Oznámení těhotenství v práci

5.8.13 09:54

Oznamení těhotenství v práci

Ahoj, potrebuji se poradit. Pracuju pro spolecnost, ktera ted vyhlasuje hromadu prescasu, kvuli skodam zpusobenym bourkami. Konkrtene treba dned nam naridili dve hodiny na vic. Jsem v dnes 8+5 tt, jsem silene unavena a tak podobne. A nevim, zda mam oznamit tehotenstvi ted, nebo pockat az do konce 1. trimestru. Na jednu stranu mam za sebou uz jeden potrat a tak se bojim neco rikat predem. Na druhou stranu jsem ale unavena a uz ted nam naznacili ze dnesni dve hodiny nejsou konecne a v tydnu nas to ceka opakovane. Jak byste se zachovali?.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4417
5.8.13 09:57

Nahlásila bych těhotenství hned. Jako těhotná máš v práci nárok na určité ulevy a určitě tě nemůžou nutit chodit na přesčasy.
Pracovala jsem v supermarketu jako prodavačka, těhotenství jsem nahlásila hned, dělala jsem jen do 5 měsíce a to pak i ty poslední měsíce jen na zkrácený úvazek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23378
5.8.13 10:01

Nahlásila bych to hned. Já jsem kolem 8tt nahlásila těhotenství ředitelce, aby mě neposílala tam kam nesmím. Ostatní se to dozvěděli po 1. trimestru. Taky jsem měla potrat, tak se aspoň při potratu nedivila, proč jsem šla narychlo do nemocnice atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
5.8.13 10:02

Musíš sama posoudit, jak se cítíš… Já jsem to třeba říkala v práci až tak v 15tt (zdržely to vánoce), ale necítila jsem, že bych potřebovala ulevit v práci, cítila jsem se dobře, normálně jsem jezdila na náročný služebky a tak.
Teď jsem podruhý těhotná a je mi mnohem hůř, to bych nedala skoro nic :nevim:. Navíc jsem měla nastoupit do práce, takže jsem to musela odvolat, aby stihli najít náhradu, a to bylo asi v 7tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
5.8.13 10:03

@lola.corpsy
Zkusila bych se domluvit jen s přímým nadřízeným, aby to raději nikomu neříkal. U nás se to tak dělá. Nemusí to vědět široké okolí, jde přeci o mimi a taky jen o jeden měsíc. Tak aby šéf bral ohledy a kolegové to měsíc vydrží, třeba si ani nevšimnou, že máš úlevy, jsou dovolené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3876
5.8.13 10:06

@lola.corpsy 5ekla bych to jen přímému nadřízenému a požádala ho o diskrétnost, že to oficiálně oznámíš až budeš ve 4. měsíci. Taky jsem to tak udělala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3403
5.8.13 10:07

@lola.corpsy Kvůli těm přesčasům bych to nahlásila. Úplně chápu, jak Ti je. Já jsem šíleně unavená a ještě do toho :poblion:
Takže dělat víc než musím by mě ani nenapadlo. Ale každopádně jsem se rozhodla, že to v práci řeknu až později. Teď jsem 11+4 a chtěla bych počkat na začátek září…Jenže mě nikdo nenutí do přesčasů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15977
5.8.13 10:09

Jestli by mi bylo mizerně, tak bych to nadřízenému určitě řekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.13 10:18

Dekuju za reakce. Ja prave nevim. Jde mi o to, ze na kontrole me doktorka strasila ze se ji zda miminko mensi nez ma byt, ale ze to dozene. Bojim se ze pokud reknu ze jsem tehotna a nevyjde to, ze me pak vyhodi. Mam smlouvu na dobu urcitou s tim, ze pak nam ji prodlouzi. Jsem ted dost nejista v tom co mam udelat. Pritel si mysli ze par prescasu zvladnu a utece to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
_Kaczenkaa_
5.8.13 10:52
@lola.corpsy píše:
Dekuju za reakce. Ja prave nevim. Jde mi o to, ze na kontrole me doktorka strasila ze se ji zda miminko mensi nez ma byt, ale ze to dozene. Bojim se ze pokud reknu ze jsem tehotna a nevyjde to, ze me pak vyhodi. Mam smlouvu na dobu urcitou s tim, ze pak nam ji prodlouzi. Jsem ted dost nejista v tom co mam udelat. Pritel si mysli ze par prescasu zvladnu a utece to.

8o 8o No co si myslí přítel je podle mě nepodstatné (btw. je dost bezohlednej), záleží na tom jak se cítíš, jestli ty přesčasy zvládáš, nebo jestli si z toho vyřízená (což podle psaní jsi), takže já bych to radši řekla, kor když už máš jeden potrat za sebou… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
6653
5.8.13 10:57

@lola.corpsy Myslím, že musíš posoudit čistě to, jak se opravdu cítíš. Já třeba bych neletěla hned to oznámit, hlavně po předchozím nezdaru. Ale v Tvém případě bych situaci řešila s nadřízeným, že pracovat chceš, ale přesčasy jsou již moc. Smlouva na dobu určitou je blbá i když to dopadne dobře, to, že Ti ji neprodlouží je pravděpodobnější - tedy bývá to tak skoro vždy. Tedy, pokud ti nekončí teď. Ale zde je opět riziko, že když ohlásíš těhotenství, smlouvu i opravdu prodloužit nemusí. A proč by ji těhuli prodlužoval, že… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.13 11:07

@Barunka88
Tak to je jasne. Smlouva konci v cervnu 2014, kdyby to vyslo budu uz do te doby na materske a bude to jedno. Kdezto kdyz to nevyjde, bude pak dalsi snazeni atd a kdo vi, jestli to dobte doby vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.13 11:09

@_Kaczenkaa_
Jen rekl co si mysli. Rozhodnuti je samozrejme na me. Prece jen jako chlap vi prd jak se citim. No kdyby to melo byt jen dnes, tak to zvladnu. Zase kvuli jednomu dni tu nebudu delat rozruch. Uvidime jak to bude dalsi dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6653
5.8.13 11:10

@lola.corpsy tak to chápu, mateřská bude a je vyřešeno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2293
5.8.13 11:12

Pokud se sama necítíš dobře, tak to řekni nadřízenému a na přesčasy určitě nemusíš.. je to blbá situace, smlouva na dobu určitou je docela průser :zed: kdy ti smlouva končí? někdy teď?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama