Padá nám dům na hlavu

79
21.5.16 13:54

pada nam dum na hlavu

Mile maminky, zkusene manzelky a partnerky prosim o vas nazor jak by jste se zachovali kdyby jste byli na mem miste..
Vezmu to hodne ze siroka abych se nemusela rozepisovat do detailu.
S manzelem nez jsme se vzali tak si manzel vzal hypoteku na dum kterej postavil jeho deda a on ze ho zrekonstruuje a ze tady budem stastny. Me se do toho nechtelo dum byl v hroznym stavu, sypala se omitka, ve vnitr se taky sype omitka, v kuchyni nemam dodnes teplou vodu, dvoulety syn vecne loupe tu omitku na koberec a ja jen chodim denne s vysavacem a uz me to unavuje. Manzel proste koupil starej chatrajici dum a nechce si pripustit ze to sam nezvlada, firmu nechce ani videt, nasi mu nabidli pomoc- nechce, naopak si chce vsechno delat sam. Na co se tady clovek podiva to mu pada na hlavu, fakt strasny :zed: jsem tady opravdu zklamana, ale hlavne z jeho pristupu to je snad nejhorsi. jeden den rekne"konecne udelam detem v pokoji ty palubky, vsechno vytaha udela bordel neskutecnej a druhej den rekne"ze bude menit okna, takze ty palubky nedodela a neporadek po sobe neuklidi"protoze rekne ze to pak dodela.. a takhle timhle presnym zpusobem opravuje dum :( kazdej se ho pta proc to dela takhle debilne a nelogicky.. no ale ted k jadru veci.
Moje rodice kteri se uz na to nemuzou divat, me nabidli at se a to tady vykaslu a jdu bydlet k nim, ze se stehuji a ze mi nechaji cely dum, kery je uplne novej, krasnej, proste dum snu.
Manzel rekl ze se z prahy 200 km nestehuje, ze tady ma dobre placenou praci coz je pravda, protoze tam v pardubickym kraji je nezamestnanost a ze proste nejde ze se uvidime 2× tydne kdyz se odstehuju s detma.
A ja ted nevim jak se rozhodnout, nase manzelstvi je i pres jeho neskutecnou neporadnost strasne hezky, umi perfektne vychovne pusobit na deti, ma je hrozne rad, hraje si s nima, pomaha mi, porad se necemu smejeme a vsechno delame spolecne a proste mame opravdu moc hezky vztah. Proste sveho manzela opravdu miluju a me trapi ta predstava ze budu s detmi sama kdyyz se odstehuju a tady me zase trapi kazdy den padajici dum na hlavu.
Promluvit si v klidu nema cenu, protoze jakmile nadhodim at to proda atd, tak padaji hromy blesky a nechce o tom proste slyset..
Maminky, vymenili by jste hezke manzelstvi za hezke bydleni?? nebo by jste radeji zili v chatrci na kraji Prahy :( :( jsem z toho v hroznym rozpolozeni. mame dvouleteho a trimesicni miminko :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20589
21.5.16 13:59

Rekla bych, ze se odstehuju na dobu nezbytne nutnou k rekonstrukci baraku..Ze tam bude mit prostor a klid na stavebni prace, nic se nebude delat za chodu domacnosti sdetmi za zadkem.At si treba vezme dovcu na mesic, pujci prachy, jelito treba, a az bude hotovo, radi se vratite ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2687
21.5.16 14:00

Ocividne to pro nej neni jen dum, jeho rodina tam ma historii, ma k tomu mistu nejaky vztah. :think: To bude tezky, mozna zkus na cas odjet a on se probere a aspon najme firmu, at to tam rychle opravi. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
21.5.16 14:06

Dekuji za nazory, jenze ja se bojim ze to tak jak mi tady radite neudela, protoze ho znam"rekne si, me se ten chlivek libi apon me manzelka denne nebuzeruje :? taky mi mamka radila, odjed, vychladne a udela dum ;) no ale bojim se prave ze tady bude prezivat jak bezdak, protoze ma praci na smeny je ridic mmhd a ma turnus 6 dni v praci a 8h volno a to volno bude travit tady v chlivku :think: je pravda ze ma k tomu baraku vztah protoze prej se dela bordel tady uz 40 let co jeho fotr s tim zacal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20589
21.5.16 14:07

Jo a jeste me napada-co takhle vzit to vic do vlastnich rukou? Kort pokud jsi jeste doma na rd, spoustu toho muzes udelat i ty, pripadne proste zavolat zednikovi, sehnat nekoho na okna atd..Kdyby na me padala omitka, tak proste pujdu, omlatim ji a objednam si malire…Mozna by se pak manzel i trochu zastydel a zacal vic jednat. Pokud mate hezky vztah, bez jinych problemu, tak toto by pro me nebyl rozhodne duvod k rozchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.16 14:14
@unuděná píše:
Rekla bych, ze se odstehuju na dobu nezbytne nutnou k rekonstrukci baraku..Ze tam bude mit prostor a klid na stavebni prace, nic se nebude delat za chodu domacnosti sdetmi za zadkem.At si treba vezme dovcu na mesic, pujci prachy, jelito treba, a az bude hotovo, radi se vratite ;)

Ano, máme podobná problém, starý dum, který by potřeboval komplet opravit. Manžel si nechtěl brát hypošku, vyřešili jsme to tak, že jsme šli do podnájmu a časem, až budu mít práci (jsem ted na rodičáku), tak si hypošku vezmeme, dum se oopraví a my se tam až po tom nastěhujeme.

• Citovat
  • Nahlásit
11131
21.5.16 14:16

Pro me je pekne manzelstvi i tom, ze manzel nespusti „hromy blesky“ pokud reknu, ze se mi neco nelibi. zijete snad jako rodina a je treba se nejak domluvit. uprimne receno, pokud by moje prani uz nekolik let totalne ignoroval a jakekoliv navrhy na reseni zamital, tak bych to asi uz za tak hezke manzelstvi nepovazovala :think:

neco jineho by bylo, kdyby proste na zadnou opravu nebyly penize, ale aby nebyl schopen za 2 roky nic poradneho udelat a zarovan odmital remeslniky… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.16 14:17

Zakladatelko, chápu tě. Jsem v podobné situaci, i když jsme na tom mnohem lépe. Svým způsobem. Máme dům, kde na nás nic nepadá, ale už jsme 5 let v rekonstrukci, máme omlácená okna, ale už je nikdo nenahodil, je potřeba vymalovat a dělá se nové patro. Za tu dobu se 2× vymaloval tchánovcům byt, pak se přestěhovali, pak se koupila tchánovcům chalupa a teď se dělá chalupa. Takže my jsme v rozdělaném a práce se soustředí jinam.
Já nemám kam utíkat, protože dům je můj, ale někdy bych utekla a už se nevrátila, protože tohle není k žití. Pořád se něco dělá a nikdy nic není hotové. Když jsem aktivně sehnala zedníka, tak z toho byla akorát tichá domácnost a pak šel a celé to po něm předělal…
Takže já mít možnost, tak bych šla a doufala, že se manžel probere, ale pokud v tom žil prakticky celý život, tak to budeš mít složité a těžko ho změníš.

• Citovat
  • Nahlásit
12224
21.5.16 14:18

@Lusanita No to je těžká situace, proč odmítá pomoc když to sám prostě nezvládne? Čím déle vše odkládá tak tím dražší pak rekonstrukce bude. Já bych asi nečekala až se rozhoupe a objednala bych si někoho kdo by to zmáknul, nebo bych prostě začala sama jak se znám, už by lítala omítka :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13282
21.5.16 14:20

Tvl to je kousek.))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
21.5.16 14:20

Neměnila bych hezké bydlení za hezky vztah. :) Možná jsi jen málo prurazna. U nás by teda rozdělanost pulky baráku neprošla. I kdybych mela objednat zedníky. :P Pokud je chlap neschopny dat to do kupy systematicky sám, navíc mu prace bere dost času - sama bych rozmyslela, ktere prace je třeba udělat. A s chlapem na to téma dala řeč. Když by nic, pak volám vodare a první si zajistím teplou vodu, kam potřebuju. Garantuju, že to s nim hne. Možná se zhadate, ale aspoň snad mu konecne dojde, jak moc te jeho přístup štve. Navíc, pokud má práci slušne placenou, tak si muže dovolit i firmu a ušetřeny čas věnovat rodině. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
21.5.16 14:24
@unuděná píše:
Jo a jeste me napada-co takhle vzit to vic do vlastnich rukou? Kort pokud jsi jeste doma na rd, spoustu toho muzes udelat i ty, pripadne proste zavolat zednikovi, sehnat nekoho na okna atd..Kdyby na me padala omitka, tak proste pujdu, omlatim ji a objednam si malire…Mozna by se pak manzel i trochu zastydel a zacal vic jednat. Pokud mate hezky vztah, bez jinych problemu, tak toto by pro me nebyl rozhodne duvod k rozchodu.

To jsem taky uz udelala a malem se rozvedl, protoze se hrozne urazil co jako ja se mam do toho angazovat ze rekl ze to udela on a nee ze to budu realizovat ja" :( rikam na tohle ma hrozne blbou povahu, zkusila sem snad asi vsechno a proto si ted nevim rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
21.5.16 14:26
@Anonymní píše:
Zakladatelko, chápu tě. Jsem v podobné situaci, i když jsme na tom mnohem lépe. Svým způsobem. Máme dům, kde na nás nic nepadá, ale už jsme 5 let v rekonstrukci, máme omlácená okna, ale už je nikdo nenahodil, je potřeba vymalovat a dělá se nové patro. Za tu dobu se 2× vymaloval tchánovcům byt, pak se přestěhovali, pak se koupila tchánovcům chalupa a teď se dělá chalupa. Takže my jsme v rozdělaném a práce se soustředí jinam.
Já nemám kam utíkat, protože dům je můj, ale někdy bych utekla a už se nevrátila, protože tohle není k žití. Pořád se něco dělá a nikdy nic není hotové. Když jsem aktivně sehnala zedníka, tak z toho byla akorát tichá domácnost a pak šel a celé to po něm předělal…
Takže já mít možnost, tak bych šla a doufala, že se manžel probere, ale pokud v tom žil prakticky celý život, tak to budeš mít složité a těžko ho změníš.

ano, zije v tom cely zivot a ma to tahle rad, me snad prijde, ze si v tom neporadku lebedi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
21.5.16 14:29

Rekla bych mu, ze za techto podminek, tak nemuzu s detma byt a tak se stehuju do domu k vasim. A az to bude, tak se vratis. Treba mu to dojde a konecne to dodela. Akorat se obavam, ze tvuj muz zrovna neni z tech sikovnych, kdyz postupuje jak pat a mat.

• Citovat
  • Nahlásit
917
21.5.16 14:31

A co si s ním někdy večer, až budete oba v klidu sednou a promluvit s ním. Řekni, co tě trápí a navrhni nějaké řešení, poslechni si, co si o tom myslí on a zkuste najít nějaký kompromis. Vyjádři jak ti vadí bydlet v nedodělaném domě, ale neobviňuj ho z ničeho. Neříkej že on něco neudělal/udělal, spíš mluv jak se ty cítíš a jaký to na tebe má negativní vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat