Pálení pokožky hlavy po barvení HENNOU

35
28.10.19 07:59

pálení pokožky hlavy po barvení HENNOU

Dobrý den, máte někdo zkušenost s pálením kůže hlavy po použití henny? Já hennu použila dvakrát, jednou před 9 měsíci a pak před 4 měsíci a pokaždé mě už ke konci působená začala pálit pokožka hlavy. Pálení pak přetrvávalo ještě 3 nebi 4 dny. Nevím, jestli je to běžné, nebo jestli nejsem na hennu nějak přecitlivělá. Ráda bych ji znova použila, ale kadeřnice mi to rozmlouvá a doporučuje mi zkusit šetrnou chemickou barvu Wella - s nutným testem na alergii. Ale já tento test - trocha barvy na pár dní za ucho - použila u henny a bylo to úplně v pořádku. Ještě dodám, že jsem používala poměrně drahou hennu německé bio značky Santé, jednou odstín terra, jednou odstín kaštan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28.10.19 08:04

@Minze Může ti tam vadit nějaká složka, vetsinou to dělá indigo (hodně častý alergen). Tyto tmavší odstíny jsou směsi různých rostlin, není to čistá henna.
Druhá věc, která mě napadá, můžeš mít po henne hodně vysusenou pokožku hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.19 08:24

@Minze Tak Sante neni prirodni henna, ale prirodni praskova barva s obsahem henny (je nakonec az na druhem miste ve slozeni) a dalsich pridanych latek, takze nemyslim, ze bys mela alergii primo na hennu, ale na nejaky jiny komponent v jejim slozeni.

Juglans Regia Shell Powder, Lawsonia Inermis (Henna) Leaf Extract1), Indigofera Tinctoria Leaf Powder, Indigofera Argentea Leaf Powder, Coffea Arabica Seed Powder, Algin, Hydrolyzed Wheat Protein

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11229
28.10.19 08:31

Mně to taky dělají barvy, ale čistá henna nikdy.
Zkus příště použít čistou hennu. Třeba Khadi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2647
28.10.19 08:45

Henna me nikdy nepalila ani po 3 hodinach pudobenni, na rozdil od synt. barev, ty pali uz po par minutach. Pouzivam Khadi a Henna color, obe s primesi indiga a pak jeste uplne cistou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7436
28.10.19 09:35

Me henna začala vadit. Musela jsem přestat používat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
28.10.19 10:34

@g.sandova Začala Ti vadit čistá henna? Nebo směs s obsahem henny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
28.10.19 10:34

@Netopirek Plánuji vyzkoušet čistou hennu, děkuji za tip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
28.10.19 10:43

@Ijen Jakou značku čisté henny používáš? Nejsou pak vlasy křiklavě červené? Mám sama tmavě popelavou barvu vlasů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7436
28.10.19 10:53
@Minze píše:
@g.sandova Začala Ti vadit čistá henna? Nebo směs s obsahem henny?

Už je to několik let. Rozhodla jsem se krátce po třicítce, že oživil vlasy, barvu, lesk… kupovala jsem v Rossmanu. Už nevím, zda to byla barva s hennou nebo čistá henna.
Takže jsem vydržela pár měsíců a šla jsem di chemické, ač nerada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2647
28.10.19 11:23
@Minze píše:
@Ijen Jakou značku čisté henny používáš? Nejsou pak vlasy křiklavě červené? Mám sama tmavě popelavou barvu vlasů.

Henna Lamda. A chytne pokazde trochu jinak. Zalezi na teplote vody, ja zalevam horkym silnym cernym cajem. A taky jak dlouho necham zabal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11229
28.10.19 13:48
@g.sandova píše:
Už je to několik let. Rozhodla jsem se krátce po třicítce, že oživil vlasy, barvu, lesk… kupovala jsem v Rossmanu. Už nevím, zda to byla barva s hennou nebo čistá henna.
Takže jsem vydržela pár měsíců a šla jsem di chemické, ač nerada.

No v Rossmanu čistou hennu nemají. Oni ji totiž nemají v drogeriich. To slis6v obchodě se zdravou výživou.
Ono tady v Čechách se prodávají kvalitní snad jen dvě značky.
Ostatní jsou chemikálie s hennou. A my se ve škole jako kadeřnice učili, že henna se nesmí míchat s chemii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3280
28.10.19 14:02

Já používám značku Voono, zrzavou a tmavě hnědou. Chemii jsem v tom nenašla, ale tmavě hnědá obsahuje indigo.
Jediné, co je negativní, tak se mi zdá, že mi henna vysušuje pokožku hlavy, čili budu muset zkrátit dobu působení.
Po chemických se mi zdálo, že mi více padají vlasy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7436
28.10.19 14:13

@Netopirek aha, mě na to přivedla kamaradka a měly jsme určitě zato, že je to čistá henna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
28.10.19 14:49

@Netopirek Prošla jsem si nabídku na netu a koupím si čistou hennu Khadi. Jsem ráda, že jsem našla díky diskuzi cestu, jak zůstat u přírody :-). Jen se bojím červené výsledkové barvy. Pevně doufám, že mně s hodně tmavě popelavými a silnými vlasy chytne henna spíš mahagonově… Nevíš, v jakém barevném spektru můžu odstín očekávat? Myslím od - do. A je možné vyloučit křiklavě červenou? Teď mě ještě napadá, zkusit obarvit pramínek… Ale přesto mě to dopředu zajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama