Padání vlasů po porodu při kojení

1058
10.11.16 20:34

Padání vlasů po porodu při kojení

Ahojky holky, jdu si k vám pro radu, nebo aspoň tip. Jsem 3,5měsíce po porodu a před necelým měsícem mi úplně neskutečným způsobem začali padat vlasy, všude čtu že to je normální, jak musím vydržet, jenže do té doby asi budu plešatá, nejhorší je to po mytí, vlasy se mi hodně mastí tak si je myji obden, pokaždé ucpu odpad a paki jiích ještě miliony vyčesu, přestala jsem si je žehlit tak to mám jak květoš 8o V lékárně mi doporučili Eladen, beru ho teprve 14dní, takže je asi ještě brzo dělat závěry jestli funguje a nebo ne. V drogerii jsem koukala na konopný šampon, nemáte nějaká maminka s ním zkušenosti, než za něj vyhodím tři stovky a zjistím, že je úplně na nic? :kytka: Rady typu, že se nemám stresovat jsou dobré, jenže ono to fakt nejde, když se moje vlasy válejí všude a na ježka opravdu jít nechci :zed: Moc vám holky všem děkuju a přeji příjemný večer. :kytka: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1058
10.11.16 20:36

Ještě jsem zapoměla dodat, že plně kojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22866
10.11.16 20:41

@Oliverka28 Ono je to fakt normální. Pamatuju si ty chuchvalce živě.
Zaměř se spíš na svoji výživu, na vitamíny, minerály než na spec. šampony. Zkrátka výživu zevnitř a zvenku ;)
Jestli tě to potěší, tak u mě to trvalo vždycky tak 3 měsíce a uklidnilo se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.16 20:46

Mam stejny problem. Moje dlouhe tmavsi vlasy se valeji od porodu vsude..jsem z toho take nestastne. Uzivam B12, zmenu zatim nepozoruji. Jim orechy, snazim se jist kvalitne. Hodne to dela to kojeni. Spoleham na to, ze to prejde, jak vsude ctu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
10.11.16 20:47

❤️

Mne padaly silenym zpusobem od 3 do 8 mesice. Zkousela jsem vsecky mozne pripravky, ale nic nezabralo. Vlasy jsem si myla minimalne, aby mi tam neco zustalo. :roll: Mas vyhodu, ze ted muzes nosit cepici :mrgreen: Ale proste se tim nestresuj, prestane to samo. Muzou za to hormony…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2455
10.11.16 20:55

Taky znam. bylo to desne obdobi. ty hrsti vlasu pri myti, po myti, dokonce jsem se nechtela cesat, abych to jednou nevycesala vsechno :( :lol: ale proste to prejde samo, musis to vydrzet. momentalne ti nepomuzou zadne sampony ani predrazene kapsle z lekarny. ja zacala jist panthenol na vlasy a nehty, ten zapusobil, ze po padavem obdobi mi vlasy zacly krasne a huste podrustat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3291
10.11.16 20:56

Jsem po porodu čtyři měsíce a tak měsíc zpátky mi taky začaly vlasy padat šíleným způsobem. Nadšená nejsem, ale nevím, zda na to něco funguje. Nechala jsem se i pristrihnout, protože ty dlouhý pacesy, který jsem furt sbírala, me pekelně rozcilovaly. Tak holt sbiram o něco kratší a rozciluju se stejně. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
10.11.16 20:57

Mně praktická lékařka zjistila nedostatek vitamínu D a kapu si 20 kapek vigantolu 1× za týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13904
10.11.16 20:57

Kojením to není, padají i těm, co nekojí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8907
10.11.16 21:00

Je to normální, taky mě to nervovalo kolem toho třetího měsíce po porodu, kdy to začalo. Hlavně jsem měla pocit, že mi vůbec nerostou nové vlasy. Radila jsem se v lékárně a hledala na netu a je to hormonální, takže to přejde samo. V lékárně mi akorát poradili ať beru vitamíny, které podpoří kvalitu a růst vlasů - konkrétně Biosil, že tím nic nezkazím. Teď jsem 6,5 měsíce po porodu a už padají o dost méně a začaly růst nové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
10.11.16 21:01

@Oliverka28 Ani Eladen, ani žádný šampon to padání nezastaví. je to hormonální reakce a na tu jsou nějaké vitamínky krátké. Zkusit se dají, neuškodí, psychicky povzbudí, ale nečekala bych zázraky. Já jsem měla hodně oblíbený a doporučovaný šampon s Aminexilem od Vichy. Jak Vichy nemám ráda, tenhle šampon byl celkem dobrý. Ale zase jen pomůcka.. Musíš to prostě vydržet. Plešatá nebudeš, neboj. A uvidíš, jak ti najednou naroste spousta stejně kratičkých vlasů. Jednu dobu jsem měla půlku vlasů dlouhých a druhou 1 cm krátkých.. všichni se mě ptali, proč mám tu 1cm ofinku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
10.11.16 21:03

Pomohl mi přípravek Donna"anglicky vlas" ( ať nedělám reklamu). Brala jsem napřed dvě tablety denně a pak jednu. Je sice dražší, ale pro mě byl účinnější než Biosil a panthenol. Nejdřív bych zkusila ty levnější přípravky, třeba zaberou, hodně žen je chválí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
10.11.16 21:05

Taky to ted resim, jsem necelych 5 mesicu po porod. Na doporuceni kadernice jsem byla na koznim, kde mi predepsali Methionin, pry to zabere za 1-1,5 mesice, do te doby asi vyplesatim :,( Od zname mam typ na Lopuchovou vodu od Alpy (z drogerie za 28 Kc), to jedine ji pry zabralo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3372
10.11.16 21:11
@Oliverka28 píše:
Ahojky holky, jdu si k vám pro radu, nebo aspoň tip. Jsem 3,5měsíce po porodu a před necelým měsícem mi úplně neskutečným způsobem začali padat vlasy, všude čtu že to je normální, jak musím vydržet, jenže do té doby asi budu plešatá, nejhorší je to po mytí, vlasy se mi hodně mastí tak si je myji obden, pokaždé ucpu odpad a paki jiích ještě miliony vyčesu, přestala jsem si je žehlit tak to mám jak květoš 8o V lékárně mi doporučili Eladen, beru ho teprve 14dní, takže je asi ještě brzo dělat závěry jestli funguje a nebo ne. V drogerii jsem koukala na konopný šampon, nemáte nějaká maminka s ním zkušenosti, než za něj vyhodím tři stovky a zjistím, že je úplně na nic? :kytka: Rady typu, že se nemám stresovat jsou dobré, jenže ono to fakt nejde, když se moje vlasy válejí všude a na ježka opravdu jít nechci :zed: Moc vám holky všem děkuju a přeji příjemný večer. :kytka: :pankac:

Přípravky proti padání vlasů

Svojí roli ve vypadávání vlasů může hrát i nedostatek minerálních či stopových prvků nebo i jiných látek. Z minerálních prvků lze doporučit zejména železo, zinek, selen a fosfor.

Při zvýšeném vypadávání vlasů se podpůrně používá aminokyselina methionin. Při vzniku methioninu hraje důležitou roli vitamín B12 (cyanocobalamin). U methioninu je důležitý obsah síry (stejně jako u další aminokyseliny cysteinu). Z aminokyselin se skládá bílkovina keratin, která je základem vlasů (a také nehtů). Methionin rovněž zlepšuje vstřebávání zinku, což je jeho další plus.

Pružnost vlasů zlepšuje i křemík. Zmírňovat vypadávání vlasů může užívání vitamínů ze skupiny B, vitamínu B6 (pyridoxinu) a vitamínu B2 (riboflavinu). Proti padání vlasů se doporučuje i kyselina pantothenová. Ta napomáhá rovněž obnově kůže a proti šedivění vlasů. Aby se zamezilo dalšímu vypadávání, lze také užívat některé doplňky stravy pro posílení vlasů kombinující více důležitých složek, například HairClinic nebo DonnaHair.

Kosmetické přípravky proti padání vlasů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3372
10.11.16 21:12

Snad pomůže :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...