Pálení žáhy - těhotná nejsem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 03.01.17 11:21
Pálení žáhy-těhotná nejsem

Ahoj holky, má některá z vás problém s pálením žáhy, ale mimo těhotenství?
Mě pálí žáha snad každý den, už to trvá asi dva měsíce, jsem blbá že jsem s tím ještě nikam nešla, budu muset někam skočit co nejdřív :roll: Docela se to zhoršuje, žáha nepálí pořád, vždycky je to takovej nával, kterej trvá pár sekund a pak přestane. Za pět minut se to opakuje a takhle furt dokola. Někdy častěji, někdy třeba jen párkrát za den. Piju jen čistou vodu, nejím žádný těžký jídla a stejně mě furt pálí, už si s tím nevím rady. Navíc při polknutí mám pocit, jako by mi něco zavazelo krku :zed: K doktorovi si zajdu, už fakt musím, ale chtěla bych vědět na co se mám zhruba připravit :)

Reakce:

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 03.01.17 11:52

Zadjěte k lékaři, nejspíš to bude reflux. Jednak tedy dostanete léky na snížení produkce žaludečních šťáv, ale chtějte také vyšetření, jestli nemáte v žaludku pomnožený helibacter pyroli a ten kdyžtak nechte přeléčit - nechcete aby vám případně začal pracovat na tvorbě žaludečních vředů…

Plus tedy budete muset dát dohromady nějaké změny životního stylu, pokud nechcete, aby se vám to zase vracelo. To znamená jíst menší porce zdravého jídla, zejména s dostatkem vlákniny, jíst v klidu a pravidelně. Víc se hýbat a především aktivně kompenzovat stres, osvoijit si nové strategie jako ho zvládat, jak si říkat o pomoc a pravidelně praktikovat relaxační cvičené.

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 03.01.17 11:58
@Ou píše:
Zadjěte k lékaři, nejspíš to bude reflux. Jednak tedy dostanete léky na snížení produkce žaludečních šťáv, ale chtějte také vyšetření, jestli nemáte v žaludku pomnožený helibacter pyroli a ten kdyžtak nechte přeléčit - nechcete aby vám případně začal pracovat na tvorbě žaludečních vředů…Plus tedy budete muset dát dohromady nějaké změny životního stylu, pokud nechcete, aby se vám to zase vracelo. To znamená jíst menší porce zdravého jídla, zejména s dostatkem vlákniny, jíst v klidu a pravidelně. Víc se hýbat a především aktivně kompenzovat stres, osvoijit si nové strategie jako ho zvládat, jak si říkat o pomoc a pravidelně praktikovat relaxační cvičené.

Děkuji za radu, k doktorovi určitě zajdu, už je to k nevydržení :? Ještě jsem zapomněla dodat, že jsem před pár lety měla akutní zánět slinivky, může to spolu nějak souviset?

vokishka
Extra třída :D 12750 příspěvků 03.01.17 17:45

@juliettee nevím, jestli to souvisí, ale docela se teda divím, že jste to ještě neřešila při takové diagnoze.

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 03.01.17 18:05
@vokishka píše:
@juliettee nevím, jestli to souvisí, ale docela se teda divím, že jste to ještě neřešila při takové diagnoze.

No, já se taky divím. Pořád jsem nějak doufala, že to přejde a nevěnovala tomu tolik pozornosti, dokud se to nezačalo zhoršovat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >