Pád na hlavičku a zátřes

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rézinka
Kecalka 184 příspěvků 25.05.10 22:04
Pád na hlavičku a zátřes

ahoj,
chlapeček (necelých 11m) dneska spadl na hlavičku z pohovky - kamarádka hlídala a vysmekl se jí. po pádu prý řval jak tur, nebyl spavej, celej den byl úplně v pohodě, nemá ani modřinu. akorát se pak během odpoledne 2-3× tak lehce zatřásl, jako když vám přejde mráz po zádech. nikdy předtím to nedělal, může to mít souvislost?

Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25304 příspěvků 25.05.10 22:44
Rézinka píše:
ahoj,
chlapeček (necelých 11m) dneska spadl na hlavičku z pohovky - kamarádka hlídala a vysmekl se jí. po pádu prý řval jak tur, nebyl spavej, celej den byl úplně v pohodě, nemá ani modřinu. akorát se pak během odpoledne 2-3× tak lehce zatřásl, jako když vám přejde mráz po zádech. nikdy předtím to nedělal, může to mít souvislost?

Kdo ví, souvislost to mít může. Šla bych do nemocnice, zvlášť když spadl na hlavičku.

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 25.05.10 22:47

Souvislost to mít může. Třeba si vzpomněl na ten pád. (Naše malá se teda takhle začala třást, když se jí chtěla kakat, ale nevím už, jak stará byla - asi něco mezi rokem a rokem a půl). Pozorovala bych to, než abych hned letěla do nemocnice. Já ale nejdem moc plašan…

LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 25.05.10 22:58

Malá se mi vždycky otřepe když se počůra, zkus to vypozorovat

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 26.05.10 06:39

rafánek se takhle někdy otřepe při jídle

jinak vím, že když mám pocit, že by rafánkovi mohlo něco být, tak ho víc pozoruji a vždycky nějaký „závažný“ příznak zpozoruji

po úrazu hlavy sleduje především symetrii - obě zornice stejné? oběma rukama stejně hýbe? nenapadá na ńohu? nemá asmyterickou mimiku (jako trvale, ne škleby)… a potom samozřejmě nadměrnou spaqvost, ale pozor - když dítě spadne, pak se vysílí řevem a pak se ještě vysílí tím, že s ním rodiče jezdí po doktorech, obvykle je pak znavené a spavé

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.10 11:55

miminka se otřepou, když čuraj. myslím, že sis tho všimla, protože h víc pozoruješ. po pádu jsme byli u lékaře. udělali jen rentgen a vyšetření neurologem. bylo nám doporučeno sledovat 3 dny, 24 hodin z toho intenzivněji. v noci budit po 3 hod. Kontrolovat jak psala Pudla- zornice, symetrii pohybů, zda sleduje hračku.

Rézinka
Kecalka 184 příspěvků 26.05.10 12:20

děkuju, ještě jsem ze sebe v noci udělala krávu a zavolala na pohotovost do motola. ale aspoň jsem pak byla klidnější kráva.. prý to s pádem nejspíš nesouvisí, a kdyby se třepal častěji, konzultovat s pediatrem

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >