Oznámení těhotenství na Vánoce?

325
3.12.19 11:15

Oznámení těhotenství na Vánoce?

Ahoj holky, oznamujete nebo oznámila jste některá těhotenství na Vánoce? Budu v té době 12. týden a s partnerem chceme dát oznámení rodině pod stromeček ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

3739
3.12.19 11:19

:mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2279
3.12.19 11:32

Záleží zda by jste sdílela i při nějakém problému… My chtěli oznámit těhotenství po 1.screeningu.. nakonec jsme řekli jen rodičům a zbytek rodiny se dozvěděl až ve 4-5mesici kvůli komplikacím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 11:33

Zažila jsem oznámení na konci pohřbu a popravde se ani nikdo nepohorsoval..no doma snad jo :roll: takže takový vánoce oproti tomu jsou skvělí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
325
3.12.19 11:37

@monzaj jsem zastánce toho, že by se mělo vědět, i když je problém :slight_smile:

@Anonymní píše:
Zažila jsem oznámení na konci pohřbu a popravde se ani nikdo nepohorsoval..no doma snad jo :roll: takže takový vánoce oproti tomu jsou skvělí :mrgreen:

Na pohřbu? Tak to jsem s Vánocemi úplně ok :grin:

@cverunka a proběhlo to ok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
3.12.19 11:41

Ano, dělá se to, ale pokud máte v rodině někoho, komu se nedaří otěhotnět, tak mu zaručeně vánoce zkazíte, přestože tento dárek nebude určený přímo pro něho. Tímto nemyslím konkrétně na tebe ani že by se někdo kvůli těhotenství měl cítit provinile, když se jiným nedaří. Ale na druhou stranu, vydržet rodinnou návštěvu s úsměvem na tváři je pak pro neplodnou ženu dost utrpení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 11:44

Zalezi jestli bys byla ochotna s nimi sdilet i neuspech. My to po predchozich spatnych zkusenostech sdilime jen s casti rodiny, ktera je rozumna… ta druha se to dozvi az kdyz neni vyhnuti. Na vlastni usi jsem zazila jak si tchyne stezovala sousedce kdyz svagr cekal s partnerkou z tchynina pohledu “zbytecne” treti dite, svagrova pak do tydne potratila… to nechci zazit a proto tak se chranim, nerekla jsem jim ani presny termin porodu, to zas proto ze jsem nase prvni dite prenasela a od tchyne padalo nekolik dotazu kazdy den kdy uz to bude a ze uz by rada chovala mimi :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.12.19 11:45
@Freesia píše:
Ano, dělá se to, ale pokud máte v rodině někoho, komu se nedaří otěhotnět, tak mu zaručeně vánoce zkazíte, přestože tento dárek nebude určený přímo pro něho. Tímto nemyslím konkrétně na tebe ani že by se někdo kvůli těhotenství měl cítit provinile, když se jiným nedaří. Ale na druhou stranu, vydržet rodinnou návštěvu s úsměvem na tváři je pak pro neplodnou ženu dost utrpení.

Taky pravda… nekdy je proste potreba zvazit vsechna pro a proti v konkretni situaci te ktere rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
3.12.19 11:49
@Freesia píše:

Tak pokud se zvoli ta spravna slova, tak by to snad nemuselo byt nejake srdcervouci. Me svagrovka takhle sejmula, kdyz po nejakem slavnostnim obedu se s muzem zvedli ze uz radeji pojedou, protoze čekají a kdyz jsem se s nimi srdecne a v gratulacich loucila, tak mi cudne poprala, abych si uz KONECNE nasla nejakeho toho CHLAPA :roll: okamzite jsem se propadla do zeme… no nic ;)
Jinak gratuluju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3739
3.12.19 11:54

Proběhlo to naprosto v pohodě a bylo to moc hezké. Jsme normální rodina, co má hezké vztahy :nevim: Všichni byli dojati. I švagrová, která zatím nemá moc mateřské pudy měla slzy dojetí a všechny to upřímně potěšilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 11:55

Mým i partnerovým rodičům jsme takto oznámili 2×. Z toho jednou, když už s tím naprosto nepočítali (po 40) o to to bylo kouzelnější :D bylo to kolem 10tého týdne. Dali jsme pak řádné poučení, aby to ještě drželi pod pokličkou. Syn, který si vždy sourozence přál a už s tím též nepočítal, dostal také tento dárek, bylo to dojemné a rozplakal se. Koupila jsem ta nejmenší bílá body v Tescu a nechala na ne nazehlit logo klubu, za který syn hraje. K tomu jsme přibalili cedulku s čápem a datem termínu. Byly to moc krásné Vánoce. Všichni jsme se ten večer ještě neplánovaně sešli u našeho stromečku a oslavili jsme to. Ráda na to vzpomínám.

• Nahlásit
  • Citovat
325
3.12.19 11:57

@Freesia Holky jsem z naší generace v 25 nejstarší :slight_smile: sestra už dítě má (ve 20) a o nikom jiném nevím, že by chtěli děti :slight_smile: a ostatní jsou pod 18, tak snad mají ještě čas :grin: v práci už to ví, měla jsem problémy, tak jsem musela na neschopenku a v rodině jsem řekla, že záda, ale zatím to vypadá dobře, budu o Vánocích 12+něco a těsně před tím mám ještě kontrolu. Na screening jsem 30.12., což je úplně nejzazší termín, tak snad to bude ok :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
3.12.19 12:01

@PaníKadrnožková tak to musela být fajn švagrová :slight_smile: zastávám názor, že se nikomu do života nepletu, nikoho se na těhotenství neptám, pokud to sám nechce řešit (natož chlapy), protože nikdy nevíš, komu můžeš takto ublížit :slight_smile:

Z druhé strany jsem dost otevřená, takže když se mě někdo zeptá, tak nemám problém se podělit :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 12:13
@Freesia píše:

Souhlas, 15. 12 jsem byla na operaci s mimodeloznim a 24. 12 dopoledne volala svagrova, manželovo sestra, s doslova mokrým testem v ruce že je těhotná. Bez komentáře. :roll:
Musím říct, že jsem to obrecela a jak nejsem mstiva, tak jsem měla radost, když jsme byli poté na rodinne oslavě u nich doma k narození miminka, vůbec mi nevadilo, že se okamžitě strhla pozornost na nás protože jsem přijela už v 16 týdnu a bříško bylo už krásně vidět. Jsem hubenour a stejně už jsme to chtěli oznámit.
Za normálních okolností bych obvolala rodinu předem abych jim nenarusovala jejich oslavu naší radosti, takhle mi to bylo jedno. Svagrova ani nepogratulovala a nasupena odešla na chvilku pryč :zed:
Je to dětinske, ale potvora ve mě se probudila a mě na chvilku zahrál nějaký pocit odplaty :oops: :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.12.19 12:27

Mně to přijde trapný, dávat někomu k Vánocům to, že jsem těhotná :roll:. Ale lidi jsou různí, no. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama