Padání vlasů po pororu - POMOC!

105
4.5.09 23:18

Padání vlasů po pororu - POMOC!

Ahojky, možná řešíte stejný problém jako já…

vlasy mi padaly už po prvním dítěti - tak od 4. měsíce po porodu - a musím říct, že přes všechny články, že je to normální /jak se tělo dostává do hormonální rovnováhy po porodu/, a že vypadávají jen ty vlasy, které v těhu vlivem hormonů nevypadly… tak u mě těch vlasů vypadalo daleko víc a co hůř - už se mi nikdy nevrátily do původní hustoty (tak na 2/3 stavu před těhu).

Teď po druhém dítěti /malému jsou 4 měsíce/ mi vlasy začaly padat už 2 měsíce po porodu a děsím se stavu,v jakém je budu mít teď, protože mi některé vypadávají i s kořínky! A nové nerostou…

Prosím nemáte s tím nějaké zkušenosti - co za kosmetiku nebo vitamíny Vám pomohly? /já jím Gravital + vápník, hořčík, zinek FORTE/ a plně kojím. Prý i kojení má na padání vlasů neblahý vliv…

Snad by to zachránila nějaká kosmetika - na penězích nezáleží, jen potřebuji poradit co opravdu funguje!

MOC MOC MOC díky!

Elissa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4.5.09 23:24

VÍŠ CO FUNGUJE? :lol: FAKT NIC VĚŘ MI JÁ VYZKOUŠELA VŠECHNO A ZA TY PENÍZE CO JSEM ZA TO UTRATILA BYCH MOHLA LETĚT SNAD I NA MĚSÍČNÍ DOVOLENOU.NA HLAVĚ MI NEZBYLO NIC JEN PÁR DLOUHEJCH ROUSU A PAK KDYŽ MI ZAČAL RUST JEŽEK A VYČNÍVALO TO TAK JSEM BYLA JAK IDIOT .KADEŘNICE NEVĚŘILA ŽE JSEM SE NEVZALA STROJKEM NA HLAVU PROTO ŽE TO TAK VYPADALO. :roll:
PŘESTALO TO SAMO KDYŽ BYLO MALÉMU 8 MĚSÍCU.TET JSOU MU SKORO 2 ROKY A KOJIM POŘÁD A UŽ NEPADAJ.NEVĚŘ ŽÁDNYM VITAMÍNUM A DRAHYM ŠAMPONOM,JE TO HORMONÁLNÍ A NA TO TI ŠAPMON ZA 1000 NEPOMUŽE :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.09 23:25

A NEBOJ NAROSTOU.MĚ ZAČLI NOVÉ RUST ASI PO 3MĚSÍCÍCH A MÁM JE TET I HEZČÍ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10016
4.5.09 23:36

Tak ja byla po druhym ditku skoro plesata :) na koznim mi napsali Pyridoxin,myslim,ze je volne prodejny i v lekarne,tenkrat byl za par kacek,a ten mi opravdu pomohl.Za zkousku nic nedas :) Ted mi padaj taky,ale mam jich tolik,ze mi to ani nevadi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.5.09 23:42

Taky jsem byla plešatá a nepomohlo nic ani Pyridoxin ani dražší léky a ani vitamínové injekce od dr.Taky to přešlo samo kolem toho 9 měsíce.
Taky jsem vypadala jak debil :-)).

• Nahlásit
  • Citovat
13992
5.5.09 02:04

Vydrž, prťka, vydrž :lol: . Potvrzuju statistiku - jak jsem myslela, že mi po prvním porodu padají hodně, tak jsem netušila, jak budou padat po druhém porodu. Jediné štěstí, že mám vlasů na tři hlavy. Ale i tak to byl děs a maminkovskou afinku mám jak vyšitou - kolem obličeje mi pak vyrostly chomáče nových vlasů. Když já nakrátko vypadám jako pitomec :roll: , tak jsem to vydržela s vlasy po ramena.
Kamarádka s maminkou kadeřnicí mi doporučovala něco, co se jmenuje Placenta, ale nezkoušela jsem to shánět. A pak snad nějaké kapsličky od Vichy. Ale říkám, nezkoušela jsem to, naopak jsem po mytí masochisticky testovala, kolik toho vytáhnu jen tak mezi prsty :twisted: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
5.5.09 04:30

Kdysi se doporučovaly tablety PANTHENOL a vím, že recept našich babiček pití kopřivy, dále co nejméně chemie na vlasy a spíš přírodní věci. Jo jo taky vím, co to je po prvním porodu před 22.lety jsem byla zoufalá, ale tím, že mám vlasů hodně, tak to nebylo tak dramatické. Nyní tímto obdobím prochází sestřenka, tak se nechala ostříhat po ramena a jak mi ukazovala kouty-nevěřila jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.5.09 06:59

Padání vlasů

Ahoj,mám 2 dětičky a vlasy mi také padali po každém porodu,kupovala sem si v lékárně tablety Biosil Plus,jsou to pouze vitamíny,brali se 2 denně,nijak extra drahé nejsou,něco kolem 65 kč,musí se to brát několik měsíců,ale to balení asi vydrží tak na měsíc myslím a nejen že mi přestali padat vlasy,ale zlepšily se mi i nehty.Tak zkuste kdo chcete,můžu doporučit.

• Nahlásit
  • Citovat
6149
5.5.09 07:13

Methionin 500, mám ho od kožního, padání se mi nezastavilo ani po 2 letech, takže mi tohle napsal kožní a docela pomohl. Žádné zázraky, ale padání se zastavilo a vlasy se hodně zlepšily kvalitou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35127
5.5.09 07:30

No tak me padaj uz v tehu - desim se stavu po porodu (ledaze bych to mela cely naopak) … nastesti mam taky takove vlasy, ze to neni moc videt, vlnite a krepovate, huste … ale mam kouty a kolem obliceje je to takove ridci … na kozni se mi nikam nechce, kdyz koukam, ze by me stejne dali vitamin …pyridoxin beru (na vstrebavani magneska), stoji asi 60 Kc … tak tomu asi necham volny prubeh, stejne mi nepomuzou. Treba by poomohly nejake masaze na prokrveni pokozky hlavy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
5.5.09 07:48

Tak já se po prvním ostříhala na krátko, asi to trochu pomohlo.

Teď čekám, kdy to začne. Sepnu vlasy do culík a vydržím to. Snad mi nevypadají všechny.

Jojo to je holt daň za krásný miminka. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
5.5.09 08:44

Jak píšou holky, neboj dorostou!!
Mě padaly úplně hrozně po druhém porodu, tenkrát mi na kožním píchali injekce Panthenolu a myla jsem si vlasy v Panthenolovém šamponu z lékárny a musím říct, že to dost pomohlo. Mám normálně málo vlasů a když mi začaly masivně padat, málem jsem zešílela a myslela, že zbytek života budu v paruce, ale naštěstí opravdu dorostly. Trvalo to skoro půl roku, ale vlasy mám.
Je zajímavé, že po třetím porodu mi nevypadl snad ani vlásek, naopak je mám lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
5.5.09 10:34

Mně po porodu také začaly padat, ale nijak jsem to neřešila. Mám těch vlasů docela dost, tak jsem nad tím mávla rukou, ani mně nenapadlo se někde tahat po doktorech, na to jsem nebyla v moc dobrém stavu.
Co asi trochu pomohlo bylo, že jsem si přestala dělat na noc culík. Po porodu jsem ho nosila protože jsem byla v noci vždycky hrozně zpocená a při tom vstávání k miminku se mi to prostě eklovalo. Kdo má dlouhé husté vlasy asi ví :twisted: . Pak taky určitě pomohlo, že jsem si vlasy nechala ostříhat - po porodu jsem je měla až téměř do pasu, a s tou jejich hustotou to teda byla váha. Nechala jsem se ostříhat na lopatky a horní vlasy trochu sestříhat, takže se těm vlasům hodně ulevilo.
Uvidíme, jak dopadnu při dalším miminku :wink:
Jo a beru prášky pro kojící maminy, ale to spíš kvůli tomu, aby Matýsek dostal přese mně všechny vitamíny, co potřebuje. Ze začátku jsem měla Calibrum, teď mám Femibion

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
5.5.09 10:42

Mě padali od porodu 8 měsíců. Měla jsem dlouhé. Nechala jsem se ostříhat na krátko a prostíhat a od 6m jsem pila kopřivovej čaj - 1 šálek večer. V 8 měsících jako když utne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
5.5.09 11:09

Holky, já se hlavně musím smát, když někomu něco „pomohlo“ v tom smyslu, že řádově měsíce od začátku aplikace přípravku vlasy přestaly padat. Protože mně přestaly padat do tří měsíců od doby, kdy začaly, aniž bych cokoli použila, po obou porodech jsem v půl roce věku dítěte byla s úbytkem na normálu.
Ale je jasné, že člověk chce vyzkoušet kdeco, jen teda nevím, kolik z toho opravdu pomohlo, to bych byla hodně skeptická.
Něco jiného je to padání ve 2 letech, to už je teda řádná hormonální nerovnováha 8O .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama