Ozývají se jen když něco potřebují

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 14:40
Ozývají se jen když něco potřebují

Zdravím, v poslední době se doma s partnerem dost dohadujeme, protoze jeho rodina, známý a kamarádi celý rok neví že pomalu existujeme, nepopreji k svátku, narozeninám ani Vánocům, nezavolaji, nepřijdou jen tak na návštěvu, nezeptaji se jak se mají děti nebo jak se máme my, jediný kdy se všichni ozvou je když něco potřebují, partner dělá ve stavebnictví, je elektrikář, dodělal si instalatéra, umí obkladat.. No jako Ferda mravenec a hrozně ho to baví, taky si stavíme dům svépomocí, no a kámen úrazu je ze není snad měsíc kdy by mu někdo nezavolal že něco nepotřebuje udělat na domě ale samozřejmě čistě kamarádsky zadarmo, s tím že přijdou pomoci nám.. Nikdy nikdo nepřišel a já už toho mám akorát dost, parner pořád někde v trapu, u nás už několik let se sotva s něčím hnulo, protože potřebuje pomoct ale nikdo nepřijde, a kvůli tomu se dohadujeme aby už nikam nejezdil a nikomu nepomáhal za děkuju, když nejsou schopny přijet oni, u mě to ještě víc vygradovalo když ty známý předávají jeho kontakt svým kamarádům a jednou sem zaslechla větu.. Hele já ti dám číslo na (partnera) a on ti to udělá zadarmo.. Fakt mě to neskutečně nas…bohuzel parner to neslyšel, taky sem zažila situaci kdy jednou řekl že nemůže ať se nezlobí a pak se mu kamarád už nikdy neozval.. Ale on si to pořád neuvědomuje! Že ho akorát využívají, i jeho rodina to dělá, nějaký zájem o nás to ne ale když něco potřebují tak se ozvou.. Moje rodina tohle nikdy nedělala, naopak můj táta řekne zavolej my přijedeme pomoct ale Copa můžu chtít pomoct od táty když už má věk, kdy by si měl užívat než někde makat? Když má slabý srdce? Tahat ho sem na práci nehodlám.. Chtěla bych se zeptat jak by jste to partnerovi /manželovi nějak vysvětlily aby se chytnul za frnak, protože moje věta typu.. Využívají tě na práci, nebo začnu když zavolají… Jo máme se dobře, děti rostou, pracuji tamhle… A stejně to s nima nic nedělá, teď sem vyskočila na jeho ségru která chce předělat další barák s chlapem co zná 2 měsíce, že to už nemysli vážně a ona mi akorát odpoví když nám pomůžete tak pomuzeme i my Vám, tak hlavně že už jsme ji jeden postavily a oni tu byli za několik let jednou.. Pardon ve mě to tak vře, sem se musela vypsat. Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lalelale
Závislačka 3508 příspěvků 30.01.19 14:49

Podle mě musíš partnerovi tohle napřímo říct. Vlastně tu celkem nedávno byla na chlup stejná diskuze, a jedna uživatelka tam psala, že její muž dělal úplně to samé, všem makal zadarmo nebo za almužnu, a nakonec ona do toho se musela vložit a za manžela tyhle lidi odmítnout, za což si vysloužila pověst semetriky. Upřímně, kamarád, co po odmítnutí přestane komunikovat, není žádný kamarád, a tak byste to s mužem měli brát. Je hezké pomoci, ale vše má své meze. Můj muž je také hodný, a hodně lidí očekává pomoc zadarmo. Jednou se mu ozval kamarád, jestli by nemohl pomoci s překladem. Muž čekal pár vět, přičemž se z toho vyklubalo, že kámoš chtěl přeložit seminárku :lol: takže mu slušně řekl, že opravdu nemá na toto čas, a jeho kamarád to vzal. Sice to drze zkusil, ale po odmítnutí se opravdu neurazil, protože to je kámoš. Jako co popisuješ je tragédie, a u mně už by to hodně podrývalo vztah s manželem, protože bych si ho přestávala vážit. Rozhodně bych zakročila, i kdybych měla těm lidem za manžela zavolat a oznámit jim ceník. Ale měl by to v první řadě dělat on sám, a ne že bude schovaný za sukní své ženy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 14:56

Bohužel, je to normální - můj manžel je elektrikář, domácí kutil a odborník na pc a denně má minimálně 3 telefonáty od lidí známých i neznámých, kteří něco chtějí. Ideálně zadarmo (a hlavně můj muž by si ani o peníze říct neuměl) - jednou mu i jeden z okolních sousedů, který u něj pravidelně co čtvrt roku nechává přeinstalovat pc, do očí řekl, že chodí za ním a ne za někým jiným, protože jinde by za to platil a tak si radši i měsíc počká, když muž zrovna nemá čas, aby to bylo u něj, ale hlavně zadarmo :roll: Mě to přijde smutné, že se za to ty lidi ani nestydí. Jinak na začátku jsme to hodně řešili - ale manžel naštěstí sám uznal, že je toho příliš - viděl to doma - jeho tatínek je taky místní všeuměl a dobrák od kosti - místo aby byl doma se ženou, pořád na melouších, kde PŘINEJLEPŠÍM dostane půlčák slivovice (kterou nepije). Takže nyní je to tak, že my jsme priorita a když zbyde čas, pomůže někomu jinému (krom dobrých kamarádů, těm pomůže vždy a hned, ale Ti nemají problém to oplatit).
Takže si myslím, že na to Tvůj muž musí dojít sám, bohužel :-( Až pak si uvědomí, jak naivní byl… Na druhou stranu, můj tchán je oblíben a neznám nikoho, kdo by o něm řekl škaredé slovo (ještě aby, když každýmu vyhoví, vše opraví, udělá celou elektriku na baráku apod…) a myslím si, že ho to naplňuje, je tedy šťastný…

MEduZKa35
Povídálka 44 příspěvků 30.01.19 14:59
@Anonymní píše:
Zdravím, v poslední době se doma s partnerem dost dohadujeme, protoze jeho rodina, známý a kamarádi celý rok neví že pomalu existujeme, nepopreji k svátku, narozeninám ani Vánocům, nezavolaji, nepřijdou jen tak na návštěvu, nezeptaji se jak se mají děti nebo jak se máme my, jediný kdy se všichni ozvou je když něco potřebují, partner dělá ve stavebnictví, je elektrikář, dodělal si instalatéra, umí obkladat.. No jako Ferda mravenec a hrozně ho to baví, taky si stavíme dům svépomocí, no a kámen úrazu je ze není snad měsíc kdy by mu někdo nezavolal že něco nepotřebuje udělat na domě ale samozřejmě čistě kamarádsky zadarmo, s tím že přijdou pomoci nám.. Nikdy nikdo nepřišel a já už toho mám akorát dost, parner pořád někde v trapu, u nás už několik let se sotva s něčím hnulo, protože potřebuje pomoct ale nikdo nepřijde, a kvůli tomu se dohadujeme aby už nikam nejezdil a nikomu nepomáhal za děkuju, když nejsou schopny přijet oni, u mě to ještě víc vygradovalo když ty známý předávají jeho kontakt svým kamarádům a jednou sem zaslechla větu.. Hele já ti dám číslo na (partnera) a on ti to udělá zadarmo.. Fakt mě to neskutečně nas…bohuzel parner to neslyšel, taky sem zažila situaci kdy jednou řekl že nemůže ať se nezlobí a pak se mu kamarád už nikdy neozval.. Ale on si to pořád neuvědomuje! Že ho akorát využívají, i jeho rodina to dělá, nějaký zájem o nás to ne ale když něco potřebují tak se ozvou.. Moje rodina tohle nikdy nedělala, naopak můj táta řekne zavolej my přijedeme pomoct ale Copa můžu chtít pomoct od táty když už má věk, kdy by si měl užívat než někde makat? Když má slabý srdce? Tahat ho sem na práci nehodlám.. Chtěla bych se zeptat jak by jste to partnerovi /manželovi nějak vysvětlily aby se chytnul za frnak, protože moje věta typu.. Využívají tě na práci, nebo začnu když zavolají… Jo máme se dobře, děti rostou, pracuji tamhle… A stejně to s nima nic nedělá, teď sem vyskočila na jeho ségru která chce předělat další barák s chlapem co zná 2 měsíce, že to už nemysli vážně a ona mi akorát odpoví když nám pomůžete tak pomuzeme i my Vám, tak hlavně že už jsme ji jeden postavily a oni tu byli za několik let jednou.. Pardon ve mě to tak vře, sem se musela vypsat. Díky

Nevím co poradit, pac jsem ve stejne situaci. Precti si muj prispevek z dneska Pritel nema jasne dane priority.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 15:00

Můj partner to samé
Všichni si nechávají spravovat auta, ale na narozky si ani nikdo nevzpomněl ani když byl sám doma a nudil se tak neměli čas.

Časem mu to došlo samotnému :nevim:

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 7697 příspěvků 30.01.19 15:02

My taky pomůžem, hlavně třeba v rodině, když je třeba, nic za to nechci, nebo spíš si to třeba vyberu tak že mi naoplatku pohlidaji malého když potřebuju, ale dělat u kamarádů zadarmo jen tak? To je síla, můj chlap pomůže rád, ale pak čeká tu protislužbu (a vždycky se jí dočká) a nebo teda aspoň za nějakou minimální finanční kompenzaci. Dělat u kamaráda kamarádů a zadarmo to by ho ani nehlo. 8)
Prostě mu to natvrdo řekni, vypadá jako dobrák, tak na něj zatlač stylem že takhle okrádá rodinu a přichází o čas strávený s vámi a úplně pro nic…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 15:03

Holky koukám kolik těch chlapů je, samozřejmě u nás taky partner všemi vychvalovan, jednou sem Teda slyšela že něco udělal blbě ale on si tenkrát když se naštval řekl o peníze a to bylo špatně… . Jinak samozřejmě doma je zlatej ale mám i strach aby si neuhnal infarkt za pár let, kouknu se na příspěvek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 15:10
@Anonymní píše:
Holky koukám kolik těch chlapů je, samozřejmě u nás taky partner všemi vychvalovan, jednou sem Teda slyšela že něco udělal blbě ale on si tenkrát když se naštval řekl o peníze a to bylo špatně… . Jinak samozřejmě doma je zlatej ale mám i strach aby si neuhnal infarkt za pár let, kouknu se na příspěvek

Ale jinak - dojít na to sám může samozřejmě i s Tvou pomocí :-) Ne hádat se, ale prostě vždy jen utrousit nějakou poznámku - takhle jsem to dělala na začátku já…
A samozřejmě pomoc v rodině je něco úplně jiného… Kdykoliv je potřeba rodičům pomůže, dali mu život a jsou úžasní - také dělají vše pro své děti… Bližším příbuzným také. Mé babičce třeba tchán a manžel předělali komplet koupelnu, když začala být hůř pohyblivá a ještě jí prask ve zdi odpad - bylo to bez diskuzí - oba se na mě vrhli, že to bude levnější, zvládnou to a co by pro rodinu neudělali… (připomínám mou rodinu, ne jejich - to mi tenkrát vhrkly slzy do očí…). Ono je to fakt těžký - právě takového jsem si muže našla - hodného, zlatého, schopného… Ale jsou lidi (cizí lidi), kteří to vyčůraně umí využít ve svůj prospěch :-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 15:13
@Anonymní píše:
Můj partner to samé
Všichni si nechávají spravovat auta, ale na narozky si ani nikdo nevzpomněl ani když byl sám doma a nudil se tak neměli čas.Časem mu to došlo samotnému :nevim:

Mě to přijde hrozný, hrozně smutný, mě jednou partner řekl že dělá takový průzkum nebo jak to tenkrát nazval, nikomu se neozval na Vánoce ani na silvestra,s tím jestli mu někdo napíše.. Tenkrát se nikdo neozval, a on tu seděl na Nový rok, hlavu v dlaních.. Já myslela že bude brečet.. Pak byl chvilku od známých klid protože mu to nachvili secvaklo.. Ale každý rok jedeme nanovo.. Poznali jsme kamarády společně, a hned otázka od nich.. Co děláš za práci, tak to partner řekl a odpovědi mu bylo.. Jeee tak tebe možná zneuzijem… Lidi který jsme znali dva dny, už naprosto dobře věděli k čemu ho potřebuji a tvářili se jako kamarádi.. A partner je kamarádsky typ, dnes se sotva ozvou, jen když něco potřebují.. Jako vždy, já mám někdy chuť si tyto momentky zapisovat nebo nahravat :pocitac: a kolikrát se ozvu já.. Že ne že nemáme čas, jednou mi bylo řečeno ať nemluvím za něj, pak se taky stalo že se na mě naštvali a pomlouvali mě ty lidi všude.. Že sem hrozna svi.. Že partner je podpantoflak, že sem na prachy (kdyz sem řekla že zadarmo ani kuře nehrabe) a tak dál

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 9568 příspěvků 30.01.19 15:14

Tak si za to začni účtovat prachy. Až udělá fušku tak zvedni telefon, zavolej tomu dotyčnému a řekni „hele Franto, za tu práci si vezme můj Lojza tisícovku jo, tak já si pro ni zítra dojdu.“ Prostě oznam muži že zadarmo ani kuře nehrabe. Uvidíš že už se neozvou a ať si myslí, co chtějí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 15:19
@Anonymní píše:
Ale jinak - dojít na to sám může samozřejmě i s Tvou pomocí :-) Ne hádat se, ale prostě vždy jen utrousit nějakou poznámku - takhle jsem to dělala na začátku já…
A samozřejmě pomoc v rodině je něco úplně jiného… Kdykoliv je potřeba rodičům pomůže, dali mu život a jsou úžasní - také dělají vše pro své děti… Bližším příbuzným také. Mé babičce třeba tchán a manžel předělali komplet koupelnu, když začala být hůř pohyblivá a ještě jí prask ve zdi odpad - bylo to bez diskuzí - oba se na mě vrhli, že to bude levnější, zvládnou to a co by pro rodinu neudělali… (připomínám mou rodinu, ne jejich - to mi tenkrát vhrkly slzy do očí…). Ono je to fakt těžký - právě takového jsem si muže našla - hodného, zlatého, schopného… Ale jsou lidi (cizí lidi), kteří to vyčůraně umí využít ve svůj prospěch :-(

Já sem taky pro to pomáhat rodině, ale jeho rodina je taky děsně vycurana, nikdo mu taky nepopreje, vlastní matka chválí svoje zetaky který ji nikdy nepomohli jak jsou úžasný, a partner už to několikrát obrecel, že jeho máma všechny chválí jen jeho hani ale když něco potřebuje, tak samozřejmě hned běží, chápu jeho máma ale pro mě je to hrozně zlý sobecky člověk, vycházím s ní jen kvůli němu, kvůli dětem se ani říct nedá.. Když vlastní baba není schopna v jejich přítomnosti tipnout cigáro a nebo dát dárek k Ježíšku… Ještě že ji vidím málo…

Uživatel je onlinedebra.morgan
Kelišová 6180 příspěvků 30.01.19 15:23

manžel kamaradum, no spis znamym, kteri se jinak neozyvaji,rovnou rika, ze nemuze, pomaha kdykoli jen rodine a tem par opravdovym kamaradum. to si s nim musis vyrikat, pokud to sam nevidi. muj na to prisel po celkem kratke dobe sam.

jita22
Ukecaná baba ;) 1411 příspěvků 30.01.19 15:28

Tak bych rekla na miste partnera - ano, pomuzu, ale ted mam moc prace doma, tak mi prijd pomoct a POTOM prijdu ti to udelat. Ono se to hezky protridi :)

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 30.01.19 15:30

Takhle jsem já skončila s pomáháním kamarádkám co se týká šití. Mám zařízeno dílnu pro radost, jsem tím i vyučená, ale už mě ty opravy a tohle a tamto tak unavili, že jsem řekla dost a jaké překvapení, nemám kamarádky:- ( Přítel zase dělá věci na auta, ale ten si to vybere. A s tchýní to děláme tak, že třeba malování, nebo stěhování a tak má prostě třeba k narozeninám, jinak by jí tam taky mohl něco dělat pořád a ještě to platit.

Lalelale
Závislačka 3508 příspěvků 30.01.19 15:31

Pokud si tvůj muž opravdu neumí dupnout a otevřít pusu, tak jeden náš známý všem s úsměvem říká, že může, ale že je velmi drahý. To neplatiče odradí.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >