Druhý den mě pálí žáha

296
16.4.21 17:15

Pálení žáhy druhý den

Už druhý den mě pálí žáha, mam takovej svíravej pocit v krku, bolení na hrudi, přijde mi, že se mi i blbě dejchá, musim furt zívat, abych se pořádně nadechla, mam těžký žaludek, nechuť k jídlu, pocit na zvracení, máte s tim někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4277
16.4.21 17:19

Vzala bych si Rennie, Gaviscon nebo podobnou medikaci na pálení žáhy… to se stává, že občas zažívání není ok. Nasaď si probiotika, třeba Hylak anebo napis na emimi, to pomáhá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
16.4.21 17:35

Mam to právě docela často, každej tejden skoro. Koupila sem si ortanol, pořád cítím, jak mi ty šťávy jdou ze žaludku nahoru, potřebovala bych si odříhnout, ale nejde to.Snad to nebude nic vážnýho, četla jsem něco i o brániční kýle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2998
16.4.21 18:00

Pokud to máš často, začni to řešit u doktora. Jako pálení žáhy jednou za čas, nebo po dietní chybě, ok, to můžeš řešit sama. Ale pokud je to častější, tak radši k lékaři.
V každém případě zkus vypozorovat, po jakém jídle je to nejhorší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
16.4.21 18:21

Začlo to včera ráno, když jsem si k snídani koupila párek v listovým těstě. Pak sem byla jakoby plná, neměla jsem chuť ani na oběd, dělala jsem žemlovku, ale přesto i tak trochu sem si dala a pak mě to tlačilo, až do večera, k večeři sem si dala rajče s mozzarelou a ráno sem byla plná, ale přitom mi kručelo v žaludku. Když se zhluboka nadechnu, začne mi škrundat v žaludku, nebo jak to popsat, jako když je plnej vody…Ještě mě napadlo, nemůže to bejt taky ze stresu, nebo jak furt na to myslim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1364
16.4.21 18:30

Nojo, koho po párečku v těstě nepálí žáha, že? Holt asi nesednul, ty uzeniny v těchto výrobcích nebývaj úplně nejčerstvější a vysoké kvality. Spíš než brániční kýlu bych šacovala prošlej párek nebo něco podbnýho. Dej tomu ještě den, kup si Rennie a nějaký probiotika, a uvidíš, co to udělá. A neboj, bude t dobrý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
918
16.4.21 18:34

To múže být i z té žemlovky. Prostě sladké, smažené, kyselé… Koho nepálí žáha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
16.4.21 18:43

A myslíte, že i to obtížné dýchání a tlak na hrudi, může být k tomu? Snad ne covid, ten sem měla v lednu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
925
17.4.21 13:34

@Tereza Z Ahoj, měla jsem to samé, pálení žáhy, bolest na hrudi, šlo mi to až do pravé ruky a špatně se mi dýchalo, nemohla jsem se jako dodechnout a pořád jsem zívala. Šla jsem k dr., ta mi dala Helicid a poslala mě na UTZ, tam vše v pořádku, Helicid mi pomohl, ale když jsem ho přestala brát, tak znovu a tak mě dr. poslala na gastroskopii, moc se mi tam nechtělo, ale nechtěla jsem něco zanedbat, na gastroskopii zjištěn gastroesofageální reflux (GERD). Mám brát Helicid a dávat si pozor na některé potraviny, nejhorší prý cibule, česnek, silné kafe, čokoláda, alkohol, atd. Taky mám jíst pravidelně, nedělat velké pauzy mezi jídly. A vypozorovat si potraviny, které mi přitěžují. Kdybys chtěla, můžu ti do SZ poslat okopírovaný papír, co mi dal dr. z gastra. Určitě si dojdi k dr., stejně to bude chtít léčbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2509
17.4.21 13:43

Taky to může být stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
17.4.21 22:24

Pálení žáhy přeci není normální, jak tu někteří píší. Často se jedna právě o reflux jícnu, jak píše @lachi.
A zanedbaný reflux dokáže nadělat pěknou paseku.
Doktoři nasazují vždy inhibitory protonové pumpy, jako omelprazol, helicid, aj.
V první řadě zajděte k doktorovi, at vas posle na gastro. Pak už se můžete rozhodnout, zda to řešit léky, nebo přírodní cestou.
Urcite potraviny ale z jídelníčku vyřaďtr, nebo hodně omezte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat