Padání vlasů v 20 letech

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.12.21 13:48

Padání vlasů v 20 letech

Prosím vás, poraďte.
Je mi 20 a vlasy mi začaly padat tak v 15, nejdřív s normální intenzitou, postupně se to ale zhoršovalo a poslední měsíce jde o dramatický úbytek.
Zkoušela jsem už všechno možné, Biosil, kopřivu, vitamíny, Revalid… a nic.
Neberu HA, nejsem ve stresu ani po porodu. Jím dost, všestranně a snad i zdravě.
Vzhledem k mému nízkému věku bych se vlasů nerada vzdala tak brzy.
Nevím, jestli by nemohlo jít třeba o něco vážnějšího, už zhruba 3/4 roku totiž taky nemám menstruaci, nebo ji mám jen velmi slabou.
Budu ráda za vaše tipy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
744
31.12.21 14:06

Začala bych vyšetřením u gynekologa a endokrinologa.
Vaječníky, hormonální vyšetření, štítná žláza, zakladni odběry u praktického lékaře…

Donna Hair Forte je dobrá, ale jestli je tam zdravotní problém nevyřeší.

Léky nějaké berete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5034
31.12.21 14:12
@Anonymní píše:
Prosím vás, poraďte.
Je mi 20 a vlasy mi začaly padat tak v 15, nejdřív s normální intenzitou, postupně se to ale zhoršovalo a poslední měsíce jde o dramatický úbytek.
Neberu HA, nejsem ve stresu ani po porodu. Jím dost, všestranně a snad i zdravě.
Nevím, jestli by nemohlo jít třeba o něco vážnějšího, už zhruba 3/4 roku totiž taky nemám menstruaci, nebo ji mám jen velmi slabou.
Budu ráda za vaše tipy.

Ahoj, mně taky strašně padaly vlasy, kolem cca 17 - 18 let, taky k tomu nebyl důvod, ale MS jsem měla. Lítala jsem po kožních, ale nic nepomohlo a to jsem toho zkoušela hafec. Nakonec to asi po roce nějak samo přešlo. Teď mám taky problémy s vlasy a vždy beru na čas výše zmíněnou Donna hair forte a pomáhá mi to. Doporučila jsem ji i kamarádce a vlasy jí po ní padat přestaly, když ji vysadila, zas začaly. Ale když nemáš MS, tak bych samozřejmě řešila gynekologa nejdřív. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.12.21 14:29
@jejjej píše:
Vaječníky, hormonální vyšetření, štítná žláza, zakladni odběry u praktického lékaře…

Léky nějaké berete?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.21 14:35
@jejjej píše:

Léky nějaké berete?

Léky žádné neberu, odběry v pohodě, na gynekologii prý taky, na kožním mi bylo sděleno, že nemůžou nic dělat, protože nevidí příčinu. Děkuji za tipy, Donna Hair jsem taky užívala, mám pocit, že pomohlo aspoň trochu, ale nic extra účinného. Ta štítná žláza mě ještě nenapadla, tak zkusím i tu…

• Citovat
  • Nahlásit
Jolka86
31.12.21 14:37

Nemáš alopecii?

• Citovat
  • Nahlásit
744
31.12.21 14:39

Odběry na endokrinologii, kde udělají kompletní hormonální vyšetření včetně štítné žlázy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.21 14:47
@Jolka86 píše:
Nemáš alopecii?

Nevím o tom. Vlasy (i řasy teda) mi padají rovnoměrně po celé hlavě stejně, v rodině nic podobného není, takže ani geneticky to asi není… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Jolka86
31.12.21 14:58
@Anonymní píše:
Nevím o tom. Vlasy (i řasy teda) mi padají rovnoměrně po celé hlavě stejně, v rodině nic podobného není, takže ani geneticky to asi není… :nevim:

Spolužák to má, nikdo jiný v rodině to nemá. Vypadal úplně normálně, pak mu začaly padat vlasy a všechno ochlupení. Pak jedna paní to měla taky v rodině jediná. Šla bych na odběry krve a důkladně vyšetřit.

• Citovat
  • Nahlásit
383
31.12.21 15:22

Záleží, co je velké vypadávání. Jestli pokaždé, co sahnes do vlasů mas v ruce dva vlasy anebo cely chuchvalec.

Mne vlasy padaly v pubertě a víceméně teda úplně nepřestaly. Denně vypadne až stovka vlasů a po umyti ještě víc (tedy podle nějakých zdrojů na internetu). Tudíž musíš sama nějak tak rozpoznat, co je už moc. Po mě jsou vlasy po celém bytě 😀

Barvis se? Zehlis si je? Mas je mastné x suché? Je v tom mnoho faktoru. Možná bych ale zkusila začít brát nějakou podporu, vitaminy přímo na vlasy. A pokud je to opravdu hodně, rozhodne bych to řešila už lékařskou cestou hlava nehlava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57177
31.12.21 15:31

Mně se takhle v podobném věku začala projevovat hypofunkce štítné žlázy, vlasy mi padaly po hrstech. S tou menstruací to taky může souviset, pokud ji ještě nemáš vyšetřenou, tak bych to určitě nabrat nechala. I když bych se trochu divila, pokud by to zatím žádného z doktorů nenapadlo, mně na to tehdy přišla kožařka. Pravda, pediatrička mi mezi dveřma diagnostikovala „asi chyběj nějaký vitamíny“ :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5146
31.12.21 15:59
@Anonymní píše:
Prosím vás, poraďte.
Budu ráda za vaše tipy.

3/4 roku nemáš menstruaci a na gynde ti řekli, že je vše ok?? 8o
Me napadá jen nízká váha. Kolik vážíš?
Mimochodem ja jsem taky nepravidelne menstruovala a bylo mi odhaleno PCO. Tím bych asi začala, řešit proč se nedostavuje menstruace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7012
31.12.21 16:33

Nemas problémy s prijmem potravy? Viz ta chybejici menstruace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.21 18:27
@vertunka píše:
3/4 roku nemáš menstruaci a na gynde ti řekli, že je vše ok?? 8o
Me napadá jen nízká váha. Kolik vážíš?
Mimochodem ja jsem taky nepravidelne menstruovala a bylo mi odhaleno PCO. Tím bych asi začala, řešit proč se nedostavuje menstruace.

Na gyndě mi řekli, že je to v mém věku normální ji nedostat i pár měsíců nebo jen slabou a že nikde nic není. To, že jsem ji předtím měla dost intenzivní a pravidelnou a najednou nic, nikoho netrápilo :nevim: Nízká váha to není, jím dost a prakticky všechno…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.21 18:36
@ugluk píše:
Mně se takhle v podobném věku začala projevovat hypofunkce štítné žlázy, vlasy mi padaly po hrstech. S tou menstruací to taky může souviset, pokud ji ještě nemáš vyšetřenou, tak bych to určitě nabrat nechala. I když bych se trochu divila, pokud by to zatím žádného z doktorů nenapadlo, mně na to tehdy přišla kožařka. Pravda, pediatrička mi mezi dveřma diagnostikovala „asi chyběj nějaký vitamíny“ :jazyk:

S tím jsem se bohužel setkala taky :roll: Tohle a tvrzení, že za to v mém věku můžou ještě růstové hormony, mě vždycky baví.
Mně kožařka řekla, že nevidí problém, ale tu štítnou žlázu ještě zkusím, jestli to je třeba ono… Díky za tip
A pokud to není příliš osobní, smím se zeptat, jestli vám pak po léčbě vlasy narostly zpátky do normální hustoty?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat