Oznámení těhotenství co myslíte v mém případě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 21:39
Oznámení těhotenství co myslíte v mém případě?

Ahoj holky, jdu se poradit (ikdyz vím, že záleží asi jen na mně a manželovi), ale chtěla bych vědět, jestli byste to řekly taky.
Dnes jsem byla na ultrazvuku (měla bych být 5+1) a byla mi potvrzena dutinka a HCG je taky krásný. Na kontrolu jdu až začátkem května na srdíčko. Jde mi ale o to- má sestra žije v zahraničí a teď na víkend přijede.. Do toho mamka s přítelem koupili barák a děláme rekonstrukci. Ja tam doteď makala jak oteklá, tahala těžký věci, mlátila krumpáčem, řezala stromy atd atd.. Teď finišujeme a do konce měsíce se chtějí stěhovat - takže další tahání věcí (samozřejmě co zvládne ženská, ale už ne, co by mohla těhotná). Tak mi jde o to.. Myslíte, že je blbost to už říct? Mám už pro ségru a rodiče nachystaný dáreček, že jim to teda oznámíme o víkendu, ale mám strach, že se to rozkřikne a kdyby to nedejbože nedopadlo… No ale?! Jak se mám vymlouvat, že nemůžu už tak moc pracovat, že už si nedám na stavbě pivo jako do teď, na který se vždycky všichni těšíme, takové osvěžení po té dřině (už jsem se teď skoro dva týdny vymlouvala, protože to vím od samého začátku) a taky ségře bych to ráda řekla osobně.. Přemýšlela jsem, že bych to zkusila ještě vydržet do potvrzení srdíčka, ale to už zase bude v zahraničí. Máme spolu všichni krásný a moc blízký vztah, takže po telefonu to pro mě nepřipadá v úvahu a kdybych to řekla jen tady rodině a chtěla čekat, až znovu přijede ségra, tak to by bylo fakt marný. Jsem si totiž víc než jistá, že by to okamžitě od někoho věděla :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Shari81
Kelišová 6097 příspěvků 15.04.19 21:43

No tak to prostě řekni…

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 15.04.19 21:44

Asi bych se nevymlouvala a řekla to, ale s tím, že si přeješ aby to zůstalo jen mezi vámi.

Russet
Neúnavná pisatelka 15195 příspěvků 15.04.19 21:44
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jdu se poradit (ikdyz vím, že záleží asi jen na mně a manželovi), ale chtěla bych vědět, jestli byste to řekly taky.
Dnes jsem byla na ultrazvuku (měla bych být 5+1) a byla mi potvrzena dutinka a HCG je taky krásný. Na kontrolu jdu až začátkem května na srdíčko. Jde mi ale o to- má sestra žije v zahraničí a teď na víkend přijede.. Do toho mamka s přítelem koupili barák a děláme rekonstrukci. Ja tam doteď makala jak oteklá, tahala těžký věci, mlátila krumpáčem, řezala stromy atd atd.. Teď finišujeme a do konce měsíce se chtějí stěhovat - takže další tahání věcí (samozřejmě co zvládne ženská, ale už ne, co by mohla těhotná). Tak mi jde o to.. Myslíte, že je blbost to už říct? Mám už pro ségru a rodiče nachystaný dáreček, že jim to teda oznámíme o víkendu, ale mám strach, že se to rozkřikne a kdyby to nedejbože nedopadlo… No ale?! Jak se mám vymlouvat, že nemůžu už tak moc pracovat, že už si nedám na stavbě pivo jako do teď, na který se vždycky všichni těšíme, takové osvěžení po té dřině (už jsem se teď skoro dva týdny vymlouvala, protože to vím od samého začátku) a taky ségře bych to ráda řekla osobně.. Přemýšlela jsem, že bych to zkusila ještě vydržet do potvrzení srdíčka, ale to už zase bude v zahraničí. Máme spolu všichni krásný a moc blízký vztah, takže po telefonu to pro mě nepřipadá v úvahu a kdybych to řekla jen tady rodině a chtěla čekat, až znovu přijede ségra, tak to by bylo fakt marný. Jsem si totiž víc než jistá, že by to okamžitě od někoho věděla :lol:

Neříkala bych. Počkala bych minimálně do srdíčka. Takhle jsem to udělala já a poslala své sestře dvojčeti fotku a napsala „ahoj teto“. A to od sebe bydlíme pár kilometrů.

masinka9
Kelišová 5078 příspěvků 15.04.19 21:45

Tím že to řekneš, nepotratíš. Pokud bys jinak musel bruslit kolem a kecat jim, akorát by jsi na to musela pořád myslet. Držím pěsti!

Meredithx
Kecalka 200 příspěvků 15.04.19 21:45

Řekla bych to. Je to blízká rodina, ne půlka města.

Térouš
Echt Kelišová 8597 příspěvků 15.04.19 21:47

Řekni to. Těhotenství se může bohužel potento kdykoliv, jen na začátku je větší pravděpodobnost. A ani to není ostuda.

Celina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 21:49

Záleží na tobě, ale ja bych do srdíčka určitě nikomu nic neříkala.

Jezelia
Kecalka 304 příspěvků 15.04.19 21:50

Taky jsem to nejbližší rodině (rodiče a sourozenci) řekla hodně brzo. U nich by mi nevadilo, kdyby věděli i to, že se to nepovedlo. Od toho je rodina… Ale měli přísný zákaz komukoliv jinému, babičkám atd.

Rosary
Kecalka 188 příspěvků 15.04.19 21:51

Jestli máš strach, tak jim to řekni s tím, že je požádáš, aby to nerozhlasovali po rodině. Kdyby to při nejhorším nedejbože nedopadlo, nebudeš muset při náhodném setkání zvídavé sestřenici přes 3 kolena skrz otázku jak pokračuje těhotenství nic vysvětlovat. Těm to můžeš oznámit později, když budou šance na úspěch mnohem vyšší :) pro představu, my oznamovali rodině cca v 25-30tt, nejbližší v cca 15tt

Russet
Neúnavná pisatelka 15195 příspěvků 15.04.19 21:51
@Jezelia píše:
Taky jsem to nejbližší rodině (rodiče a sourozenci) řekla hodně brzo. U nich by mi nevadilo, kdyby věděli i to, že se to nepovedlo. Od toho je rodina… Ale měli přísný zákaz komukoliv jinému, babičkám atd.

Babička není rodina? :roll:

Kiminkkka
Stálice 97 příspěvků 15.04.19 21:52

My to taky věděli snad od prvního dne a nejbližší rodině (rodiče+sourozenci) jsme to řekli hned s tím, že pro ostatní členy (babičky, tety, strejdy, sestřenice..) to necháme v utajení do 12tt a povedlo se.. takže každý asi dle své chuti :wink: každopádně na pivo jsem se taky vždycky těšila a neupírám si ho - samozřejmě nedám 6 kousků jako předtím ale jedno si myslím neuškodí

veria
Nadpozemská drbna 25048 příspěvků 15.04.19 21:55

Takto nejbližší rodině bych to za této situace řekla, proc by ne?

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 19 inzerátů 15.04.19 21:59

Řekla bych jim to, samozřejmě s tím, aby to nešířili dál.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 22:03

Holky, moc děkuji za názory! Hned jsem klidnější a nepřipadám si jako blázen, že už to nejspíš řekneme. Samozřejmě ale jak píšete- řekneme to s tím důrazem, že ostatním to řekněme sami až později.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama