OZP 2019 - kredit pro těhotné a novorozence

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ozzian
Ukecaná baba ;) 2123 příspěvků 19.03.19 15:55
OZP 2019 - kredit pro těhotné a novorozence

Ahoj,
máte prosím někdo přehled o možnosti čerpání příspěvků v těhotenství či po porodu v letošním roce?
Na webu jsem našla žádost s možnostmi a moc se v tom nevyznám - podmínkou využití všech možností je pojištění matky i dítěte u OZP - pokud ale je možnost čerpat kredit např. na ultrazvuk nebo předporodní kurzy, tak dítě těžko je někde pojištěné.

A co portál Vitakarta?

Jestli to chápu dobře, je možnost čerpání 1000Kč příspěvku na jednu z možností uvedených v žádosti a dále po registraci do portálu Vitakarta se otevírají možnosti další, nebo nemá význam ji zařizovat?

Mám toho teď ke studiu mnoho a ušetřilo by mi to hromadu času.
Děkuji.

Reakce:
Jambik
Povídálka 44 příspěvků 19.03.19 16:20

Mě proplatitili 1screening za 1500. To máš v záložce těhotenství a novorozenci. Jinak se to dělá přes přihlášení do vitakarty a je to jednoduché. Když jim pravidelně odsouhlasíš lékařské výkony, chodíš na pravidelné prohlídky tak ti naskakují body, které proměníš za čerpání bonusů. Navíc ti může přidat body třeba tvůj manžel, kamarád, rodič, pokud je pojištěň u ozp. Jinak to prostudování portálu je na cca 15min :mrgreen:

ozzian
Ukecaná baba ;) 2123 příspěvků 19.03.19 16:32

Díky. Já jsem za screening neplatila vůbec nic, takže bych to využila spíš později na něco praktičtějšího. Chystám se teď na bleskové zaškolení záskoku a dřívější odchod z práce, resp. podstatně dřívější, než jsem plánovala, tak se snažím si to usnadnit, je toho moc :D díky.

Zkai
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 37 inzerátů 19.03.19 16:55

Vitakarta je docela príma. Zaujal mě přehled plateb za péči. To jsem netušila, co stojí jedna obyčejná kontrola. Jinak jsem využila příspěvek 1.200,– na plavání, a dvakrát příspěvek na léky. Záleží na stavu bodů, mohu si přeposlat zbytek synových bodů na své konto, čímž jsem pak se svými body dosáhla na příspěvek pravěku na ty léky. Stačilo vložit naskenovaný účet z lékárny. Je to jednoduché a rychlé. Teď se chystám poslat účtenku za helmu na kolo pro kluka, tam také přispívají.

Váš příspěvek
Reklama