Padání vlasů po covidu

8.8.21 15:55

Padání vlasů po covidu

Ahoj všem, už nevím kam se obrátit tak zkouším kolektivní pomoc zde :D

Trápí někoho z vás vypadávání vlasů po prodělaném covidu? Měla jsem ho v prosinci a v posledních cca třech měsících mi rapidně padají vlasy. Uznávám, že do toho zažívám i stresující období (výpověď v práci, nová práce atd..) ale nepřijde mi to zase tak hrozné. Děsí mě to, že mi vlasy vypadávají celé i s kořínky. Což sem nikdy neměla. Měla jsem vlasy vždycky husté ale už mi prořídly. Preventivně jsem si zašla i na gyndu, jestli mam vše v pořádku, včetně hormonů ale vše je ok. Čím dál tím víc se setkávám s tím, že vlasy padají po covidu. Je tu někdo kdo to řeší, řešil a co by na to mohlo pomoc? :( Je mi 24 let a vlasy byly vždycky má asi největší chlouba a dost mě to ničí, i když je to pro někoho banalita. Používám revihair v tabletách, železo a zinek. Zkouším, jestli to nepomůže. Patřila jsem k pacientům, kterým covid napadl spíše nervovou soustavu a doteď to ma nějaké dozvuky (špatný spánek, svalové křeče atd)

Pokud jste dočetli až sem, blahopřeju :D
Předem moc děkuju za jakoukoli radu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19124
8.8.21 16:14

Brala bych obycejny Biosil, pravidelne a dlouhodobe, nelze cekat vysledky za mesic, u jakehokoli preparatu. Vyborna vec je taky vyluh z lopuchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
8.8.21 16:39

Ahoj, já měla covid v říjnu. Vlasů mi vypadalo opravdu mraky. Mela jsem problémy se štítnou žlázou, během kojení mi vypadávaly vlasy taky, ale bylo to všechno nic oproti stavu po covidu. Od července ale došlo k obrovskému zlepšení. A to už jsem veškeré přípravky přestala užívat, protože jsem neviděla zlepšení. Třeba to u tebe taky přejde :nevim: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18310
8.8.21 17:17

Hele to klidně může být po covidu, včetně toho že teď hůř snášíš stres může být důsledek následků covidu.

Ty vlasy dorosotu, ale bude to nějakou dobu trvat. Vydrž s vitamínama na vlasy, pomůže to tomu, aby ty co narostou byly zdravé.

Vyhoď zinek navíc, už ho máš v tom revihairu a teda ohledně železa - zašla bych na krevní rozbor, jestli je potřeba ho suplementovat dlouhodobě, dá se to s ním přehnat.

Klíčové je začít kompenzovat ten stres a zátěž na nervovou soustavu plus pomoci s její regenerací.

Na to je osvědčené trio

1. hořčík - 500mg nějaké organické vazby ráno a 500 mg večer a ber minimálně s 2 hodinovým odstupem od toho železa, pokud s ním budeš pokračovat.

2. b-komplex. V tom revihariu nějaká Bčka jsou, ale těch zrovna při stresu potřebuješ hodně, hledej takový B-komplex kde je i B12.

3. rybí tuk - ideálně tak, aby si měla okolo 8-10 g EPA/DHA denně, to znamená lžíce ráno a lžíce večer, kdyby si šla do tabletek, tak to jsou 3-5 tablet třikrát denně, podle složení.

Předběžné studie ukazují, že by teoreticky mohly adaptogeny mohly urychlovat regeneraci v rámci post-covid syndromu. Nejslibněji vychází vitáne (ašvanagadna) zkusila bych 300-500 mg extraktu ráno. Neužívat pokud máš nějaké autoimunitní onemocnění, jako těhotná a při kojení. Neužívej ji déle jak 3 měsíce v kuse.

https://examine.com/…ashwagandha/

No a k tomu takové ty obligátní věci, které ale opravdu mají vliv.

Pravidelný pohyb, ideálně v přírodě.

Jíst alespoň 500 g ovoce a zeleniny denně, jíst hodně vlákniny z celozrnných výrobků, luštěnin, ořechů, semínek, řas a hub. Jíst dostatek bílkovin a zdravých tuků (bez tuků není zdravá nervová soustava, úplně se vysadit fakt nedají)

Přidat nějaká relaxačně/meditační cvičení - třeba jogu, pár minut ráno a večer, zkusit přímo nějaké jendodušší meditace třeba tohle - https://www.youtube.com/watch?… nebo tady https://www.youtube.com/watch?… najdi někoho, jehož hlas a tempo ti sedí, youtube/spotify je toho plnej :-D

Když to ze začátku nepůjde, tak to nezavrhuj a zkus to další den, třeba se to bdue dařit víc - je to dovednost, co se člověk musí naučit.

držím palce, ať se nervová soustava vzpamatuje a tělo bude mít dost sil vypěstovat nové háro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.8.21 23:43

Děkuji moc všem za rady a i za odkazy :) sem ve fázi, kdy vyzkouším úplně všechno. Nejvíce spoléhám na to, že to tak jak to přišlo, samo i odezní. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.21 20:06

Mě začaly padal vlasy až po první vakcíně, covid jsem měla o Vánocích a nic jsem nepozorovala. Ale takřka okamžitě po prvním očkování mě začala svědit kůže ve vlasech, pak se mi začaly sypat lupy a nakonec se mi po celé hlavě udělaly boláky a začala mi regulérně slízat kůže i s vlasama. Normálně jsem si prohrábla vlasy a mezi prsty mi zůstala hrst vlasů i kousky kůže na koncích. Prostě hnus, navíc kůže bolela, pálila, i čistá voda na hlavě kousala jak terpentýn. Během jednoho měsíce jsem přišla o půlku vlasů, než se mi povedlo to zastavit. A že jsem taky vyzkoušela snad všechno.
Kůže se mi nakonec uklidnila až po šamponu na těžkou formu lupénky z lékárny. A padání vlasů přestalo díky pekelně drahé vlasové kúře od Kerastase. Teď, po dalších cca dvou měsících začínám další kolo Kerastase, kombinuju s ricinovým olejem, zobu Biosil - a začínám pomaloučku obrůstat. Snad se do jara zmátořím do původního stavu.
J.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat