Pálení žáhy na začátku třetího trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie252
Povídálka 21 příspěvků 30.05.19 18:27
Pálení žáhy na začátku třetího trimestru

Holky, nemáte někdo nějaký tip, jak si ulevit, když mě pálí žáha. Do lékárny se teď bohužel nedostanu. Celé těhotenství mě pálí žáha, bylo to nepříjemné, ale dalo se to vydržet. Zahnala jsem to pár oříšky. Ale dneska je to šílené, ani to nepálí, ale vyloženě bolí a to si myslím, že nejsem žádná citlivka.

Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21125 příspěvků 30.05.19 18:28

Mlíko. Pak v lékárně Rennie

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 30.05.19 18:33

Pila jsem Gaviscon. Ale myslím že se může i jedlá soda :think:

Rive
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 30.05.19 18:37

Lžička hořčice, jedlá soda
Jinak mi pak zázračně pomáhá Bilínská kyselka.

Kriss Tina
Extra třída :D 10816 příspěvků 30.05.19 18:43

Lžička jedle sody do vody. Já si vystacila jenom s tím, žádné doplňky z lékárny sem nekupovala.

pedigka
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 30.05.19 19:06

Mléko je omyl. Nejdřív se to po mléku zlepší, ale nakonec to situaci ještě zhorší.
Mě pálí zaha od začátku těhotenství :zed: :zed:. Je to příšerný. Někdy to vydržím, někdy se napiju laku z okurek a v nouzi si dám Malox. Ten zabírá :palec: :potlesk:.

mau-mau
Závislačka 3948 příspěvků 30.05.19 19:25

Před pár týdny mi doktor doporučil Maalox, ale mně přijde ta chuť děsná. Snědla jsem 1 tabletu z balení a šlus. :? Dát si teda lžičku hořčice, tak to mám vystaráno na dlouho. To fakt někomu pomůže na pálení žáhy?? Já si hlídám jídla k večeru, a před ulehnutím mi pomůže sníst rohlík, nepít moc, a určitě spát na levém boku. Otočka na pravý bok znamená, že se žáha tutově ozve. Dnes končím 28.tt. Gaviscon podle mě chutná jak sprema s mentolem. To nezvládám. :? :mrgreen:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2166 příspěvků 30.05.19 19:25

Kyselé okurky. Paradoxně. Udělá to v tom pH žaludku takovou paseku, že se ti uleví. Osobně vyzkoušeno.

Tarjei
Závislačka 4910 příspěvků 30.05.19 19:40

Rajcata. Podmasli. Rennie.

katintheBOx63
Kecalka 485 příspěvků 30.05.19 20:08

Ja točím od začátku těhu sodu bikarbonu, rennie a gaviscon. Vzdy jedno z toho a po par dnech kdyz uz to nemuzu ani citit nebo mne z toho začne bolet zžaludek, tak dam jiné. Ale uz jsem z toho taky hotova. Navic se mi ted k 31tt vratili večerní nevolnosti a noční hlad, takže mam pocit že jsem zase na začatku akurát už s bubnem co se furt převaluje :lol:

edit: ted jsem jeste koukala po netu a narazila jsem na tzv. bramborovy mok - jedna se u štávu z cerstvé najemno nastrouhane brambory, že prý to ulevuje na žáhu. Máte s tým někdo zkušenost? A může se to v těhotěnství? :think:

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 30.05.19 21:19

@Rive to není zázrak, má taky hodně zasadite pH, i Vincentka a všechny ty minerální vody ;) zkoušela jsem papirkem :D

alialiali
Kecalka 417 příspěvků 30.05.19 21:31

Jedlá soda je záchrana, používala jsem casto, kdyz to bylo horší tak helicid se může

Lucie252
Povídálka 21 příspěvků 31.05.19 08:07

Moc dekuji za vsechny vase tipy. :hug: Navic je dobry vedet, ze v tom clovek neni sam. :lol: :lol: Je to neprijemne, ale vsechny ty neduhy tehotenstvi za to stoji. :) I kdyz paleni zahy je opravdu to nejmensi. :) Nesnasim to srovnavani, jak tamhle Anca tehotenstvi prozivala uplne jinak, vlastne skoro nevedela, ze je tehotna a jeste v den porodu byla v praci. 8o :lol:

Uživatel je onlineJanita3
Závislačka 2794 příspěvků 31.05.19 16:47

@Lucie252 Určitě v tom nejsi sama :hug: Mě palí žáha, tak od odruhého trimestru, teď ve třetím se to jen zhoršuje. V noci se probudím, div se :poblion: Jediná záchrana je trošilinka jedlé sody s vodou, kopnu do sebe takového panáka a je hned klid :palec:

Moje dr. doporučila hlavně nezapíjet jídlo, aby stihl žaludek natrávit, nechat třebas před napitím půl hodinu. U mě to ale nepomáhá, mě chytá žáha hlavně večer a v noci.

Váš příspěvek
Reklama