Padesátka na krku a nešedivím. Bude to pak naráz?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.1.22 12:50

Padesátka na krku a nešedivím. Bude to pak naráz?

Padesátka pomalu klepe na dveře. Roky jsem se nechávala barvit, teď v pandemii jsem si nechala narůst svoji barvu. Kamarádka se mě ptala, jaký odstín ám teď. Když jsem řekla, že svůj, velmi se divila, že nemám šediny. Nějak jsem nad tím nikdy nepřemýšlela. Jako jo, sem tam si šedý vlas najdu, vždycky ho vytrhnu a konec.

Vlasy jsou pochopitelně o něco řidší a mají horší kvalitu, než v mládí, všechno strárne. A nešedivím.

Teď si říkám, jestli pak zešedivím rychle. Je to taky někdo takový, kdo v padesáti neměl šediny? Šlo to pak rychle?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4631
5.1.22 12:55

A jak to mají tvoji rodiče? Můj taťka měl až ještě po sedmdesátce černé, husté vlasy, jen sem tam šedina. Je to individuální. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11881
5.1.22 12:57

Já znám spíš prosedivele třicátníky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3878
5.1.22 12:58

Je to dáno geneticky. Moji rodiče lehce šediví až teď po 65. roce. Takže se neboj, že se jednoho dne vzbudíš celá šedivá :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2290
5.1.22 13:02

Je mi skoro 41 a zatim ani jeden. Mamka v mem veku uz mela. Tata nevim. Je to hodne individualni. Nekdo uz od 20 a nekdo az opravdu pozdeji. Tim lepe, ne? Mozna to pak bude vic naraz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
654
5.1.22 13:02

Moje babicka zacala lehce sedivet az kolem 90 a moje mama nesedivy zatim a je ji 70. Obe maji tmave vlasy. Klidne sediva byt nemusis.
Druhy extrem je muj muz, ktery sedivy od 15 :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
5.1.22 13:08

Bude mi 33 a sedivim kolem ofiny(na vršku hlavy) mám sem tam nějaký, ale nad jedním uchem mám celý sedy trs… Na kadeřnici nemám moc prostor a vlasy si barvim jen šamponem, to pomáhá, i když teda ty šedé vlasy jsou o něco světlejší, ale tím, že je to šampon to neřeším…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 13:13
@klamonožka píše:
A jak to mají tvoji rodiče? Můj taťka měl až ještě po sedmdesátce černé, husté vlasy, jen sem tam šedina. Je to individuální. :nevim:

Máma (i tety z obou stran) šediví normálně, táta už nemá vlasy. :lol:
Ale sestra je stejný případ jako já.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 13:15
@MP Evik píše:
Moje babicka zacala lehce sedivet az kolem 90 a moje mama nesedivy zatim a je ji 70. Obe maji tmave vlasy. Klidne sediva byt nemusis.
Druhy extrem je muj muz, ktery sedivy od 15 :lol:

Já spekuluju nad tím, jestli to pak bude naráz, nebo postupně. :mrgreen:
Kromě svojí sestry nikoho nešedivějícího neznám. Nebo teda z okolí blízkých lidí, kterých není trapné se zeptat.

• Citovat
  • Nahlásit
19634
5.1.22 13:25
@Anonymní píše:
Padesátka pomalu klepe na dveře. Roky jsem se nechávala barvit, teď v pandemii jsem si nechala narůst svoji barvu. Kamarádka se mě ptala, jaký odstín ám teď. Když jsem řekla, že svůj, velmi se divila, že nemám šediny. Nějak jsem nad tím nikdy nepřemýšlela. Jako jo, sem tam si šedý vlas najdu, vždycky ho vytrhnu a konec.

Vlasy jsou pochopitelně o něco řidší a mají horší kvalitu, než v mládí, všechno strárne. A nešedivím.

Teď si říkám, jestli pak zešedivím rychle. Je to taky někdo takový, kdo v padesáti neměl šediny? Šlo to pak rychle?

To neni pravidlo. Sedivim postupne uz od triceti, ted tipuji tak 80% sedin :,( ale vlasy pevnejsi a na pohled zdravejsi. I pres barveni a pouzivani samponu s pigmentem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
5.1.22 13:29

Otec byl plešat, kam má pamět sahá. Máti šedivěla už snad od třiceti, ale zas má ta stará čarodejnice ještě v sedmdesaáti snad jen tři plomby a jinak svoje zuby v relativně bílém odstínu a to si je vždycky čistila dost pofidérně.

Já si vlasy barvím Hennou, tak nevím, kolik jich mám šedivých, ale vlastně je asi o dost lepší mít dobrý zuby než nešedivý vlasy. To se dá snadno a levně překrejt, zuby stojej majlant.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37701
5.1.22 13:30

První šedý vlas v 18 letech!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
5.1.22 13:31

Babička v 80 nemá jediný šedivý vlas, táta začal šedivět po 50, mamina po porodu v 28, druhá babička byla ve 40 komplet šedivá. Nedá se to odhadnout.
Přitel šedivý od 20, ale není to zatím tak hrozný (jeho babička taky začala brzo), já zatím dobrý, ale je mi 24.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18778
5.1.22 13:34

Mne teda jeste neni 50, teprve 42, ale zatim neregistruju ani jeden sedivy vlas. Taky cekam, kdy to prijde. Prijit to musi, ze jo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27343
5.1.22 13:34

Nemusíš sedivet vůbec, moje babička měla do smrti tmavě hnědé vlasy, mamka má 50+ a taky zatím svoji barvu, někdo prostě nesedivi a nebo pak třeba v hodně pokročilém věku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat