se domluví, jak dál. kolikrát já s malým děckem měnila plány, protože všechno bylo jinak, než jsem si představovala :nevim:

A zaměstnavatel podle toho bude měnit záskok? 8o

milwinka
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 28 inzerátů 30.09.18 18:57

@sagina Tak jasně že se plány můžou změnit. Jen prostě nechápu, když zakladatelka už teď dopředu ví, že to bude beztak prodlužovat, tak proč si to chce nahlásit na rok. U mě se taky plány návratu do práce dost změnily a právě u nás v práci z toho nebyli vůbec nadšení a brali to jako podraz. U mě se ten návrat do práce ale posunul neplánovaně. Když jsem se měla vracet po první rodičovské, tak jsem znovu otěhotněla a měla jsem rizikové, byla jsem i v nemocnici… No a podruhé to jsem měla nahlášené na 3 roky, ale nevzali mi jarní dítě do školky (což jsem nečekla, první dítě mi do školky vzali už před třetím rokem, ale u druhého měli prostě ve školce plno), takže jsem si rodičovskou musela prodloužit kvůli školce až do září a v práci s tím měli velký problém, brali to jako podraz a musela jsem si vyslechnout spoustu keců… Kdybych to dopředu věděla, že chci nastoupit v jinou dobu než co jim nahlásím, tak bych z toho měla i blbý pocit.

straw
Povídálka 22 příspěvků 30.09.18 19:38

Dekuji vam za odpovedi☺️. Momentalne mam plan byt na rodicaku 2.5 let, ale jak vim, tak v zivote se muze stat cokoliv, jen chci si pojistit ze budu moci se vratit do prace driv pokud budu muset. A vubec to nevidim jako podraz vuci zamestnavateli, nedelam v rodinne firme ale ve velkem korporatu, kde zamestnavatel nas bere jako bezduche pracovni jednotky, navic navrat bych hlasila 3 mesice dopredu a za tuhle dobu se da zaridit cokoliv ☺️

Russet
Extra třída :D 10937 příspěvků 30.09.18 20:10
@straw píše:
Dekuji vam za odpovedi☺️. Momentalne mam plan byt na rodicaku 2.5 let, ale jak vim, tak v zivote se muze stat cokoliv, jen chci si pojistit ze budu moci se vratit do prace driv pokud budu muset. A vubec to nevidim jako podraz vuci zamestnavateli, nedelam v rodinne firme ale ve velkem korporatu, kde zamestnavatel nas bere jako bezduche pracovni jednotky, navic navrat bych hlasila 3 mesice dopredu a za tuhle dobu se da zaridit cokoliv ☺️

Tak kdybys tam byla jako záskok za mateřskou, viděla bys to jinak. Ale bezduchých robotů je tu víc.

sagina
Echt Kelišová 7549 příspěvků 30.09.18 20:12
@Russet píše:
A zaměstnavatel podle toho bude měnit záskok? 8o

a? když můžou zaměstnavatelé s klidným svědomím a požehnáním zákona dávat pracovní smlouvu na dobu určitou a prodlužovat, tak proč by tak sse stejně klidným svědomím a požehnáním zákna nemohli učinit i v tomhle případě? jako uzavřít si zbytečně cestu k dřívějšímu návratu do práce je podle mne blbost, kdyby zakladatelka byla o návratu za 2,5 roku stoprocentně přesvědčená a nehlodal by v ní červíček pochybností, tak by asi neuvažovala o kratší rodičovské dovolené :nevim: jako požádat o kratší rodičovskou, a pak ji prodloužit, je ze zákona legální a na rovinu přiznat, že návrat zvážím dle konkrétní situace je čestné řešení, není v tom žádný podraz.

Russet
Extra třída :D 10937 příspěvků 30.09.18 20:14
@sagina píše:
a? když můžou zaměstnavatelé s klidným svědomím a požehnáním zákona dávat pracovní smlouvu na dobu určitou a prodlužovat, tak proč by tak sse stejně klidným svědomím a požehnáním zákna nemohli učinit i v tomhle případě? jako uzavřít si zbytečně cestu k dřívějšímu návratu do práce je podle mne blbost, kdyby zakladatelka byla o návratu za 2,5 roku stoprocentně přesvědčená a nehlodal by v ní červíček pochybností, tak by asi neuvažovala o kratší rodičovské dovolené :nevim: jako požádat o kratší rodičovskou, a pak ji prodloužit, je ze zákona legální a na rovinu přiznat, že návrat zvážím dle konkrétní situace je čestné řešení, není v tom žádný podraz.

Takhle to ona ale úplně neformulovala. Spíš to chtěla tajit, protože si řikala, aby neprosákla ta delší doba u pobírání příspěvku.

straw
Povídálka 22 příspěvků 30.09.18 20:21

@Russet
To jste zla… 3 mesice je standardni vypovedni lhuta. A byt ja zaskokem, tak je to tak akorat abych si nasla novou praci a jeste k tomu si uzila na dovolene

Russet
Extra třída :D 10937 příspěvků 30.09.18 20:24
@straw píše:
@Russet
To jste zla… 3 mesice je standardni vypovedni lhuta. A byt ja zaskokem, tak je to tak akorat abych si nasla novou praci a jeste k tomu si uzila na dovolene

8o Ty jsi napsala, že u vás pracují bezduché pracovní jednotky a já ti odpověděla, že těch je tu víc, tak se nemusís obávat, že by tě někdo nezastoupil :nevim:

X_Cassiopea
Stálice 93 příspěvků 30.09.18 20:35

Ahoj, vrátit do práce se můžeš klidně po šestinedělí, jen se o dítě musí starat někdo jiný. Setkala jsem se se situací, že se staral otec dítěte, prarodiče, nebo i zaplacená chůva. Do žádosti o rodičovskou dovolenou zaměstnavateli nahlašuješ návrat do práce, který se dá prodloužit až do tří let věku dítěte, kdy zaměstnavatel musí prodloužení akceptovat. Nad 3 roky věku dítěte akceptovat žádost o prodloužení nemusí. Jediná podmínka je nepřesáhnout 46 hodin měsíčně pobytu dítěte ve školce. Je na Tvém uvážení na jakou dobu zaměstnavateli žádost pošleš. Otázka svědomí nebo špatného či dobrého pocitu je každého věc. Také se každé 3 měsíce dá měnit výše rodičovské a tak může dojít i k rychlejšímu čerpání dle předchozích příjmů. Zaměstnavatele zajímá přijatá žádost o rodičovskou dovolenou a její případné prodloužení. Se zkrácením totiž také souhlasit nemusí. Přeju hodně štěstí

straw
Povídálka 22 příspěvků 30.09.18 20:37
@X_Cassiopea píše:
Ahoj, vrátit do práce se můžeš klidně po šestinedělí, jen se o dítě musí starat někdo jiný. Setkala jsem se se situací, že se staral otec dítěte, prarodiče, nebo i zaplacená chůva. Do žádosti o rodičovskou dovolenou zaměstnavateli nahlašuješ návrat do práce, který se dá prodloužit až do tří let věku dítěte, kdy zaměstnavatel musí prodloužení akceptovat. Nad 3 roky věku dítěte akceptovat žádost o prodloužení nemusí. Jediná podmínka je nepřesáhnout 46 hodin měsíčně pobytu dítěte ve školce. Je na Tvém uvážení na jakou dobu zaměstnavateli žádost pošleš. Otázka svědomí nebo špatného či dobrého pocitu je každého věc. Také se každé 3 měsíce dá měnit výše rodičovské a tak může dojít i k rychlejšímu čerpání dle předchozích příjmů. Zaměstnavatele zajímá přijatá žádost o rodičovskou dovolenou a její případné prodloužení. Se zkrácením totiž také souhlasit nemusí. Přeju hodně štěstí

Dekuji moc :)

straw
Povídálka 22 příspěvků 30.09.18 20:38
@Russet píše:
8o Ty jsi napsala, že u vás pracují bezduché pracovní jednotky a já ti odpověděla, že těch je tu víc, tak se nemusís obávat, že by tě někdo nezastoupil :nevim:

Nepsala jsem ze u nas pracuji roboti… Ale je to jedno, je hloupe konfrontovat :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >