Když si večer lehnu, pálí mě žáha. Máte s tím zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 05.11.18 23:03
Paleni zahy vecer

Ahoj, ma nekdo zkusenost s palenim zahy jen vecer, kdyz lezi? Dvakrat jsem byla uz na gastru a jen podrazdeny zaludek. Paleni skoro kazdy den a tehotna nejsem. Uz jsem z toho na nervy :zed:

Reakce:
mamule42
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 05.11.18 23:26

A dělali ti sondu do žaludku

Uživatel je onlinebjitka123
Kecalka 131 příspěvků 06.11.18 00:07

Chtělo by to vychytat, které jídlo/nápoj ti to způsobuje. Před spaním nejíst a nepít a zkusit spát ve zvýšené poloze, aby šťávy netekly do krku. Můžeš zkusit režimová opatření při refluxu. A hlavně se nechat dovyšetřit.

brumi
Kelišová 6545 příspěvků 06.11.18 06:09

@kelynka určo to hce jíst dostatečně před ulehnutím, zvýšená poloha, nepít bublinkové nápoje,zkusit omezit smažené a kořeněné jídla,můžeš také zkusit jedlou sodu,gaviscon a nej je essox já mělaproblém se ýhou šílený taky jen podráždný žaludek ale žáha bylahorší a horší až jsem se dopracovala ke zvracení kyselin po esoxu byl do týdne klid jak blinkání tak žáha, ale určo by to chtělo dovyšetřit na reflux

kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 06.11.18 09:05

@mamule42 ano na gastru jsem byla.

kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 06.11.18 09:07

@brumi reflux podle gastra nemam. Nemuze to byt treba i stresem?

kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 06.11.18 09:07

@bjitka123 na gastru jsem byla 5mesicu zpatky a asi je brzo tam zase jit :nevim:

Uživatel je onlinebjitka123
Kecalka 131 příspěvků 06.11.18 16:07

Je reflux jícnový a mimojicnovy. Mám zkušenost se členem rodiny s tím druhým. Užíval lék Omeprazol - na předpis. Došlo ke zlepšení, ale zase nastoupily vedlejší účinky. Takže jsme se zaměřili striktně na stravu a ta režimová opatření, jak lékaři nazývají. Zatím je bez léků rok a dobrý. Pokud problém přetrvává, tak to po 5 ti měsících asi brzo není. Stres samozřejmě ke zlepšení stavu nepřispěje. Možná zkusit nějaké relaxační cvičení a zaměřit se na stravu a nápoje. Nam bylo doporučeno: ne kávu, černý čaj, čokoláda a kakao, cukrovinky -bonbony např., smažené nebo kořeněné pokrmy a ne sycené nápoje, čerstvé pečivo. No samozřejmě by pak nemohl jíst téměř nic, takže v rámci možností jsme spíš omezili, to co šlo, jsme ze stravy vyřadili. Neříkám, že musí jít hned o reflux, ale myslím, že úprava stravy neuškodí a navíc by mohla pomoct. Pak již zmíněné spaní ve zvýšené poloze a nejíst a nepít na spaní atd. Pokud to zafunguje, je to lepší, než užívat léky, i když někdy nic jiného nezbývá. Tak přeji, ať je ti brzy lépe.

brumi
Kelišová 6545 příspěvků 07.11.18 06:19

@kelynka to víš že ju, stres může být taky spoušťěčem, já třeba když jsem ve stresu mám hned žaludeční koliku,místožaludku jednu velkou tvrdou bouli, je mi zle,pálí žáha neskutečně a to užívám už dvqa měsíce pantomyl na reflux a celkové nemoci jícnu a zažívání,ale prostě když je stres tělo to vůbec nezajímá že beru něo proti

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >