Pád miminka z postele v osmi měsících

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.10.21 11:41

Pád miminka z postele v osmi měsících

Ahoj, jdu se vypsat a zároveň si pro radu. Jsou to dva dny, kdy jsme se synem 8mes usnula na posteli. Už lozi po čtyřech, staví se a tak dále a proto máme všude zábrany, nechápu, jak mě to jeho probuzení ne probudilo. Vzbudila jsem se, až když Plakal na zemi ležel na čtyřech, obličejem na linu. Tekla mu krev z nosu a měl rozrazeny ret. Okamžitě jsme jeli na pohotovost, kde nám paní doktorka udělala rtg nosu, který s epry nezdá zlomený. Má tam pěkné móňo, ale jinak se zdá být v pořádku. Myslíte, že může mít i napraskkou lebku? Hraje si, směje se.. Jen já si to neustále vyčítám a pořád ho zkoumám.. 🙄 V pátek máme zrovna osmimesicni kontrolu u pediatra a tak se děsím toho, že mi to dá pěkně sežrat, jak jsem nezodpovědná máma. Stalo se to některé z vás? Jak jste na tom dnes s miminky?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
410
26.10.21 11:44

Stalo. Taky v dobe, kdy zacal sedet/lezt. A sedela jsem od nej dvacet centimetru na posteli, dokonce jsem na nej i mluvila, a nestihla jsem to. :zed: :nevim: Spadl po zadech dolu a hlavou se triskl o kamennou dlazbu, na ktere byl koberec. No, a nic mu nebylo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2128
26.10.21 11:46

Já nechci psát něco takového jako "v klidu házejte děti z postelí, gaučů apod. :D

Ale jednou jsem slyšela takový upřímný „vtip“ : Matky se dělí na dva tábory.. Těm, kterým už dítě spadlo a těm, kterým teprve spadne :D

Neboooj :) On se z toho vylíže :) Na pohotovosti si s ním byla. Víc udělat nemůžeš. Ale jestli ej to takovej „vrtoch“ tak ho líp hlídej :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 11:53

@Andělka55 tak to mě teď trochu pobavilo :D
No to si piš, že teď ho hlídám jak oko v hlavě, je mi ho líto. To víš, že si to vyčítám, ale už se stalo. Bohužel. Budu doufat, že to nebude mi následky.

• Citovat
  • Nahlásit
12077
26.10.21 11:54

Takových pádů ještě bude. Samozřejmě se tomu snažte zabranit, ale stane se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 11:54

@Bamace Fuu to zní opravdu ošklivě, ještě, že tam byl ten koberec c, že?. Je to opravdu vteřina..

• Citovat
  • Nahlásit
1914
26.10.21 11:56

Naprasklé lebky bych se nebála, na tom rtg. by to podle mě bylo vidět. Že by si kvůli tomu byla nezodpovědná matka si nemyslím, to by si ani na tu pohotovost nejela a už vůbec by si syna nesledovala. Ony jsou ty kosti u malých dětí ještě dost pružný, takže i dost vydrží. Jestli ti to dá pediatra sežrat, tak je to pěkná kravka, to se prostě stává. Určitě se tě zeptá, co se stalo a malýho normálně vyšetří. Každý druhý mimino podle mě spadne ze sedačky, nebo z postele :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6559
26.10.21 11:59

Neznám dítě, které by nespadlo ;) klíííd… hlavně, že rtg neukázal žádnou zlomeninu, to by mudr. viděl, tak se nestresuj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
26.10.21 12:06

Spadnul mi syn v 6m z postele taky na obličej. Moje matka to komentovala: na obličej je to dobrý, tam se skoro nemá co zlomit, horší by to bylo na hlavu zezadu. Myslela tím hlavně to, že ty obličejové kosti ten pád lépe vstřebají. Nevím, jestli to je pravda, ale malýmu kromě modřiny na čele a oteklyho nosu nic nebylo. Doktoři byli nad věcí - kromě doktorky na ORL. Ale pediatři jsou na pády zvyklí, pochybuju, že by to nějak komentovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
26.10.21 12:07

Mě spadla malá 2× během 2 měsíců.. Jednou vlezla na židli jednou prelezla postýlku… Vyčítal jsem si to taky.. Ale neznám v okolí moc holek co by se jim něco podobného nestalo… Byli jste u Dr. Ten jej zkontroloval… Ostřes hlavy a zlomenina by se už projevila… Dr. Vam nic neřekne nebojte… Opravdu.. Nejste v tom sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3952
26.10.21 12:12

Taky mi starší spadla, jednou v asi třech měsících - neuměla tehdy nic, ale během vteřiny mojí nepozornosti skočila asi salto z gauče, na zemi jsem ji našla s hlavou přesně opačným směrem než jak ležela na gauči, byl tam beton a na něm lino. Díkybohu to byl velmi nízký gauč, nic se jí nestalo. Podruhé v sedmi měsících jsme se chystali k odjezdu na dovolenou a hrozně jsme se s manželem u toho hádali, já ji měla položenou na posteli, nedávala jsem bacha a malá slítla. To jsem byla fakt na sebe naštvaná, naštěstí se spíš sešoupla, v cestě jí stál batoh, tak nepadala úplně střemhlav dolů. Teď si druhou hlídám, ale spíš to beru, že je to otázka času. Problém jsou spíš pády z přebalováku a tak, prostě z vejšky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1772
26.10.21 12:30

A tech drzkopadu jeste bude…z prolejzacky, z houpacky, trikolky, odrazedla, z kola, kolobezky, brusli, lyzi, stromu, sloupu, plotu, zdi. Ja si jednou prejela batole kocarem. A na lyzich v 8 letech jela cca 70 km/hod a pak letela x metru vzduchem. Byl to mereny usek v Rakousku. Nastesti se ji vubec nic nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
723
26.10.21 12:47

Taky mi děti spadli, to asi každému. Za mě nejlepší rada je už teď začít učit slézat po nohách. Ze začátku musíš to dítě natočit, opakovat u toho po nohách a pak když to už trochu potrénuje stačí jen zavolat z druhé části pokoje " po nohách " a on se natočí. Naši to zvládli bravurně už kolem roka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6696
26.10.21 12:50

Spadlo mi tak zatím každé dítě okolo 6 měsíců. To nejmladší ještě ne, to má teprve 5 :D Bez následků přežily všechny. Mladší syn teda jednou prasklou lebku měl (v 7 m), ale ne z pádu z postele. Nicméně i tak se s tím nic nedělalo. U nejstaršího jsme si pak odpoledního šlofíka dávali na zemi a ještě v ohrádce, aby mi pak nepozorovaně nezdrhnul. Neboj, bude to dobrý :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26475
26.10.21 13:09

Stane se, náš malý v tomhle věku už obcházel nábytek, hodně lezl, pořádal sebevražedné seskoky z gauče, z postele mi spadl už i jako menší a nic ne nestalo. Oni jsou celkem gumoví a takových pádů bude ještě nespočetně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat