Pálení pokožky hlavy při odbarvování u kadeřnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lassa
Kecalka 232 příspěvků 19.10.14 09:25
Pálení pokožky hlavy při odbarvování u kadeřnice

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, zda některá máte zkušenost s pálením pokožky hlavy, při odbarvování u kadeřníka. Včera jsem byla v kadeřnictví, chtěla jsem platinu a nechala jsem to na kadeřnici, jestli mi tam udělá něco na způsob melíru nebo tak, je to totiž taková moje známá a všichni i ji chválí, ale hodně mě teda zklamala. Nejdřív mi začala dělat klasický melír a pak na zbytek vlasů napatlala nevím jestli odbarvovač nebo co, já se v tom nevyznám, ale po chvilce to začalo pálit jako čert, až mi slzeli oči 8o ale nějak jsem to přetrpěla. Řiká mi že to možná bude trošku pálit, už to se mi zdálo divné, protože když jsem se bavila s mamkou, tak mi řekla, že pokaždé se jí kadeřnice ptá, jestli to nepálí. No nic, asi po hodině, ne li déle mi to smyla, to jsem vypadala skoro jako sluníčko tam kde nebyl ten melír, ale nějaký ten odbarvovač či blond barva, nevím :nevim:. Pak mi na to dala ještě platinový přeliv, no ve finále to platina teda nebyla, ale dobrý, ven se to nosit dá, prostě taková nejednolitá blondýna. No a dnes ráno, jsem si nahmatala v hlavě asi 4 strupy :? a pokožku mam takovou bolavou. Nikde se nemůžu dočíst co mohla udělat špatně, tak se ptám zde.

Reakce:
Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 19.10.14 09:33

Asi ti dala nějakou barvu z řady blond se silným peroxidem. Nejspíš 9 nebo 12%…pokud to nepřejde do zítra, zajdi si na kožní.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 19.10.14 09:36

Barvení mě u kadeřnice táké občas svědí nebo trochu pálí, vždy si půjčuji něco na drbání. Ale vždy jen na začátku barvení, cca 5 minut, potom už je to dobré, ani druhý den žádné potíže nemívám. Možná máš na to třeba alergii.

lassa
Kecalka 232 příspěvků 19.10.14 09:42

Barvila jsem si hlavu už nesčetněkrát a nikdy jsem žádný problém neměla, myslím si že spíš udělala chybu ona, pálilo to celou dobu jako kdybych měla hlavu v ohni. I když se teda může stát že celou dobu nic a pak se objeví alergie, ale to asi nebude můj případ.
@Halibar Asi to bude tak jak píšeš. Bojím se jít na dobravení odrostu, abych to neměla znova. je problém najít dobrou kadeřnici, vlasy mi jdou přitom odbarvit krásně lehce a to ona věděla, párkrát už mi melír dělala.

Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 19.10.14 09:43

@Adelka951 Nedrbej si to! Když už tak zmírnit pocit svědění přiložením tupíráku, zatlačením, ale neškrábej. Jsem kadeřnice, tak vím, už jsem měla případ kdy mi holčina přišla na*raná s vyrážkou

Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 19.10.14 09:46

@lassa Melír se dělá fo alobalu, pokožka se nespálí ( pokud melír nesteče), ať příště odbarvuje odrosty v alobalu, sice to nebudeš mít úplně od hlavy ale no co - odrosty jsou stejně zase v módě :D

lassa
Kecalka 232 příspěvků 19.10.14 09:48

@Halibar Takže myslíš že příště mam upozornit jinou kadeřnici na to, že mi pravděpodobně dělá problém silnější peroxid než 6%? A ještě bych se chtěla zeptat, platiny se dosahuje jen přelivem na odbarvené vlasy nebo jsou ještě jiné způsoby? Je to druhá kadeřnice která mě bud blbe pochopila nebo tu platinu neumí udělat :(. Když jsou vlasy dobře odbarvit a jsou od přírody světlé, neměl by byt problem ne?

lassa
Kecalka 232 příspěvků 19.10.14 09:50

@Halibar Melír dělala do alobalu, ale na ten zbytek vlasů nanesla tu barvu jak jsem zminovala.

Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 19.10.14 09:56

@lassa No zjisti si jaký peroxid ti dala ta známá k té hlavě. Platiny dosáhneš i brvami ale je důležitý mít své vlasy světlé a k barvícímu krému musí být peroxid od 6% nahoru jelikož potřebuješ STÁHNOUT pigmenty ve vlasech. A to dělají peroxidy 6% 9% a 12%.

yourlady
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 19.10.14 10:43

Normální alergie. jednoducha rada-zmenit znacku barvy a kdernici.

Gerberka
Závislačka 3237 příspěvků 19.10.14 17:16

@lassa

hrůzam brrrrr :x…nedávno tu byla velice podobná diskuze o pálení hlavy po barvení u kadeřnice…to mě jenom utvrzuje v tom, že do chemické barvy bych nikdy nešla - i kdybych měla hlavu šedivou jak myš…díkybohu za hennu ;)

každopádně mrkni na tu druhou diskuzi, neumím sem vkládat odkaz - tam měla holka něco velmi podobného… :nevim: ne-li horšího, dokonce to byla reklamovat a uspěla :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >