OZP - příspěvek na nadstandardní pokoj v porodnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.14 08:20
OZP - příspěvek na nadstandardní pokoj v

Existuje u OZP nějaký program, kde bych dostala příspěvek na nadstandardní pokoj v porodnici?

Vitakartu jsem si zatím nezaložila, ale u OZP jsem registrovaná už od dětství. Co se týká jakýchkoliv příspěvků v těhotenství, od OZP jsem nic nadstandardního nevyužila, chodím pouze na běžné prohlídky.

Dítě po narození bude též u OZP, další členy rodiny nemám.

Díky.

Reakce:
carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 01.11.14 08:49

Mně ho propláceli. Ale to už je skoro šest let.

NikynaU
Echt Kelišová 8467 příspěvků 01.11.14 09:12

Já mám dojem, že OZP teď už nehradí vůbec nic. :nevim: Když jsem byla těhotná poprvé, byly příspěvky na předporodní kurz, vitaminy, plavání kojenců. Ale teď?

bramburka81
Generální žvanilka 20464 příspěvků 01.11.14 09:56

Mi letos nadstandartní pokoj letos proplatili. Myslím, že tam byl nějaký příspěvek po porodu za novorozence. Vše jsem řešila online přes Vitakartu.

Janice01
Stálice 97 příspěvků 01.11.14 09:57

Ještě loni přispívali na všechno možné. Letos jsem našla akorát příspěvek na očkování a úrazové pojištění pro miminko.

bramburka81
Generální žvanilka 20464 příspěvků 01.11.14 10:01
@NikynaU píše:
Já mám dojem, že OZP teď už nehradí vůbec nic. :nevim: Když jsem byla těhotná poprvé, byly příspěvky na předporodní kurz, vitaminy, plavání kojenců. Ale teď?

Ale hradí, akorát se to dostane až zpětně po narození dítěte. Mají to převedené na kredity (1000 kreditů), ale není to tak, že 1000 kreditů = 1000 kč ve všech případech, nejvýhodněji tam vycházel ten nadstandart, screening a ultrazvuk, tam to bylo myslím těch tisíc. Kdežto za vitaminy byl ten přepočet horší. Já jsem si převedla kredity dalších dětí na mě, takže mi proplatili 2× 1000,– (screening a nadstandart).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.14 11:11

@bramburka81 Děkuju. A stačí si založit tu Vitakartu těsně před porodem, třeba tři dny před porodem? Nebo se tam body nějak sbírají? Mám příští týden už jít na vyvolávání.

bramburka81
Generální žvanilka 20464 příspěvků 01.11.14 11:53
@Anonymní píše:
@bramburka81 Děkuju. A stačí si založit tu Vitakartu těsně před porodem, třeba tři dny před porodem? Nebo se tam body nějak sbírají? Mám příští týden už jít na vyvolávání.

Těch 1000 kreditů je myslím příspěvek za novorozence, ne pro těhotnou. Můj manžel šel na pojišťovnu, tam mu zřídili Vitakartu pro syna, a kredity se mu tam připsaly. Ale pro jistotu si ji taky udělej, mělo by to jít online nebo zkus zavolat na pojišťovnu. Ta Vitakarta je dobrá, že vše můžeš spravovat po netu, jsou tam komplet výdaje za léčbu, kterou si účtovali lékaři pojišťovně, takže člověk má přehled. Plus tam hlásí, kdy má jít člověk na preventivku atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.14 12:07

@bramburka81 Díky. To je super s tím pokojem. Proplatí to pak hned, když jim dáš účtenku?

bramburka81
Generální žvanilka 20464 příspěvků 01.11.14 12:37
@Anonymní píše:
@bramburka81 Díky. To je super s tím pokojem. Proplatí to pak hned, když jim dáš účtenku?

Myslím, že tak do 14 dnů to tam bylo, byli rychlí.

NikynaU
Echt Kelišová 8467 příspěvků 01.11.14 15:46

@bramburka81 Aha, já to teda na stránkách nikde nenašla. Vitakartu mám, ale pravda, že jsem se tam dnes od založení přihlásila podruhé. :D :D Vůbec nevím, jak to chodí. Ale účet za screening určitě nemám, nadstandard určitě využívat nebudu.

NikynaU
Echt Kelišová 8467 příspěvků 01.11.14 15:53

@bramburka81 Aha, už jsem to našla, mám 580kreditů a za to mi proplatí buď 1160Kč na screening nebo 580Kč na chůvičky, plavání nebo cvičení pro děti, vitaminy, předporodní kurzy, chůvičku, monitor dechu,.. Tak jsem se tu přiživila, díky a :mavam:

bramburka81
Generální žvanilka 20464 příspěvků 01.11.14 19:25

@NikynaU Ten účet za screening ti vystaví i zpětně ;). Já jsem si zavolala do nemocnice, žádala jsem až půl roku po screeningu, navíc to bylo v novém roce, takže účetní to měla zarchivované, ale vystavili mi ho :palec:. Nějaké ty kredity by se ti měly připsat po narození potomka, resp. by se připsaly přímo dítěti.

NikynaU
Echt Kelišová 8467 příspěvků 01.11.14 19:46

@bramburka81 Tak to bych teda mohla sestře říct až půjdu zas na kontrolu, ať mi ho vystaví znovu. :-) Ještě teda prohrabu šuplík s účtama, jestli jsem si ho čistě náhodou neschovala, ale pochybuju, schovávám jen účty od věcí, na které se vztahuje záruka. :-) Mladej tam má taky nějaký kredity, to je pravda, se na to podívám, ať teda využiju nabídky, když ji mám, že? :-)

pavlasevcova
Nováček 2 příspěvky 11.05.18 15:55

Aktuálně v 2018 OZP přispívá jak na otce u porodu, tak na nadstandard.
(VZP, která je za loňsky rok v zisku 2,6mld nepřispívá nic :( )

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >