PA k 1.době porodní

4629
15.4.17 10:04

PA k 1.dobe porodní

Dobry den,

Mam možná jeden hloupý dotaz. Sice jsem uz rodila, ale sekci, Takze v případě přirozených porodu, jsem absolutní neznalec. :D
Obdivuju matky, co se rozhodnou rodit doma, svým způsobem jim to zavidim, ale nemam na to odvahu. Precetla jsem tu snad všechny deníky o porodech. A prijde mi, ze je tam stále se opakující faktor a to, ze u popisujících se velmi projevuje vnímání bolesti pri prvni dobe porodní podle toho, zda byly většinu casu doma nebo již v porodnici. A musim rict, ze si to v praxi dokážu predstavit, co dela psychika a taky případný, neprijemny personal…
Tak me napadlo, zda-Li je mozne, se domluvit s nějakou porodní asistentkou, aby vas v průběhu prvni doby prijela zkontrolovat a podivat se, kdy uz je to na cestu do porodnice?
Prosim, opravdu se ptam jako absolutní neznalec…diky za odpovědi. Ja bych treba takove služby rada využila. Neplasila bych tolik… :think:
P. S.: Pisu z mobilu a přepisuje se mi to, tak připadne chyby omluvte, opravit velké „L“, ve slově zda-li na malé, je na mem telefonu náročnější, nez to ted vysvětlit třemi řádky souvětí. :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5389
15.4.17 10:18

@Tiffany1 Já to tak měla, ona mě pak doprovázela jako dula do porodnice. Prostě strávit co nejvíc času doma a když už je to „na spadnutí“, tak jet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4629
15.4.17 10:20

@AliTad A jaký to bylo? Celej ten zazitek z porodu? Jestli se muzu zeptat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5566
15.4.17 10:36

Některé porodnice i mají smlouvy se soukromými porodními asistentkami. Takže můžeš s ní pak i v té porodnici rodit.
doporučuju. Rodit s někým s někým koho znáš a důvěřuješ mu, je o něčem jiném. PA se ti max. věnuje a dá ti čas, co potřebuješ, nechá ti zvolit polohu atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5389
15.4.17 10:39

@Tiffany1 Byl to fofr, takže jsme jeli okamžitě a taktak to stihli :mrgreen: Bylo to super, rodila jsem pak ambulantně, což taky vřele doporučuju. Napsala jsem o tom i deníček https://www.emimino.cz/…ikovi-10471/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4629
15.4.17 11:18

@AliTad Hele, presne takhle bych to chtela. Ani nechci zůstávat na sestinedeli. Jenom se bojim, aby me tady doktoři vyloženě naukamenovali :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1091
15.4.17 11:52

Můj názor a zkušenost: já jsem ji neměla, přijeli jsme do porodnice noci, PA co zrovna sloužila, se zrovna probudila, hodila mě na pokoj někdy kolem půlnoci, manžela vyhodila že ještě nerodim a je zrovna zákaz návštěv, takže ať jede domů, a šla spát… Já jsem měla celou noc kontrakce po 2 minutách, lezla jsem tam po zemi, a ona se nebyla schopna přijít ani podívat. Ráno přišla donesla mi čerstvý čaj, řekla mi co tam rvu a že jsem prvorodicka že můžu rodit i několik hodin a zase šla (bez vyšetření!!!) Přišla další směna PA udělala vyšetření zjistila že jsem otevřená na 8 cm, řekla ať volám manžela že jdeme rodit.
Takže za mě, kdybych to věděla zaplatím si PA ktera mi pomuze i tam kdybych nemohla rodit doma. Podruhé už to snad udělám taky jinak…
Ale určitě bych si chtěla 1. Dobu protrpět doma s manželem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4629
15.4.17 12:11

@TerezaRyš To je presne důvod, proc bych rada takovou službu využila. Proste, beru to tak, ze je to sice bolestiva a mnohdy nechutna záležitost… ale taky si myslim, ze si to clovek sam muze hodne zpříjemnit. A sterilním, nemocnicinim prostředím, tomu moc nepomůže. I klystyr bych si doma udelala. Nechtela bych tam prijet a pos..at jim porodní sál jenom proto, ze jsem ne dojela na pripravu :lol:. To by bylo ode me sobecky. Ale proste, vim, ze moje teta byla do posledni chvíle doma. Prisla tam a za 12 minut mela porozeno. Bydlela hned pod porodnici, mela to asi 1:30min cesty. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4629
15.4.17 12:12

A co ten ambulantní porod? Ja bych sla rada domu. V Evropě to taky neni zvykem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 22:41

Já jsem pro to, aby žena přijela s pravidelnými kontrakcemi po 5 minutách. Dříve bych do nemocnice nejezdila. Pokud je to nepravidelne, dejte si doma spršku a nahrivejte teplou vodou podbřišek nebo záda, podle toho, kde to boli. Hlavně to tolik neřešte. Pokud so nebudete jista, zda jsou kontrakce pravidelné, nebo budete nejista z jiného důvodu. Jeďte do porodnice a tam si vás vyšetří, popřípadě vás pošlou ještě domu. A co se týče domácích porodu a ambulantních. No ono to něco do sebe má. To domácí prostředí a psychika. Ale jelikož pracuji v oboru, znám spousty komplikací, které ani nemusíte pociťovat. Záleží jestli chcete 100% bezpečí pro vás oba a nebo budete trosku „sobec“ a risknete jednu z recenych možností. Já osobně bych tech 72 hodin vydržela a pak si užívala domov. Ale jak říkám, nechci vnucovat nikomu nic. Ať se vám daří a jste zdraví :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4629
15.4.17 23:57

@Por.as.tyna No, pro me je to přežitek nastavení tohoto zdravotnického systému a jsem přesvědčena, ze se da udelat z porodu fajn zazitek, Takze - nemyslim si, ze hrotim a moc řeším, spis zjišťuji, jaké jsou možnosti. Nehledě na to, ze vim, jaké jsou standardy, uprimne, mne spis zajímaly zkusenosti a jestli tyto možnosti existují. To, pro co, kdo je, me, ve vsi ucte, v této debatě moc nezajima, protoze tehle rozepri je tu asi 1:3 na každou diskuzi, která tu je založena. Nic ve zlem. Nemyslim to spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.4.17 13:33

@Tiffany1 to.se určitě dá z porodu udělat fajn zážitek. Toho by měla chtít dosáhnout každá PA, která v nemocnici pracuje. Bohužel tomu tak není. Vlastní PA k porodu je super, ale nemusí to každá porodnice přijmout no, což fakt nechápu. Seznamy soukromých PA v kraji jsou na netu, tak na to mrkněte :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
17.4.17 23:09

Myslím, že investice do soukromé PA je to nej… co může člověk pro klidný porod udělat a nikdy nebudu litovat ani koruny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4629
18.4.17 18:47

@mattule Taky si to myslim, jen me zajímalo, jestli to vubec jde a jestli jsou tady takove PA, které proste jsou s tebou doma tu prvni dobu porodní a jede se az, kdyz je to k porodu.
Je mi jasne, ze se nekdo otvírá rychle. Ale tak to beru, ze se muze stat i bez PA doma. Ona funguje jako takový uklidňující element, podle me:).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
18.4.17 22:51

@Tiffany1 určitě to tak lze, přesně tak jsem to měla domluvený…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama