Oznámení těhotenství mámě - špatné vztahy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 17:04
Oznámení těhotenství mámě - špatné vztahy

Ahoj holky,
jsem ve 4. měsíci a brzy to budu muset oznámit mámě. Sice mám dlouhodobý vztah, ale stejně si myslím, že to nečeká. O soukromí se moc nebavíme, vztahy jsou takové dost napjaté. Nejradši bych jí to neříkala vůbec, ale pracujeme ve stejné firmě a tam se to chystám oznámit již brzy, protože kolegyně mají tušení, takže už to nelze odkládat. Vůbec nevím, jakou mám čekat reakci, ale o to ani tak nejde. Spíš jsme tak odcizené, že se mi nechce vůbec sdílet něco, co je pro mě tak osobní. Tak nějak jsme si nerozuměly nikdy, ne že by tam proběhl nějaký konflikt. Takže se mi do toho zkrátka vůbec nechce a nevím vůbec, jak to říct. Nejradši bych poslala smsku „hele jsem v tom, ale neřeš to“ :lol:. Byl jste někdo v podobné situaci? A jakým způsobem jste to oznámili? Resp. zajímala by mě vyloženě slova, která jste použili a při jaké příležitosti. Děkuju :think:

Reakce:
Hadumi
Extra třída :D 13670 příspěvků 30.11.18 17:16

Neoznamovala jsem, doneslo se jí to, ale mně to tedy bylo fuk.

maluvka
Kecalka 397 příspěvků 30.11.18 17:30

To je moc smutný, že máš takové vztahy s mamkou. Asi bych to opravdu vyřešila SMS zprávou nebo nic nedělat.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 30.11.18 17:33

Máme to takhle s tchýní. Oznámili jsme jí to až jako poslední ve 14. týdnu. Prostě jen tak, že čekáme dítě, jsme spolu pár roků, tak mi to nepřijde nijak šokující. Nadšení jsem nečekala, její dost ošklivou reakci ale taky ne, potom jsem to obrečela. Zpětně si říkám, že oznámit to po telefonu by bývalo bylo lepší. Mimochodem za chvíli rodím a nadšení se pořád nedostavilo. Takže i takhle to může dopadnout a je lepší s tím počítat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 17:35

Já si nemyslím, že to bude až tak strašné. Nechtěla jsem, aby to vyznělo, že tam jsou vyloženě propastné problémy. Jen spolu prostě nekomunikujeme, nerozumíme si, jsme si cizí. Její reakce může být i dobrá, ale pro mě by to bylo tak nezvyklé, že ani v tom se nebudu cítit dobře. Prostě přemýšlím, jak to udělat. Nechce se mi příliš do nějakého vážného rozhovoru, takže bych to klidně řekla i nějak ve vtipu… Ale jak ..

Zakladatelka

debra.morgan
Kelišová 5154 příspěvků 30.11.18 17:37

jestli ji beres spis jako cizi osobu, tak bych ji nic nerikala, ono se ji to donese nebo to na tobe casem pozna ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 17:39

Ahoj. Docela v Tvé situaci vidím samu sebe :( já tehdy čekala až jak dopadnou výsledky amniocentézy- 18tt. Šli jsme jí to říct společně s partnerem. Já bych jí to asi jinak neřekla do doby než by to na mně sama poznala.

Aduš8
Závislačka 2999 příspěvků 30.11.18 17:40

Možná bych ji pozvala na kafe a jen jí řekla, že jsem těhotná a nechtěla bych, aby se to dozvěděla od někoho jiného, než ode mě.

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 30.11.18 18:05

Jestli se spoli bavivate v praci, tak az ji priste potkas, tak ji rekni, at se pripravi, ze ji asi budou brzo vsichni gratulovat k babickovstvi… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 18:20

Poslala jsem mámě smsku. Jen, „Jsem těhotná“. Nic víc.

Meaculpa
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 30.11.18 18:25

Rekla bych to rozhodne prvne ji, nez ostatnim v praci, abys nemela na taliri, zes ji to nerekla ihned…
Uplne ti rozumim, s druhym jsem za ni sla az jako za posledni. Z prvniho taky nebyl jasot, sestra cekala dvojcata, tak jak JA jsem si mohla dovolit taky cekat :roll:
A to mame taky jakz takz dobre vztahy…

Martanka92
Kecalka 322 příspěvků 30.11.18 18:51

My sice špatné v tahy nemáme, ale prostě jsme to „oznámili“ tak, že jsme budoucí babičce strčiki do ruky obálku, ve které byla fotka z ultrazvuku a nic jsme říkat nemuseli

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20260 příspěvků 30.11.18 18:53

se zbytkem rodiny máš dobré vztahy? Já třeba oznámila těhotenství na rodinné akci, tak nějak hromadně - očekávala sem, že u mámy se žádného velkého nadšení nedočkám. Tak sem to řekla hromadně všem a užila si gratulace zbytku rodiny. To, že máma není nadšená sem si samozřejmě všimla, ale měla sem možnost se v tom moc nerejpat, protože jsem si užívala kladnou reakci ostatních.
Vánoce a s tím spojené rodinné sešlosti by mohly být dobrou příležitostí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 18:59

No já s mamkou nemám tak odcizený vztah, ale zase to bylo první a neplánované těhotenství ve 33letech z mileneckého vztahu, o kterém máma neměla ponětí. :mrgreen: Takže jsem taky nevěděla jak do toho, moc se mi ani nechtělo, ale nechtěla jsem aby se dozvěděla od někoho jiného. Pozvala jsem ji do cukrárny a říkám: „dej si něco dobrýho mám pro Tebe úžasnou novinku, hádej co to je?“ No hádala koniny až jsme se smály a pak ji říkám, budeš po druhý bába. Nejdřív nic, pak zaječela a pak se rozbrečela, no tak dala ještě jeden vaječňák a už jsme to probraly normálně. Měla radost.

Tonka83
Povídálka 38 příspěvků 02.12.18 11:21

Já naší matce řekla, že bude babička a ona mi na to odpověděla, že nejsem těhotná, ale tlustá a to je velký rozdíl. Když jsem se hájila, že jsem ve čtvrtém měsíci, prohlásila jen, že pupek bych na to měla dost velký :pocitac: Příště už nic ohlašovat nebudu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Ljubou Krbovou: Na manžela jsem občas dost temperamentní

Sympatická herečka Ljuba Krbová (60) je stálicí v seriálu Ulice. Kvůli tomu... číst dále >

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >