Oznámení zaměstnavateli o ukončení RD a nástupu do práce

he
19.3.10 15:05

Oznámení zaměstnavateli o ukončení RD a nástupu do práce

Dobrý den
za měsíc mi končí rodičovská dovolená. Jakou formou oznámit zaměstnavateli její ukončení, respektive nástup do zaměstnání? jak formulovat? díky za pomoc
He

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

70785
19.3.10 15:10

Ukončení RD se nijak oznamovat nemusí, jako nijak neoznamuješ konec dovolené, tedy oficiálně myslím, jelikož buď si konec uvedla v žádosti o RD nebo neuvedla a pak se bere, že RD končí dnem 3. narozenin dítka a tudíž zaměstnavatel ví, kdy tě má očekávat v práci. Takže já bych tam asi zavolala a domluvila se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
19.3.10 15:32

Já jsem po RD taky oficiálně nic neoznamovala. Ale byla jsem se s ředitelkou dohodnout. Věděla jsem, že pro mě není místo (a moc se mi to tenkrát hodilo ;), měla jsem už jiné), ale i kdybych se tam vracela, tak bych se ozvala dřív. Považuji za důležité, aby zaměstnavatel včas věděl, kdy se budu vracet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7592
19.3.10 16:59

Já bych se v práci zastavila a objednala se k personálnímu, vedoucí či tak a prostě se dohodla, připomněla, že se vlastně už vracíš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
25.4.10 23:29

Děvčata, poradíte? Co dělat v případě, že oznámím zaměstnavateli, že od určitého data nastupuji do práce a on mi sdělí, že už mě nepotřebuje a bude se chtít vyhnout odstupnému? Jak mu dokážu, že jsem do té práce nastoupit chtěla, ale on ji pro mě neměl? Obávám se např. toho, že mě obviní, že jsem nenastoupila a propustí mě pro neomluvenou absenci bez nároku na odstupné. Pro úplnost dodávám, že mám zaměstnavatele 250 km vzdáleného a místo výkonu práce je region mého byldiště. Pracovala jsem jako obchodní zástupce, ale teď je moje místo obsazené. Můj zastupce za MD dostal smlouvu na dobu neurčitou.
Díky za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70785
26.4.10 10:09

V tomhle případě bych asi poslala dopis na doručenku, že k tomu a tomu datu (den po třetích narozeninách) nastupuješ zpět do práce po RD a že žádáš zaměstnavatele o přidělení práce. Pokud nebude reagovat, tak bych (ještě před tím datem) došla na inspektorát práce, tam by ti měli poradit, protože tím, že máš vlastně dost volnou pracovní dobu i místo, tak se u tebe těžko definuje dostavení se do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
26.4.10 11:37

Děkuju moc, s tou doručenkou je to dobrý nápad. Ještě mě napadlo, jestli bych si neměla u notáře nechat ověřit obsah toho dopisu, aby mi netvrdil, že jsem posílala něco jiného…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70785
26.4.10 12:22

Tím nic nezkazíš :-) Optimální je osobní předání proti potvrzení kopie dopisu, ale 250 km je fakt malinko z ruky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
26.4.10 13:50

Stejně tam budu muset jet, tak to můžu vzít s sebou. Aspoň vím, že mám 2 možnosti. Díky za tvoje reakce. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3860
14.11.12 15:43

Mám dotaz - situace lehce složitější - Jsem na rodičáku druhým rokem a opět těhotná. Vzhledem k tomu, že šéf založil z fyzické osoby s. r.o.,když jsem byla na mateřské a nepřevedl práva a povinnosti zaměstnanců, nemám nárok na mateřskou s druhým prckem, pokud neodpracuju do nástupu na MD 100 dní(170 dní mám z předchozího roku). Šéf mě odmítá zaměstnat-že nemá peníze atd.,přesto vím, že nastoupit mohu - mám platnou pracovní smlouvu. Původní délka rodičáku byla domluvena na tři roky.jsem povinna mu dát dopředu vědět, že nastupuji do práce v nějaký den a jak dlouho dopředu to potřebuje vědět? nebo prostě stačí, když přijdu do práce???Víte někdo??Díky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70785
14.11.12 15:57

Přiznám se, že jsem se v tvém dotazu ztratila… pokud ta původní fyzická osoba není zlikvidovaná a ty máš stále platnou pracovní smlouvu, tak žádné dny odpracovat nemusíš a nárok na PPM stále máš.
Nicméně v té druhé části má pravdu tvůj šéf, on není povinen tě zaměstnat dříve než den po třetích narozeninách dítka, ty nemáš právo si RD samovolně zkrátit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5259
21.3.13 09:24

V červenci tohoto roku mi bude končit RD. Už teď vím, že na 99,9 % nebudu mít místo. Firma, ve které jsem pracovala, prošla za dobu mé nepřítomností několika změnami. V současné době má jen jednoho zaměstnance. Tím jsem já. :mrgreen: Jinak je vše jen na papíře.
Ráda bych už začala projednávat se zaměstnavatelem, jak to tedy bude. Zároveň bych se tím ráda i připomenula, že mi končí RD. ;) Žádná ze zaměstnankyň, které ve firmě pracovaly, se nikdy nevrátily.
Je teoretická (velmi nepravděpodobná) možnost, že by mi mohli nabídnout místo ve firmě, kam přešli mí kolegové. I když by určitě nešlo o stejné místo - má pozice nesla docela specifický název. Dané místo již neexistuje.
Už teď mi bylo naznačeno, že zaměstnavatel udělá vše, aby mi nemusel dávat odstupné. To beru s rezervou a budu čekat na realitu.

Spíše se ptám, jak pojmout dopis? Jako oznámení, že budete nastupovat? To se mi zdá vzhledem k informacím, které mám naprosto zbytečné a nesmyslné. Na druhou stranu, proč se netvářit, že nic nevím a počítat s místem.
Nebo styl: Ráda bych se domluvila, zda se se mnou ve společnosti počítají a zda bude volné místo? Nepřímo tím však naznačuji, že počítám s výpovědí.

Nemívám problémy se psaním dopisů, ale v tomto případě nevím co je lepší a praktičtější. :nevim:
Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
21.3.13 09:41

Ja jsem to davala vedet zamestnavateli pul roku dopredu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5259
21.3.13 09:51

@zuuzka, předpokládám, že jsi se měla kam vrátit. Řeším to, zda se tvářit, že nic nevím o stavu firmy a že počítám s místem a nástupem. Nebo je možnost, že vím, jak se věcí mají a rovnou požadovat návrh řešení dané situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
21.3.13 09:54

Ano. ja se mam kam vratit. zamestnavatel se mnou pocita. Ja zase resim to, ze se sice mam kam vratit, ale nemam skolku, kam dat dite, protoze mesto Brno jaksi nepocita s tim, ze by trilete deti chtely nastoupit do skolky a tak je v brne o cca 3500 mín, nez je zajemcu o ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama