Pád na čelo 19měsíční dítě

1.6.17 22:33

Pad na celo 19 ti mesicni dite

Ahoj holky, dneska se mi stalo to, ze maly spadl, dost nestastne..Zakopl pres obrubnik a spadl na celo..Ma sedrene celo, nos a nad rtikem..Rany nejsou velke a boule zadne..Jen trosicku natekle celicko..Ale bez boule..Chtela jsem jet na pohotovost, stalo se to kolem 15 te hodiny, malej spadl hned plakal, utisila jsem ho a vse ok, hned zacal zas behat venku, hrat si a zvatlat..Normalne jedl, pil a nezvracel, zornicky tez fungovaly jak mely, motorika tez v poradku, zadne motani, ruce a nohy ok..Stalo se to u kamaradky hodinu od domova, jeli jsme domu a po ceste mi neusnul..Takze spavost se taky neprojevila..Mam ale vycitky a porad premyslim zda jsem snim do te nemocnice radsi nemela jet…Budu ho v noci kontrolovat.Tak snad to bude ok..Ach jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4
1.6.17 22:48

Buď v klidu, mě zakopla těsně před spaním na dlažbě, volala jsem do nemocnice, jestli jet nebo ne. Řekli, že je to na mě, že by ji hospitalizovali, budili ji a kontrolovali zorničky. Takže jsem to samé dělala já doma. Taky mi řekli, že boule je dobře, tzn že se to vylilo ven a ne do hlavy, kde by to mohlo něco způsobit. Příroda s tím počítá a děti jsou odolné. Samo, pokud si nejsi jistá, jdi na pohotovost, nejsem doktor, jen matka co je každou chvíli taky vyplašená, ale jak říká můj kamarád doktor: „to jste pořád všechny“ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
1.6.17 22:50

Do nemocnice bych nejezdila. Ale v noci bych pro jistotu kontrolovala. Koukni na profil pudloslavy, má tam hezky napsáno co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 22:56

@zoy koukala jsem na jeji profil, tak jsem trochu v klidu, ted jsem jo byla prebalit a normalne jako vzdy se podival na me, s pratem v puse, doprebalila jsem, otocil se na bok a prikryla jsem ho a zas spi..Tak snad to bude dobry, jeste k nemu dvakrat vstanu v noci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 22:56

@astrib me takhle spadnul poprve prave, takze jsem byla vyklepana a jeste jse to obrecela :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21819
1.6.17 23:15

@Cucollino nám takto nedávno spadla malá dcerka, z dvoumetrové zídky. Byl to mžik. Taky na čelíčko. Sledovali jsme ji, celkový stav, stav rány, zorničky…Naštěstí je v pořádku a na úraz má jen drobnou památku v podobě malé jizvičky. Děti bývají (naštěstí) takové gumové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13215
2.6.17 04:46

Me spadl trilety syn ve skolce celem na oblou hranu detske zidle. Ucitelka v soku, ja si pro nej jela a vlacela na vysetreni a rentgen. Vse bylo ok a byla jsem poucena, ze na cele je velice silna kost, takze riziko poskozeni minimalni. Pokud v pohode reaguje, bude vse v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3238
2.6.17 07:25

Pokud spadl ze stoje a na plocho - tedy ne na žádnou extra ostrou hranu, tak bych byla v klidu. kdybych měla jet se svým vždy když spadne, tak nedělám nic jinýho.

nebezpečné jsou hrany a vejšky - ale třeba až metr a výš. jinak ty děti vydrží hodně.

samozřejmě se to nikdy nedá vyloučit, ale jezdit na rentgen a do nemocnice vždy když spadne? to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14471
2.6.17 07:41

Takovejch urazu jeste bude, ja bych nejela, asi mam odolneho syna, protoze neco podobneho je u nas na dennim poradku. Jednou si otevrel suplik, zapomel na nej a bezel kolem a vzal to hlavou primo na roh az ho ten naraz odmrstil pulmetru dozadu a chytil druhou ranu ze zadu do hlavy o podlahu, ve me by se krve nedorezalo, on rozsekle celo, vsude krev, dostal naplast a ani nebrecel a bezel dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 07:43

@Alyss1 nene na hranu nespadl, proste sel, nezvedl poradne nohu a pres obrubnik letel dolu, rozplacnul se jak placka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 07:45

@Kriss Tina ja vim, u nas je to takto poprve ale on si neda rict je az moc tvrdohlavej..Tisickrat mu muzu neco rikat a stejne si vse udela po svem..Je to takovy trestipdlo no..Ale vypada to ze bude ok..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27299
2.6.17 07:54

Já byla na pohot. před měsícem. Malý upadl na hranu prahu. Takovou bouli co mu vylezla na čele jsem ještě neviděla, byla velikosti vejce. Udělali RTG a naštěstí vše OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 07:54

@Cucollino to vypadá na prima silniční lišej. Bude v pořádku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 07:55

@Tichošlápek jojo je to moc prima :D :D ted uz se smeju ale fakt mi do smichu nebylo :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
2.6.17 08:31

@Cucollino
Pády ze stoje jsou prý u dětí v pohodě, pokud to teda samozřejmě nejsou ostré hrany, horší jsou ty z výšky. Chudák malej, zrovna na den dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama