Pálení v břiše a levé části trupu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.1.22 13:02

paleni v břiše a levé části trupu

Prosím o anonym-zdravotní stav

Ahoj,
potřebovala bych poradit ohledně zdravotního stavu mé maminky. K lékařům chodí, ale nikdo si už neví rady.

Maminku (70 let) už 2 roky bolí a pálí na levé části břicha a k tomu má bolesti pod levým prsem a v prsu. Tyto bolesti má někdy každý den, někdy 3× týdně a především v noci, nemůže spát

Za ty dva roky už byla několikrát u praktické lékařky, ta si myslela, že je to od zad. Byla tedy poslána na ortopedii, neurologii, dělali jí CT, MR - nic nenašli. Byla i na ultrazvuku vnitřních orgánů-také v pořádku. Před měsícem kolonoskopii-tam zjistili divertikulitidu-napsali ATB. Zatím se jí vůbec neulevilo. Dnes v noci opět velké bolesti, poslali ji na internu-EKG, krev, tlak-opět vše v pořádku. Bohužel maminka má v noci opravdu velké bolesti, přes den ani ne. Už si opravdu nevíme rady a doktoři taky ne. Nemá někdo zkušenost nebo nápad co by to mohlo být?
Moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1842
20.1.22 13:54

Bolí to hlavně v noci a na jedné straně - to by mohlo být od jednostranného přetěžování? Zkusila bych ještě fyzioterapeuta - ale někoho opravdu dobrého, kdo vyšetří celé tělo a případně vymyslí terapii na míru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 14:10

To už má maminka taky za sebou, včetně rehabilitaci a cviceni SM system.
Chodila rok a teď doma cvičí. Dnes jí opět nic nezjistlili. Jí to bolí, pálí a prý v těch místech cítí tlak a chvění, tepot.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 14:21

To je mi líto, mám skoro to samé. Bohužel to opravdu je od zad, páteře :( alespoň tak to mám já, po tak dlouhé době už i psychika hraje obrovskou roli, bohužel to vím z vlastní zkušenosti :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 14:38
@Anonymní píše:
To je mi líto, mám skoro to samé. Bohužel to opravdu je od zad, páteře :( alespoň tak to mám já, po tak dlouhé době už i psychika hraje obrovskou roli, bohužel to vím z vlastní zkušenosti :(

A mohu se zeptat, co s tím děláte? Pomáha na to něco?
Lékaři nám říkají, že dle CT a MR by takové bolesti mít neměla.

• Citovat
  • Nahlásit
2656
20.1.22 14:49
@Anonymní píše:

Nic, jediné co mi opravdu pomohlo a pomáhá, nemyslet na to a zklidnit psychiku. Já začala chodit hodně do přírody, nepripustit si v hlavě že ta bolest zase v noci přijde… Lehce se to píše já vím, mě to trvalo půl roku :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 14:56

Ach jo,
když mě je jí tak líto, bydlíme v jednom domě, tak to mám z první ruky. A vidím, jak se trápí a nic jí nebaví, když pak má chvíli pokoj, úplně pookřeje…
Ani jsme nevysledovali, co by to mohlo spouštět..
Přeji Vám, ať se brzy uleví :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
9775
20.1.22 15:33
@Anonymní píše:
Prosím o anonym-zdravotní stav

Ahoj,
potřebovala bych poradit ohledně zdravotního stavu mé maminky. K lékařům chodí, ale nikdo si už neví rady.

Maminku (70 let) už 2 roky bolí a pálí na levé části břicha a k tomu má bolesti pod levým prsem a v prsu. Tyto bolesti má někdy každý den, někdy 3× týdně a především v noci, nemůže spát

Za ty dva roky už byla několikrát u praktické lékařky, ta si myslela, že je to od zad. Byla tedy poslána na ortopedii, neurologii, dělali jí CT, MR - nic nenašli. Byla i na ultrazvuku vnitřních orgánů-také v pořádku. Před měsícem kolonoskopii-tam zjistili divertikulitidu-napsali ATB. Zatím se jí vůbec neulevilo. Dnes v noci opět velké bolesti, poslali ji na internu-EKG, krev, tlak-opět vše v pořádku. Bohužel maminka má v noci opravdu velké bolesti, přes den ani ne. Už si opravdu nevíme rady a doktoři taky ne. Nemá někdo zkušenost nebo nápad co by to mohlo být?
Moc děkuji.
@Anonymní píše:

A co ta divertikulitida, když to je jediné co lékaři zjistili? U té se uvádí, že bolest bývá na levé straně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 16:06

@meduzza

Na tu dostala maminka ATB, ty bere. Jedny už má vybrané, ale potíže přetrvávají. Doktor jí řekl, že v dolní části břicha by to mohlo bolet, ale v té horní části prý ne.

• Citovat
  • Nahlásit
8115
20.1.22 16:15

Gastroskopii delali taky?

Jeste me napada SIBO, to je bakterialni prerustani v tenkem streve. Nevim, zda v CR na to testuji a nebo, zda se da koupit test dechu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 17:05

@Jana525
Jojo, gastro taky a nic…
Tu bakterii netestovali, tak to zkusim dohledat
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek