Palec, 5 let, speciální rovnátka (aparátek)

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
majtan
Povídálka 11 příspěvků 11.05.19 13:51
Palec, 5 let, speciální rovnátka (aparátek)

Ahoj všem,
dcera pět let si stále cucá palec. Vyzkoušeno všechno, a to doslova. Chodím s ní k zubaři a už bije na poplach, má otevřený skus. Navrhl nám speciální aparátek cca na 6 měsíců, je to taková mřížka za zuby aby ji tam palec nešel dát, nemáte někdo zkušenosti? Pátrala jsem po internetu, nikde nic. Nebo jsem ještě našla takové dlahy na ruce, že ji nejdou ohnou v lokti a tím pádem strčit palec do pusy, ale to se mi zdá víc nepraktické než toto. Jsem na vážkách, někdo zkušenosti prosím? :kytka:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 13:56

Prosím o anonym. Nasi je 7 a děla to taky, než jde spát nebo když je unavená. Dáváme ji rukavici pletenou na noc. Je ro náročný. Toto nám taky nabízeli, jdeme v srpnu na kontrolu a uvidi se. Držte se :hug: je to o nervy s nimi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 14:54

Prosím také o anonym.
My toto řešíme dlouhodobě také. Bohužel se to ve vlnách vrací.
Já jsem řešila s odborníky. Jde o to, proč dělá, co dělá. Jestli mu to dělá dobře nebo jestli si tím něco kompenzuje. Pokud se jedná o kompenzaci, není nic z toho, co píšeš, řešením. Přestane si cucat prst a začne zadrhávat/mít tiky/koktat.. :oops:

Brouk č.1
Kecalka 303 příspěvků 11.05.19 14:55

Dcerka si též cucala palec ještě kolem 5. roku. Koupili jsme Dr. Thumb (nasadí se na paleček, při cucání se jí tam nevytvoří podtlak a nemůže si jej cucat) a je po problému. Dnes je jí 8,5 a palec si necucá. Opravdu nám to pomohlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 14:57
@Anonymní píše:
Prosím také o anonym.
My toto řešíme dlouhodobě také. Bohužel se to ve vlnách vrací.
Já jsem řešila s odborníky. Jde o to, proč dělá, co dělá. Jestli mu to dělá dobře nebo jestli si tím něco kompenzuje. Pokud se jedná o kompenzaci, není nic z toho, co píšeš, řešením. Přestane si cucat prst a začne zadrhávat/mít tiky/koktat.. :oops:

Naše to děla když je unavená a nebo před spaním. Někdy jo a někdy ne, snaží se ona i my na to myslet. Je to náročné - někdy mě to vytočí, je to stále dokola - chvíli ok a pak zase. Teď děla to ze si ještě kouše nehty. Mě z toho klepne - ma je ze školy úplně okousane.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 14:59
@Brouk č.1 píše:
Dcerka si též cucala palec ještě kolem 5. roku. Koupili jsme Dr. Thumb (nasadí se na paleček, při cucání se jí tam nevytvoří podtlak a nemůže si jej cucat) a je po problému. Dnes je jí 8,5 a palec si necucá. Opravdu nám to pomohlo.

Prosím Te kde se to da objednat?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 15:07

Naše dítko má 9.
„Jinak“ je to pohodové, sluníčko.
Dělá také při únavě, před spaním či někdy mi i přijde při relaxu.
Máme v rodině psycholožku, řešila právě, řešili i spolu. To zabralo nejvíce :lol: Bohužel ne dlouhodobě. Jsme domluveni zase na nějakém rozhovoru s „autoritou“ :lol:, jak píši u nás zabralo, byť načas. Já se snažím hlídat. Nicméně, jak píši, máme si dát pozor, ať dítě netlačíme do kouta. Ale to nechci nijak strašit. Do hlavu zkrátka takto nikomu nevidíte a ten „důvod“ může být pro rodiče neviditelný.

J
@Anonymní píše:
Naše to děla když je unavená a nebo před spaním. Někdy jo a někdy ne, snaží se ona i my na to myslet. Je to náročné - někdy mě to vytočí, je to stále dokola - chvíli ok a pak zase. Teď děla to ze si ještě kouše nehty. Mě z toho klepne - ma je ze školy úplně okousane.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 15:10
@Anonymní píše:
Naše dítko má 9.
„Jinak“ je to pohodové, sluníčko.
Dělá také při únavě, před spaním či někdy mi i přijde při relaxu.
Máme v rodině psycholožku, řešila právě, řešili i spolu. To zabralo nejvíce :lol: Bohužel ne dlouhodobě. Jsme domluveni zase na nějakém rozhovoru s „autoritou“ :lol:, jak píši u nás zabralo, byť načas. Já se snažím hlídat. Nicméně, jak píši, máme si dát pozor, ať dítě netlačíme do kouta. Ale to nechci nijak strašit. Do hlavu zkrátka takto nikomu nevidíte a ten „důvod“ může být pro rodiče neviditelný.J

Máme to podobne. Trochu si to dávám za vinnu… no co už..nějak to musíme zvládnout. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 15:20
Já se tak nějak uklidňuji tím, že u maturity cucat snad nebude :lol:
Jak říká moje maminka, malé děti - malé starosti, velké děti.. :lol: 8) :oops: :cert: :srdce: :hug:
@Anonymní píše:
Máme to podobne. Trochu si to dávám za vinnu… no co už..nějak to musíme zvládnout. :hug:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 15:31
@Anonymní píše:
Já se tak nějak uklidňuji tím, že u maturity cucat snad nebude :lol:
Jak říká moje maminka, malé děti - malé starosti, velké děti.. :lol: 8) :oops: :cert: :srdce: :hug:

To je fakt :lol: :srdce: :hug: :kytka: díky za podporu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 21:01

Holky já jsem hledala co a jak a proste buď nechám napsat od známého ortezu na palec / ortopedickou a pak tedy co zkusím jako první jsem objednala toto

https://m.heureka.cz/…-nehtu-9-ml/

Váš příspěvek
Reklama