Oznámení těhotenství rodině

5
6.6.21 19:44

Oznámení těhotenství rodině

Zdravím
předem se omlouvám jestli už tady takové téma je.
Lekaři říkali že z 98% vlastní dítě mít nebudu ale stalo se a jsem v 10týdnu. Všechno je pro mě nové. Je mi 20, příteli 28. a já se trošku peru s faktem jak to oznámit doma.
Jednak maminka není nadšená z toho že s přítelem bydlíme 500km od domova a vlastně ani z přítele.
Opravdu si nevím rady a jelikož už to na mě jde trochu vidět tak jsem smířena s tím že to pozná ale radost z toho nemám.
Po zjištění těhotenství se určitě přestěhujeme blíž k rodině jednak z toho důvodu že já to určitěš budu potřebovat.
Ale i přes to pořád zoufám a nevím jak to oznámit.
Mohu poprosit o vaše zkušenosti doma a mozná o malinko podpory..
Opravdu si nevím rady :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7334
6.6.21 19:47

V 10tt na tobě jde vidět maximálně špek. Historku o tom že ti lékaři řekli že nemůžeš otěhotnět jsi mohla vynechat, to tvrdí každé druhé která dotoho omylem skočí. Ale klidně tím začni, a mámě to normálně oznam.

Příspěvek upraven 06.06.21 v 19:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947
6.6.21 19:48

Jsi dospělá, tvůj přítel taky. Když byla máma mladá, taky si chtěla svého chlapa podle sebe vybrat a né podle maminky.
To že si těhotná je naprosto přirozený proces vztahu, takže bych se vůbec nebála a řekla to jako skvělou novinku.
Pokud se k tomu nebude mít, tak se ani blíž stěhovat nemusíš jelikož ti pomalost nebude.Tak i tak bych se nespoléhala nikdy na ostatní.
Buď nastavená tak, že to musíš zvládnout sama s přítelem a pokud dostaneš pomoc, tak jedině líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25090
6.6.21 19:49

Jak chce vychovávat a živit dítě, když máš problém říct vlastní matce, že bude babicka?

Rada je dospět a začít se dospěle chovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.6.21 19:50
@mackA159 píše:
V 10tt na tobě jde vidět maximálně špek. Historku o tom že ti lékaři že nemůžeš otěhotnět jsi mohla vynechat, to tvrdí každé druhé která dotoho omylem skočí. Ale klidně tím začni, a mámě to normálně oznam.

Jelikož i u lékaře říkali že to vidět na tak brzo jde dost a já jsem celkem dost štíhlá tak si to nemyslím ale budiž dejme tomu.
3Roky jsem fungovala bez ochrany takže je podle mého opravdu zajimavé že se to stalo.
Každopádně díky za neužitečnou radu :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.6.21 19:51
@Banane18 píše:
Jsi dospělá, tvůj přítel taky. Když byla máma mladá, taky si chtěla svého chlapa podle sebe vybrat a né podle maminky.
To že si těhotná je naprosto přirozený proces vztahu, takže bych se vůbec nebála a řekla to jako skvělou novinku.
Pokud se k tomu nebude mít, tak se ani blíž stěhovat nemusíš jelikož ti pomalost nebude.Tak i tak bych se nespoléhala nikdy na ostatní.
Buď nastavená tak, že to musíš zvládnout sama s přítelem a pokud dostaneš pomoc, tak jedině líp.

Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25090
6.6.21 19:51

A na nějakou pomoc okolí bych se vůbec nespoléhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
6.6.21 19:52
@Bibi39 píše:
Jelikož i u lékaře říkali že to vidět na tak brzo jde dost a já jsem celkem dost štíhlá tak si to nemyslím ale budiž dejme tomu.
3Roky jsem fungovala bez ochrany takže je podle mého opravdu zajimavé že se to stalo.
Každopádně díky za neužitečnou radu :andel:

Ale prosimtě. Jak myslíš že je velká děloha v tomhle týdnu? A nějaká tečka ve velikosti špendlíkové hlavy uvnitř tvé dělohy? :roll: Začni se chovat dospěle, když už budeš matka. 3 roky bez ochrany a je ti dvacet let? Já se snad ani tvojí mámě nedivim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.6.21 19:54
@mackA159 píše:
Ale prosimtě. Jak myslíš že je velká děloha v tomhle týdnu? A nějaká tečka ve velikosti špendlíkové hlavy uvnitř tvé dělohy? :roll: Začni se chovat dospěle, když už budeš matka. 3 roky bez ochrany a je ti dvacet let? Já se snad ani tvojí mámě nedivim.

5cm podle měření :roll:
Dále to rozepisovat nebudu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19319
6.6.21 19:55
@Bibi39 píše:
Každopádně díky za neužitečnou radu :andel:
;) :jazyk:
Tři roky bez ochrany, doktoři řekli, že dítě mít nebudeš… Ať žije Ježíš.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20923
6.6.21 19:58

To že nemužeš mít dítě jsou oblíbené řeči mudr, 10tt jsi max nafouklá takže žádné břicho se nekoná a stěhovat se kvůli představě že ti někdo pomůže je dost naivní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18075
6.6.21 20:07

Ne, pri 5cm to proste vidět není, si nafoukla. 3roky bez ochrany? Sis o to vyloženě koledovala a stěhovat se k mámě, protože víš že budeš potřebovat pomoct, ale zároveň nevíš jak ji to říct, protože z toho nebude mít radost.. co na to říct.. co treba dospět, chovat se jak dospělá a začít spoléhat na sebe? Nebo to je moc těžký a raději to hodíš na další lidi??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10176
6.6.21 20:08

Takže od 17 souložis bez ochrany. Kecum, že ti doktor řekl že nemuzes otěhotnět nevěřím. Blíž se nikam nestehujte. Udělali ste si dítě, starejte se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
752
6.6.21 20:15

Já bych si nevymýšlela žádné zbytečné omáčky okolo. Oznámila bych to prostě tak, jak to je. Jestli jste tři roky měli sex bez ochrany, protože sis myslela, že otěhotnět nemůžeš, ale pak jsi nečekaně otěhotněla, tak to mámě podej přesně takhle. Nadšená z toho možná nebude, ale smířit se s tím musí. Jsi dospělá a děláš vlastní rozhodnutí, to musí přijmout ať chce, nebo nechce.

Jinak v 10tt sice pravé těhotenské břicho nemáš, ale jestli jsi hodně nadmutá, je pravděpodobné, že si lidi začnou všímat, že se něco děje. Zvlášť, jestli jsi předtím měla břicho úplně ploché. Na tom nevidím vůbec nic divného. Máma si všimne určitě, takže bych oznámení neodkládala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 20:21

No děvčata nevím nevím…
Chápu, že pravé těhotenské břicho to není, ale určitě se nevymluvím na to, že jsem ke svačině měla kedlubnu.
Moje břicho v 8tt a o 10cm více…
A radost z toho nemám, potřebuju to ještě 3 týdny ututlat, takže zakladatelce aji věřím, že to na ní vidět jde…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat