Pach barev z nového povlečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kajak18
Kecalka 266 příspěvků 05.01.18 17:48
Pach nového povlečení

Ahoj holky, k Vánocům jsem dceři koupila nové povlečení na postel s malovanými Šmoulami. Povlečení jsem vyprala - prášek + aviváž, teď bylo dobře týden na balkoně, aby vyvětralo, ale já s něho stále cítím ty barvy. Nemáte někdo radu, jak se daného pachu zbavit, protože tohle dceři na postel fakt nedám. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Heivka
Závislačka 3263 příspěvků 05.01.18 17:50

Zkuste to namočit na pár hodin do octa a vyprat na 60, ale radši na 90 stupňů.

P4ja
Kelišová 6630 příspěvků 05.01.18 18:07
@Heivka píše:
Zkuste to namočit na pár hodin do octa a vyprat na 60, ale radši na 90 stupňů.

Já bych na 90 neprala, Šmoulové by to nemuseli ustát, ale s octem souhlasím.

Kajak18
Kecalka 266 příspěvků 05.01.18 18:07

Díky, o octu jsem taky přemýšlela, tak to zkusím.

blumen
Hvězda diskuse 42894 příspěvků 05.01.18 18:45

@Kajak18 mam ten samy problem a povleceni vyrazuji a koupim jine. V zivote jsem to nezazila, na Vanoce jsem poridila i nam a nase nesmrdi. Nechci riskovat, ze to neco uvolnuje a moje dcera to v noci cicha. Vyprano 2× na 60 a tyden na balkone a smrad nehorazny dal

tini
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 5 inzerátů 05.01.18 18:53

Mne prekryl zapach Dreft Black, ale uz jsem ho delsi cas nevidela. A nebo zkusit Sanytol dezinfekce na pradlo

Včelička992
Závislačka 3423 příspěvků 05.01.18 20:00
@Kajak18 píše:
Ahoj holky, k Vánocům jsem dceři koupila nové povlečení na postel s malovanými Šmoulami. Povlečení jsem vyprala - prášek + aviváž, teď bylo dobře týden na balkoně, aby vyvětralo, ale já s něho stále cítím ty barvy. Nemáte někdo radu, jak se daného pachu zbavit, protože tohle dceři na postel fakt nedám. Děkuji

a co je to za material?

vendulaaa
Závislačka 4900 příspěvků 05.01.18 20:07

Vyper to víckrát, třeba to poleví.
Mám obdobný problém, taky dětem povlečení smrdělo barvou. Jenomže naložil Ježíšek a je na tom Blesk, to by kluci těžce nesli, kdybych to vyhodila.
Ale taky mě to dožralo. Stálo to asi 800, po praní ztrácí hódně barvu, smrdí (to je asi po třech vypráních lepší) a co hůř, hned se mi vytrhl zip. A vevnitř na cedulce Made in China. To mě dostalo, myslela jsem, že kupuji české - brala jsem z e-shopu Dante a rovnou dva kusy pro dva kluky.

P4ja
Kelišová 6630 příspěvků 05.01.18 20:42

@vendulaaa Dante je o ničem. Já beru jedině Jimi Nihošovice…

Aries6
Generální žvanilka 21980 příspěvků 5 inzerátů 05.01.18 21:44

@Kajak18 Ocet a pak aviváž nebo pěkně vonící gel. NA 90 určitě neprat.

Heivka
Závislačka 3263 příspěvků 05.01.18 21:53

@P4ja Tak Zoo a Farma na bavlně od Matějovského vydrží klidně i tu 90.

Samy
Závislačka 3449 příspěvků 05.01.18 21:59

@vendulaaa Tak to bych reklamovala. :pankac:

Kajak18
Kecalka 266 příspěvků 05.01.18 22:07

Holky dík. Vyzkouším ten ocet a párkrát to projedu pračkou, už je to buď a nebo, protože tohle se na postel dát nedá.
@Včelička992 no je tam napsaná 100% bavlna, ale jestli kecaj, já nepoznám.

P4ja
Kelišová 6630 příspěvků 05.01.18 22:07

@Heivka já mám Jimi a taky pohoda a levnější. Matějovský se mně nelíbí.

Heivka
Závislačka 3263 příspěvků 05.01.18 23:06

@P4ja Tuhle značku neznám, ale já musím vybírat podle gramáže látky, ono když mívá člověk v posteli dva velké psy, tak lůžkoviny dostávají zabrat. I ten Matějovský vydrží maximálně 2 roky, ale já to jedu stylem, ráno svlíknout postel, vyvařit, do sušičky a odpoledne zpátky na postel a to tak 1 občas i 2× týdně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >