Pálení žáhy u dítěte? Co pomůže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 04.11.14 18:53
Pálení žáhy u dítěte? Co pomůže?

Ahoj, prosím o vaše zkušenosti.

Myslíte, že čtyřleté dítě může pálit žáha? Dcera už druhý den pokuckává, vždy si jakoby jednou odkašle, za pár sekund zase, pak zase… přiznám se, znervózňuje mě to. Na průduškách nic nemá, krk čistý. Když jsem se jí ptala, kde cítí, že jí to dělá zle, ukázala si na oblast žaludku. Fakt nevím. Jí pořád stejné věci.

Co jí na to dát? Rennie? Doteď jsem si myslela, že jí začíná kašel a lila jsem do ní Tussin, ale asi to nebude ono. :nevim:

Díky za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 04.11.14 18:55

@Maddlen Ahoj,pokud to je opravdu zaha, melo by pomoct studené mléko. :dance: :kytka:

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 04.11.14 19:00

Mléko bohužel jednak nesmí a ani by ho nevypila čuchne k tomu a blije. :-) :nevim: POKUD JE TO OPRAVDU ŽÁHA. Kruci, jak to poznám? :zed: Fakt jsem bezradná. Jako kašel mi to přijde moc divné a moc sporadické - jedno kucknutí, za chvíli další, za další chvíli zas jedno… nekašle prostě souvisle. Spíš jako by jí něco v krku vadilo.

TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 04.11.14 19:06

@Maddlen tak zkus dat renny tím nic neskazis.No jestli ji nic neboli nemá teplotu atd.tak nevím. Zkus zítra skočit k doktorovi. Třeba me ještě napadá jestli ji tam neuvizlo kousek jídla to pak člověk kucka a ven to nejde. třeba zkusit kousek chleba. A co říká?

pannda
Kelišová 6826 příspěvků 33 inzerátů 04.11.14 19:08

Čtyřleté dítě ti musí říct už, jesli je to pocit pálení nebo ji jen něco dráždí…

luon
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 04.11.14 19:16

Pálit žáha ji může. Synovi jsme přišli na žaludeční reflux cca ve 4,5 letech. Kromě toho, že si občas stěžoval na bolest bříška, tak nejnápadnější bylo časté říhání.
Reflux byl diagnostikovaný ultrazvukem a pro léčbu dostal Helicid. Rennie, tuším, není pro děti.

elen-ka
Extra třída :D 13135 příspěvků 16 inzerátů 04.11.14 19:18

@Maddlen, já v těhotensví na pálení žáhy jedla neloupané mandle. Z Rennie a všeho ostatního se mi zvedal žaludek.

Jinak ano, i dítě může pálit žáha a může to dráždit ke kašli (nebo tak mi to alespoň jednou říkala dr.). Buď běž k dr., nebo se poraď v lékárně. A taky prý zabírá jíst menší porce vícekrát denně a ubrat na dráždivých a kyselých jídlech.

sonique
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 04.11.14 19:52

@Maddlen Zvláštní… jako první pomoc to mlíko. Vynechat těžko stravitelné věci, maso (dlouho se tráví), bacha na citrusy, sladkosti.

Vcielka
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 04.11.14 19:59

http://zena.centrum.cz/…clanek.phtml?… jako nejrychlejší Pomoc mi zabrala kysela okurka ale tipů je tady více

Čajová.panenka
Kecalka 122 příspěvků 04.11.14 20:20

Mě na pálení žáhy zabírá okamžitě Bílinská kyselka - stačí pár doušků. To by mohlo i malé dítě.

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 04.11.14 20:24

Jedlá soda?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 23:53
Pomoc

Dobrý den, moc bych prosila o radu. Již asi tyden mě pravidelně páli žáha. Je mi teprve 14 let, zda se mi to v mem věku neobvykle. Zároveň mám i pocit tlaku na hrudi, v krku a bolí mě břicho. Vůbec nevim co mám dělat. Říkala jsem to rodičům, avšak oni řekli ze je to určitě jenom překyselení a ze to časem zmizí. Ale kdy? :( Vůbec si nevim rady. Snažím se nejíst sladké, ani podobně, ale nic nepomáhá.

Kriss Tina
Echt Kelišová 8571 příspěvků 29.03.18 23:56

Babička mi vždycky dávala vypít skleničku vody a v ní rozpuštěnou sodu, asi to nějak neutralizuje ty stavy :think: můžeš vyzkoušet soda stojí v krámu pár korun

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 00:13

@Kriss Tina a nemuzu mít třeba zánět jícnu? Ja už blouzním a hledám všude na internetu a opravdu se bojím, že to muže být toto :,(

-Evka-
Závislačka 3745 příspěvků 30.03.18 07:32

Dá se to řešit, kromě „babských“ rad - třeba zmíněná voda se sodou anebo třeba vypití hrnku mléka,… to řeší i lékaři. Jsou volně prodejné léky, ale myslím si, že by to měl vědět i lékař. Zajdi s rodiči k lékaři, on poradí.

Jinak použít ty babské rady, tady jsou ty, na které jsem narazila hned v prvním odkaze na netu.
Pálení žáhy – babské rady

Úlevu většinou přinese zvýšená poloha horní poloviny těla.
Pomůže vypití sklenky vlažné vody.
S pálením žáhy může výrazně pomoci kefír.
Rýže zas spolehlivě uklidní celý trávicí trakt.

Při problémech si zkus uvědomit, co jsi naposledy jedla či dělala, co to vyvolalo.
Mně třeba okolo dvaceti let věku pálení žáhy z jídla vyvolávala cibule, oříšky, rybičky z plechovky, pak nošení těžkého batohu,…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >