Pád na hlavu a zvracení z virózy?

Anonymní
20.8.15 11:53

Pad na hlavu a zvraceni z virozy?

Ahoj. Vcera dopoledne jsem s 2,5 letym synem blbla a vyklouzl a spadl dozadu na hlavu, cca z dvaceti triceti cm, byl za mymi zady tak nevim presne. Ale nebyla to az takova vyska ani rana, trochu pobrecel, mozna spis z leknuti, ale zadna ztrata vedomi nic takoveho. Ani nejakou bouli moc tam nema. No ale v noci a rano zvracel JENZE ho ted pred par dny hlidala babicka, ktera taky zvracela (mysleli jsme ale, ze z lambrusca, ktery vypila na rodinny oslave, zvracela jen ten vecer tesne po vypiti sklenicky a pak ji bylo tak dva dny ‚jen‘ trochu spatne). No a mne bylo taky v noci spatne na zvraceni JENZA ja jsem tehotna a obcas kdyz se vecer pred spanim najim vic, coz jsem udelala, tak mi na zvraceni je. No komplikovany. (protoze jsem tehotna tak ho taky hlidala i kdyz ji predtim nebylo dobre, musela jsem k dr a bylo mi pres den predtim blbe z tlaku) Tak ted nevim, jestli mam jit s malym k doktoru s tou hlavickou. Zadny jiny prizaky po tom padu vubec nemel, zornicky a vse ok, hravej normalne opravdu vse ok.Byl na rentgenu kvuli rane do hlavy uz nekdy v zime nebo zjara, a predtim v zime trikrat rentgen kvuli zapalu plic :/ tak ho nechci porad nechat ozarovat jen kvuli mymu plaseni, ale taky nechci nic podcenit. Ten sel spinkat pridala se mu k tomu i teplota zvysena, tak mi to prijde spis na virozu nez na tu ranu..Co myslite?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1572
20.8.15 12:04

No já osobně bych se bala ze to zvracení může byt z pádu a šoku. Rádci bych zašla aspoň k obvodní jen pro klid duše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.15 12:05

No tak k obvodni to asi nema vubec cenu, navic chirurii stejne mame o dost bliz nez obvodacku. ALe prastil se vcera treba mezi 9-10 a zvracel az v noci ve 4 rano..tak fakt nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
verulicek
20.8.15 12:05
@Anonymní píše:
Ahoj. Vcera dopoledne jsem s 2,5 letym synem blbla a vyklouzl a spadl dozadu na hlavu, cca z dvaceti triceti cm, byl za mymi zady tak nevim presne. Ale nebyla to az takova vyska ani rana, trochu pobrecel, mozna spis z leknuti, ale zadna ztrata vedomi nic takoveho. Ani nejakou bouli moc tam nema. No ale v noci a rano zvracel JENZE ho ted pred par dny hlidala babicka, ktera taky zvracela (mysleli jsme ale, ze z lambrusca, ktery vypila na rodinny oslave, zvracela jen ten vecer tesne po vypiti sklenicky a pak ji bylo tak dva dny ‚jen‘ trochu spatne). No a mne bylo taky v noci spatne na zvraceni JENZA ja jsem tehotna a obcas kdyz se vecer pred spanim najim vic, coz jsem udelala, tak mi na zvraceni je. No komplikovany. (protoze jsem tehotna tak ho taky hlidala i kdyz ji predtim nebylo dobre, musela jsem k dr a bylo mi pres den predtim blbe z tlaku) Tak ted nevim, jestli mam jit s malym k doktoru s tou hlavickou. Zadny jiny prizaky po tom padu vubec nemel, zornicky a vse ok, hravej normalne opravdu vse ok.Byl na rentgenu kvuli rane do hlavy uz nekdy v zime nebo zjara, a predtim v zime trikrat rentgen kvuli zapalu plic :/ tak ho nechci porad nechat ozarovat jen kvuli mymu plaseni, ale taky nechci nic podcenit. Ten sel spinkat pridala se mu k tomu i teplota zvysena, tak mi to prijde spis na virozu nez na tu ranu..Co myslite?

tak já osobně bych na pohotovost zašla (a to nejsem plašan). Pokud by mi dítě po jakémkoliv pádu zvracelo, tak nechám vyšetřit. Ano, může to být náhoda (skutečně ta viróza), ale v tomto případě bych to neriskovala.

• Nahlásit
  • Citovat
verulicek
20.8.15 12:06
@Anonymní píše:
No tak k obvodni to asi nema vubec cenu, navic chirurii stejne mame o dost bliz nez obvodacku. ALe prastil se vcera treba mezi 9-10 a zvracel az v noci ve 4 rano..tak fakt nevim.

obvodní nic nezjistí, max vás někam přepošle..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.8.15 12:08
@verulicek píše:
obvodní nic nezjistí, max vás někam přepošle..

to je jany no, tam bych ani nesla..

• Nahlásit
  • Citovat
20518
20.8.15 12:12

Kolik mu je? 2,5???

Ty, loni v létě čtyřletý spadl z kola a řval jak tur. Nakonec z toho nic nebylo, naražené prsty, náročnější bylo vůbec absolvovat tu tůru po špitálu… to mi pak potvrdila i pediatrička (taky máma, co taky radši než aby zanedbala)… ale radši jsem tam jela.

Junior měl v cca dvou letech pád na hlavu, lehký třes mozku. Pravdou je, že prakticky zvracel okamžitě, apatický, oči jak zfetovanej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
20.8.15 12:14
@Anonymní píše:
to je jany no, tam bych ani nesla..

nám malá spadla už 3× když teda byla mladší..jednou to bylo dokonce z výšky půl metru..ale sledovala jsem celou noc…jak s dítětem normálně nespím, tak jsem ji měla u sebe a oka nezamhouřila…ale nic jí nebylo. Jenže můžeš mít pád z výšky, kde se nestane nic, a pád celkem nevinný, a může tam zrovna něco lupnout..takže za mě fakt raději prohlídku (obsah hlavy je nesmírně složitá věc a jakékoliv krvácení může být nenápadné) takže pokud má tyto příznaky…ale samozřejmě je to na tobě, nebudu tě nijak kritizovat když nepůjdeš…sama jsem na pohotovosti ještě nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
1005
20.8.15 12:14

Radši bych zašla na pohotovost. Držím palce, ať je vše ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.15 12:20

Tak ja asi radsi pujdu..v zime prave se stalo neco podobnyho, mel prujmy malej a jednu noc zvracel pak par dni dobry, prastil se do hlavy pres den a zrovna tu noc zase zvracel. tak jsme hned jeli na pohotovost a nastesti dobry, ale proste to clovek fakt nikdy proste nevi. Jako ja bych dala ruku do ohne za to, ze je to viroza. Mamine blbe, zvracela, mne blbe jinak nez obvykle trochu a pritel mi ted rikal, ze taky vecer byl dvakrat na zachode na velky (u nej se to vzdy projevuje zachodem a u me zvracenim :) ) Jako my mame akcniho kluka, ma hlavu fakt jak naraznik docela, kdyz se neco stane tak hlidam, ale jak se k tomu prida zvraceni tak jsem z toho vydesena..

• Nahlásit
  • Citovat
verulicek
20.8.15 12:34
@Anonymní píše:
Tak ja asi radsi pujdu..v zime prave se stalo neco podobnyho, mel prujmy malej a jednu noc zvracel pak par dni dobry, prastil se do hlavy pres den a zrovna tu noc zase zvracel. tak jsme hned jeli na pohotovost a nastesti dobry, ale proste to clovek fakt nikdy proste nevi. Jako ja bych dala ruku do ohne za to, ze je to viroza. Mamine blbe, zvracela, mne blbe jinak nez obvykle trochu a pritel mi ted rikal, ze taky vecer byl dvakrat na zachode na velky (u nej se to vzdy projevuje zachodem a u me zvracenim :) ) Jako my mame akcniho kluka, ma hlavu fakt jak naraznik docela, kdyz se neco stane tak hlidam, ale jak se k tomu prida zvraceni tak jsem z toho vydesena..

já taky věřím že je to viróza a je to ok ;) a určitě budou i horší pády v budoucnu (ale třeba u nich fakt žádný problém nebude) ale když se teď projevuje takto, nikdo se ti divit nebude

• Nahlásit
  • Citovat
20518
20.8.15 12:39

Ještě nechci strašit, příbuzná, dcera spadla někde na hřišti, tak radši šli na rtg. ten dopadl dobře, jeli domů. Ale za dvě hodiny volali, že „Pepo, já se spletla“, malá má zlomenou lebku. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22611
20.8.15 12:40

Věřím, že to je z té virózy, ale nechala bych ho zkontrolovat. Přeci jen radši jeden zbytečný RTG než průšvih z praskliny lebky atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
20.8.15 12:45

Já když si nevím rady, zavolám dětské doktorce a ona mi poradí, jestli mám radši někam zajet, popřípadě co konkrétně mám sledovat. Myslím si, že by ti dětská poradila líp, než my laici na emiminu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.15 12:47

Oni maji pauzu i detska i na ty chirurgii do jedny..radsi tam zajdu, jsem tehu a nesmim se stresovat tak aspon pro ten klid..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama