Pád na pusu a kývající zuby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 21:23
Pád na pusu a kývající zuby

Dobrý den, syn čtyři roky a dva měsíce spadl ve školce ze židle, kousl se do rtu a narazil si dvě horní jedničky… Jedna je trochu povytažená dolů a hýbe se.. Večer u čištění zubů jsme zjistili, že se hýbe i ta druhá jednička, i když míň. Zubařce jsem se dneska nedovolala, tak jsem se chtěla zeptat, jestli s tím má někdo zkušenosti, jestli se s tím něco dělá, nebo se čeká, až vypadnou… Děkuji

Reakce:

JaninaMam
Kecalka 293 příspěvků 1 inzerát 30.10.18 21:30
@Anonymní píše:
Dobrý den, syn čtyři roky a dva měsíce spadl ve školce ze židle, kousl se do rtu a narazil si dvě horní jedničky… Jedna je trochu povytažená dolů a hýbe se.. Večer u čištění zubů jsme zjistili, že se hýbe i ta druhá jednička, i když míň. Zubařce jsem se dneska nedovolala, tak jsem se chtěla zeptat, jestli s tím má někdo zkušenosti, jestli se s tím něco dělá, nebo se čeká, až vypadnou… Děkuji

Ja bych počkala, ja samotná měla úraz v dospělosti, pád z koně a hybaly se mi naprosto všechny vrchní zuby a to dost hodně, ale samo to casem přestalo, takže myslím, ze i u tak maleho se to ještě na chvíli zpevni samo, a nebo vypadnou :) ale nějak bych tomu nepomahala

šárkajak
Kecalka 485 příspěvků 30.10.18 21:31

Dceři se to stalo v 1,5 roku. Zubař nám řekl že jsou dvě varianty. Buď začne zub šednout a bolet a musí ven a nebo se chytne. U nás to dopadlo dobre a zuby drží už víc než rok a nekyvou se :D

tulipán
Závislačka 3156 příspěvků 30.10.18 21:35

Skoda, ze jste nejeli na kontrolu k dr., aby zhodnotila zraneni. Doporucuji rano se vydat na prohlidku. Se synem jsem to absolvovala x krat. Doktorka rekla, jak moc jsou zuby rozkyvane, jake je poskozeni dasni, jaka je sance, ze se usadi. Kdyz byly zranene hodne, tak si nas pozvala na kontrolu, kdyby bylo potreba extrakci. Ted je dulezite zhodnotit, jestli mu ten zub drzi, aby ho v noci nespolkl/nevdechl a jestli myslite, ze ok, tak s tim vice nekyvejte. Dulezite je rano jen jogurt, nenechavat ukusovat chleba, jablko a hlavne ne rohlik (ten je nejhorsi) a to dalsich cca 14 dni. :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 21:37

@JaninaMam @šárkajak Děkuji za aspoň trochu uklidnění, snad se mu chytne aspoň jeden a nebude dva roky bez obou horních jedniček … @tulipán Ráno jdeme k dětské, tak uvidíme, co nám řekne…

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 2 inzeráty 30.10.18 21:39

Synovi se to taky stalo, taky obě horní jedničky. Já jsem mu je hned po pádu zarazila zpátky, vlastně ani nevím, jak moc byly venku, protože přes tu krev a jeho řev jsem nic neviděla. Ale zubařka řekla, že jsem udělala dobře, že se zuby často chytí zpátky. Jemu tam teď sice drží, ale jsou mrtvé, takže postupně šednou a začíná se mezi nimi dělat kaz (to je prý u mrtvých zubů normální). Zuubařka to jen sleduje, nic se s tím dělat nedá, hlavní je, že zuby drží, kdyby začaly bolet, může je zkusit spravit, jinak půjdou ven.
Mladší syn si taky nabil pusu, jen si uštípl kus jedné horní jedničky, nic se mu nekývalo, žádná krev atd. a přesto mu obě horní jedničky taky začínají šednout. Takže ono asi u těch mléčných stačí málo a zuby odumírají.
Zkusila bych ty zuby zarazit zpátky, jestli se třeba ještě nechytí. Ale jestli to půjde i po nějaké době, to netuším.

tulipán
Závislačka 3156 příspěvků 30.10.18 21:54
@Anonymní píše:
@JaninaMam @šárkajak Děkuji za aspoň trochu uklidnění, snad se mu chytne aspoň jeden a nebude dva roky bez obou horních jedniček … @tulipán Ráno jdeme k dětské, tak uvidíme, co nám řekne…

Myslis k zubarce? Detska by te tam stejne poslala. Kluk mel kyvace nekolikrat a vypadly muz a s novymi zuby. Nejspis to bude dobry.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Připravená kampaň, říká Babiš. Vysvětlil, jak je to s občanstvím syna a cestou na Krym

Premiér Andrej Babiš se znovu vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo, která po... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >