Pád na hlavu, 12 týdenní miminko

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kristynka22
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 26.06.19 17:16
Pád na hlavu 12 týdenní miminko

Ahoj holky, potrebuju poradit. Mala mi nevim jak spadla z gauce. Dopadla na bricho a bouchla se u toho do hlavy. Rana silena, zacala brecet (ale spis pistet, takhle jsem ji nikdy neslysela). Uklidnila sem ji v naruci, hybe se normalne, nema celo ani zacervenale, je ted plactivejsi ale jinak uplne normalni. Merila jsem vysku gauce a ma 38cm, nesaha mi ani po kolena takze se uklidnuju tim, ze to neni velka vyska. Ale zase je malicka, tak nevim. Kdybych mela auto nebo odvoz tak uz jsem na pohotovosti, takhle bych musela volat taxika tak premyslim, jestli cekat a kontrolovat nebo jet. Co myslite? A muzu ji nechat spat? Je to hodina po padu a zacina uz byt unavena.

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 3 měsíce: Trénujte zvedání hlavičky

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1580 příspěvků 26.06.19 17:19

Existuje cislo 155 kam muzes zavolat, poradit se a pripadne pak zavolat tago smer pohotovost. Bude u tebe za 15min taxik a pohotovost mas kousek ne? To je dobra vymluva, ze nemas auto.

Bubla Bůčková
Kelišová 7112 příspěvků 26.06.19 17:21

No je otázka, jestli je teď vhodné ve 40 stupních čekat několik hodin mezi nemocnýma na pohotovosti. Říká se, že jsou děti, který spadly z gauče a pak děti, který teprve spadnou. Popravdě já bych se zhroutila, ty vypadáš celkem klidně, tak bych to nechala, když není ani boule.

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 26.06.19 17:23

@Micaella22 Diky za radu, to sem fakt nevedela ze existuje 155. A tu vymluvu si nech, to by me ani nenapadlo, asi mas s vymluvami zkusenost, kdyz te takova blbost napadne i v takoveto situaci.

lachtanice86
Echt Kelišová 8298 příspěvků 26.06.19 17:25

@Kristynka22 u nás ve skupině se říká, rady od dr, pokud reagují zornicky, nezvraci a není apaticka tak sledovat a budit i v noci po 2hodinach do úplného vedomi. Ale vymluva ze se mi nechce volat tago je dobra no.

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 26.06.19 17:26

@Bubla_Bučková My uz si spolu s dcerou hystericky zabrecely. Ted jsem klidnejsi, kdyz je uplne normalni, i se smeje ale vrta mi to hlavou no. Koukala jsem na navod od Pudoslavy jak postupovat, takze sleduju..

Bubla Bůčková
Kelišová 7112 příspěvků 26.06.19 17:33

@Kristynka22 já už byla třikrát s malým „zbytečně“ jednou pohotovost a dvakrát dětská a vždy když půl hodina mezi chrchlajicima a opupinkovanima dětma trvá asi věčnost, si říkám, že příště na to radši kašlu :zed: musíš hlídat jako ostříz :oops: jako logicky, když nezvraci, reaguje, neteče krev, tak asi dobrý, ale je to prostě strašný :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.19 17:33

Spadla tedy na celo? Mne takhle vypadlo uz tedy starší ditko z kosiku, asi půlroční, vyska o dost vetsi, volali jsme na pohotovost a na cele je prej kost nejtvrdší, nejpevnejsi.. A říkali, ze pokud zacal normálně plakat a taková ta klasika nebyl v bezvedomi, chova se stejne jak driv atd. Tak, ze nemame jezdit, ale samozřejmě kdyby zacal zvracet nebo se nam neco nezdalo tak přijet

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 26.06.19 17:35

@lachtanice86 To neni vymluva, kdyby se nechovala normalne tak volam hned sanitku, ale normalni je, proto jsem se sla poradit sem nez se tahnout pres cely mesto 30 minut do nemocnice a tam cekat hodiny ve 35 stupních.

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 19770 příspěvků 26.06.19 17:35
@Kristynka22 píše:
@Bubla_Bučková My uz si spolu s dcerou hystericky zabrecely. Ted jsem klidnejsi, kdyz je uplne normalni, i se smeje ale vrta mi to hlavou no. Koukala jsem na navod od Pudoslavy jak postupovat, takze sleduju..
:palec: Myslím, že to je dobrý postup, Pudla to má moc hezky napsané, sama je lékařka :palec: Mě teda děti spadly oděkud několikrát, i když byly trochu starší, většinou jak se začly hýbat :think: Naposledy dcerka, měla 8 měsíců a když se vzbudila, překonala (poprvé!) zábranu postýlky :nevim: Vždy jsem sledovala, naštěstí nikdy nešly do mdlob, zvracení, asymetrie zornic, brýlový hematom a podobně 8) Takže tukám, bylo to dobré, jsou svým způsobem gumové! Ale nepodcenuj to a hlídej ji :kytka: A pouč se z toho, i malinká mimika už se můžou překuliz a spadnout!
Bubla Bůčková
Kelišová 7112 příspěvků 26.06.19 17:36

Jinak já jsem se udeřila hlavou o zeď jako malý školaček… Do bezvědomí jsem upadala, krve teklo, nemohla jsem jist, pít a přesto rodiče mě nikam nevezli a přežila jsem :nevim:

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 26.06.19 17:39
@Anonymní píše:
Spadla tedy na celo? Mne takhle vypadlo uz tedy starší ditko z kosiku, asi půlroční, vyska o dost vetsi, volali jsme na pohotovost a na cele je prej kost nejtvrdší, nejpevnejsi.. A říkali, ze pokud zacal normálně plakat a taková ta klasika nebyl v bezvedomi, chova se stejne jak driv atd. Tak, ze nemame jezdit, ale samozřejmě kdyby zacal zvracet nebo se nam neco nezdalo tak přijet

Ja k ni stala zady, takze primo pad jsem nevidela ale lezela na brisku a videla jsem jak byla vterinu celem na zemi, nez hlavu zdvihla tak si myslim, ze se bouchla do cela…

Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 15359 příspěvků 26.06.19 17:43
@Kristynka22 píše:
@lachtanice86 To neni vymluva, kdyby se nechovala normalne tak volam hned sanitku, ale normalni je, proto jsem se sla poradit sem nez se tahnout pres cely mesto 30 minut do nemocnice a tam cekat hodiny ve 35 stupních.

s takhle malým dítětem tě nikdo nikde nenechá čekat hodiny malý děti berou vždy napřed takže výmluva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.19 17:46
@Kristynka22 píše:
Ja k ni stala zady, takze primo pad jsem nevidela ale lezela na brisku a videla jsem jak byla vterinu celem na zemi, nez hlavu zdvihla tak si myslim, ze se bouchla do cela…

Ja taky pad nevidela :oops: ale podle otisku to bylo na celo, ale radsi jsme si zavolali, vse bylo v poradku, uz je to vic jak rok a od te doby bylo padu nespocet a i pohotovost se konala :)

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 26.06.19 17:50

@ka2ka S malou jsem uz na pohotovosti byla kdyz mela 39 i po cipku a nechali nas cekat trictvrte hodiny a brali ‚velke‘ deti s kaslem. A timto koncim obhajovani se a vysvetlovani proc jsem nejela. Prispivejte jen vy, co mi poradite.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama