Pachuť v puse a nevolnost po sladkém

8.2.21 16:36

Pachuť v puse a nevolnost po sladkém

Ahoj. Jsem v 24 tt. Počáteční nevolnosti ustaly někdy kolem 19 tt. Teď už je to lepší, ale všimla jsem si, že vždy, když sním něco sladkého (i ovoce), tak se mi v puse utvoří nepříjemná pachuť a do chvíle začne být nevolno. Nevíte prosím, co to může znamenat? Může to mít spojitost s tehotenskou cukrovkou? Na tu mě gynekolog neposlal ale radši uvažuji, jestli se tam sama neobjednat, i když se mi teda nechce.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8.2.21 16:53

Já s tím tedy zkušenosti nemám, ale co jsem tak našla, tak těhotenská cukrovka se údajně buď nijak neprojevuje nebo mají ženy větší žízeň. :nevim: Mě by celkově zajímalo jak to s těmi chutěmi a vším je, v prvním trimestru jsem neměla téměř žádné příznaky a teď najednou ve druhém mě často pálí žáha :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1490
8.2.21 17:01

Normální těhotenské nevolnosti, mně to dělá i pečivo, těstoviny a maso a další..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
8.2.21 17:22

Mám to úplně stejně. Do 19 tt zvracení, pak covid, a teď, když už konečně chutím a čichám tak mi je zle ze sladkého. Jsem ve 27tt a těhu cukrovku nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1467
8.2.21 20:19

@Barbora.Em

Hnusno v puse po sladkém je normální projev bakterií, které to sladké rozloží na odpadní látky a různé kyseliny a tak. Mám hodně dobrý čich/chuť a tak mam s tímhle problém celoživotně. Vyjma toho, když dostanu rýmu, to je pro mě krásná úleva :lol: Je možné, že v těhotenství se ti tyto smysly zlepšily a tak to najednou vnímáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat