Paměť před a po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SábaW
Kecalka 178 příspěvků 13.08.18 21:51
Paměť před a po porodu

Když jsem byla těhotná, měla jsem problém vzpomenout si večer co jsem měla na oběd. Po porodu císařem je to s mou paměti mnohem horší. Nesoustředím se. Něco udělám a do 30 minut nevím, že jsem to udělala. Prostě jako bych zapomněla že jsem vykonala dannou věc. Měly jste to také tak? Co vám pomohlo?

Reakce:
Icestar
Závislačka 4219 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 21:55

@SábaW Ne a přijde mi to docela extrémní. Nezatracovala bych návštěvu odborníka.

belladonna
Závislačka 2626 příspěvků 13.08.18 21:59

Jo, já to měla asi dva tři měsíce po porodu, než se to postupně zlepšovalo. Asi hrály roly hormony, či co. První měsíc jsem byla s pamětí dost mimo. Jak dlouho jsi po porodu?

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 13.08.18 22:03

Ano, ještě půl roku po porodu (přirozeném) jsem 3× zabloudila cestou do OC, které máme 5km od domu, prostě jsem se vůbec nedokázala soustředit. Byla jsem rozržitá, nervní a nevyspalá. Zlepšilo se to až teď, malému je 3 a půl a dá se říct, že se to zlepšilo zásadně až teď po roce, kdy nekojim a obě děti už spí celou noc bez probuzení. Hormony se uklidnily, dohnala jsem spánkový deficit, děti jsou soběstačnější, samoobslužné, konečně si je berou prarodiče oba třeba na 1-2 noci, tudíž mám i čas na nějaký relax podle svého, společný čas s manželem atd. Téměř všechny moje kamarádky s tou koncentrací měly problém, jedna tomu říká „vykojený mozek“ a docela to sedí…je to období, které se zlepší. Jestli ses hůř koncetrovala i před porodem, dá se předpokládat, že teď ten průběh můžeš mít horší. Ale bude líp ;)

Gortyna
Kecalka 436 příspěvků 13.08.18 22:09

Jo to má spousta mamin, potvrdila mi to i sestřička na dětském. Spíš je problém se soustředit, je toho hodně okolo mimina. Zlepší se to.neboj. Mě se ptali na psč a já.odpovídala číslo popisné…

Tamtama
Extra třída :D 11822 příspěvků 13.08.18 22:10

já to mám pořád, ale už ne v takové míře, mladšímu jsou 4.. časem se to trochu zlepšilo..

tini
Ukecaná baba ;) 1434 příspěvků 5 inzerátů 13.08.18 22:11

Otazka je,zda jsi nevyspala,neustale s ditetem,hromada organizace vseho mozneho tak se mi taky stava,ze mi hlava vypina,jako by clovek jel na automat,najednou koukam,kam az jsem dosla,nevim ze na me chlap mluvil,necham diteti ohrate jidlo v mikrovlnce a jdu ho koupat a divim se,ze ma „jeste“hlad (to se mi fakt stalo!).

marka123
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 13.08.18 22:15

Kratkodoba pamet se mi taky velmi zhorsila prvnim tehotenstvim, momentalne jsem po druhem porodu, to uz jsem rozdil nezaznamenala, jsem ted 3 roky po prvni „tehotenske zmene“ a vnimam to jako obrovsky rozdil, vzdy jsem mela vybornou pamet, pamatovala si kazdou malickost, co si jini nepamatuji, spoluzaci me pravidelne brali jako zdoj vsech informaci, prezdivali me „google“ .Dlouhodoba pamet celkem zustala zachovana, co se delo pred tremi lety, si stale vybavim vse velmi presne. Ale ty posledni tri roky si nepamuji temer nic, jen zasadni informace a udalosti, partner mi neco rekne, za tyden to nevim a zeptam se jej na to…a kdyby jednou:D vzpomenout si ,co bylo vcera na obed, je taky tezke, obzvlast kdyz je na materske denni stereotyp a clovek nevi, jestli je pondeli nebo patek. Porad hledam veci, nepamatuji si, kam jsem co dala. Muz se zepta, kde jsem zaparkovala auto-nevim:D rekla bych, ze je to trochu lepsi nez po prvnim porodu, byla jsem velmi ve stresu a i psychicky jsem na tom nebyla uplne dobre, takze prvnich 5 mesicu mam uplne v mlze. Doufam ,ze az se to trochu utrepe a zaclenim se opet i do profesniho zivota dospelych, pamet se trochu zlepsi, ale na takove nadstandartni urovni ,jako byla pred porodem uz nikdy nebude:(

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 13.08.18 22:46

Měla jsi celkovou narkozu?To je velký záhul pro mozek,potřebuje čas.Já to měla taky,když jsem byla na procházce s mimčem a lidi se mě ptali jak se jmenuje,tak jsem si nemohla vzpomenout,za­koktávala jsem se a tak…Časem to úplně odeznělo…Vem si,jak kolikrát dopadnou starý lidi po narkoze…

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 13.08.18 22:59

Ja taky byla mimo asi 2m,pak se to srovnalo :) dost me to desilo a myslela jsem,ze mi pri cisari pichli do mist,kam pichnout nemeli :mrgreen: ale bylo to hormonama.

Andymo
Kecalka 149 příspěvků 13.08.18 23:43

Ty jo, tak ja mam problemy s pameti a roztrzitosti doted, a to mam rok a pul od posledniho porodu :D

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15547 příspěvků 14.08.18 05:24

Já jsem po přirozeném porodu a mám to také. Dle mého to dělá ta únava, kojim, vstávám několikrát za noc… Také mám problém si vzpomenout, zda jsem danou věc udělala. Měla jsem to tak i po prvním porodu a časem to odeznělo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >