Padání vlasů, Štítná žláza po porodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16
9.11.21 20:17

Padání vlasů, Štítná žláza po porodu

Zdravím všechny,
Něco málo z mého příběhu. Po porodu (už jsou to téměř 3 roky) mi díky mé mamce zjistili špatnou funkci štítné žlázy. Na operaci díky covidu jsem čekala asi tak dva roky. Než k tomu došlo stihlo se mi vykulit jedno oko (díky operaci vypadá už jakž takž normálně). Při operaci došlo k otoku a k ochrnutí jedné hlasivky :zed:. No a aby toho nebylo málo neskutečně mi začali padat vlasy. Vlasy mi padaly už několik měsíců po porodu, ale teď je to katastrofa. Kam se doma podívám tam jsou moje vlasy. Vlasy v posteli, vlasy na gauči, vlasy v umyvadle ve vaně, v záchodě, všude na zemi, objeví se i v jídle a nestíhám to uklízet. Kdykoli si hrabnu do vlasů zůstanou mi nějaké v ruce.
Chci se zeptat, zda má někdo stejnou zkušenost a něco vyzkoušeného, co by mohlo pomoct. Zkoušela jsem různé šampony, vitamíny, bylinky.

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21902
9.11.21 20:21

Nepotěším tě nepomůže ti nic dokud se ti nesrovnají hormony a i pak to bude trvat než se všechno porovná mě padali několik let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36877
9.11.21 20:22
@Petula.011 píše:
Zdravím všechny,
Něco málo z mého příběhu. Po porodu (už jsou to téměř 3 roky) mi díky mé mamce zjistili špatnou funkci štítné žlázy. Na operaci díky covidu jsem čekala asi tak dva roky. Než k tomu došlo stihlo se mi vykulit jedno oko (díky operaci vypadá už jakž takž normálně). Při operaci došlo k otoku a k ochrnutí jedné hlasivky :zed:. No a aby toho nebylo málo neskutečně mi začali padat vlasy. Vlasy mi padaly už několik měsíců po porodu, ale teď je to katastrofa. Kam se doma podívám tam jsou moje vlasy. Vlasy v posteli, vlasy na gauči, vlasy v umyvadle ve vaně, v záchodě, všude na zemi, objeví se i v jídle a nestíhám to uklízet. Kdykoli si hrabnu do vlasů zůstanou mi nějaké v ruce.
Chci se zeptat, zda má někdo stejnou zkušenost a něco vyzkoušeného, co by mohlo pomoct. Zkoušela jsem různé šampony, vitamíny, bylinky.Děkuji

Nechodila jsi na prevenci k lékaři? To ti musela maminka připomenout, aby ses nechala vyšetřit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21902
9.11.21 20:24
@Russet píše:
Nechodila jsi na prevenci k lékaři? To ti musela maminka připomenout, aby ses nechala vyšetřit?

já chodila a při běžné prevenci mi nikdo nikdy štítnou nenabíral ani obvodní, ani na gyndě ani při upozornění na problémy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36877
9.11.21 20:25
@ka2ka píše:
já chodila a při běžné prevenci mi nikdo nikdy štítnou nenabíral ani obvodní, ani na gyndě ani při upozornění na problémy :nevim:

Zvláštní. Mně na to upozornila má obvodní lékařka. A to jsem žádné potíže neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
9.11.21 20:25

@ka2ka no tak nějak jsem s tím i počítala… Už přemýšlím nad krátkým sestřihem… Jenom po tom všem (oko, hlasivka) je to pro ženu deprimující, ale nezhroutim se z toho :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21902
9.11.21 20:27
@Russet píše:
Zvláštní. Mně na to upozornila má obvodní lékařka. A to jsem žádné potíže neměla.

u mě to nezjistila ani jedna, přišli na to na pohotovosti kdy mě přivezla rz po naprostém zhroucení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21902
9.11.21 20:28
@Petula.011 píše:
@ka2ka no tak nějak jsem s tím i počítala… Už přemýšlím nad krátkým sestřihem… Jenom po tom všem (oko, hlasivka) je to pro ženu deprimující, ale nezhroutim se z toho :nevim:

ono se to srovná jen to bude trvat, hele nemá cenu se stříhat to nepomůže ty vlasy budou padat tak jako tak takže vydrž je to protivný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
9.11.21 20:28

@Russet
Ne protože jsem nikdy problémy neměla a vyvolal to až porod… Mamka to zjistila díky tomu, že je laborantka a přišlo ji divný že jsem po porodu tak rychle Hubla, jinak jsem neměla žádné jiné problémy neměla nebo jsem je neviděla a myslela si že to patří k tomu, že tělo dostalo zabrat při porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36877
9.11.21 20:30
@Petula.011 píše:
@Russet
Ne protože jsem nikdy problémy neměla a vyvolal to až porod… Mamka to zjistila díky tomu, že je laborantka a přišlo ji divný že jsem po porodu tak rychle Hubla, jinak jsem neměla žádné jiné problémy neměla nebo jsem je neviděla a myslela si že to patří k tomu, že tělo dostalo zabrat při porodu

Nárok na prohlídku máš každé dva roky. Jako u zubaře co půl roku a gyndu každý rok. Na gydu, předpokládám, taky nechodíš, až máš problém. Nebo k zubaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
9.11.21 20:33

@Russet tak a teď mi řekni co máš za problém? k doktorům docházím, tak jak mám na všechny preventivní prohlídky, když tě to tak teda zajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36877
9.11.21 20:37
@Petula.011 píše:
@Russet tak a teď mi řekni co máš za problém? k doktorům docházím, tak jak mám na všechny preventivní prohlídky, když tě to tak teda zajímá.

Já nemám problém. Na prevenci každé dva roky ti obvoďák bral krev?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
9.11.21 20:43

@Russet ano a jak říkám, špatnou funkci štítné žlázy mi,, způsobil,, porod… Takže pár měsíců po porodu, když jsem měla už o 20 kilo méně než před těhotenstvím jsem šla na krev kvůli cukru (těhotenská cukrovka) a tam mi zjistili špatnou funkci štítné žlázy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
9.11.21 20:44

@Russet ale to je jedno ne? Tohle je teď úplně mimo téma, které mě zajímalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36877
9.11.21 20:49
@Petula.011 píše:
@Russet ano a jak říkám, špatnou funkci štítné žlázy mi,, způsobil,, porod… Takže pár měsíců po porodu, když jsem měla už o 20 kilo méně než před těhotenstvím jsem šla na krev kvůli cukru (těhotenská cukrovka) a tam mi zjistili špatnou funkci štítné žlázy

To by mě zajímalo, jak porod poškodí štítnou žlázu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat