Paměť u 2leté - nepozná zvířátka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.11.21 07:45

Paměť u 2leté - nepozná zvířátka

Dceři budou 2 roky a je moc šikovná, pěkně mluví, jen mě zaráží jedna věc, tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nemá podobnou zkoušenost.
Některá konkrétní zvířata vytrvale nepoznává. Prohlížíme dokola knížku, většinu zvířat pojmenuje, ale některá ne (např. velblouda, hrocha, delfína). Řeknu jí, že je to velbloud, za minutku nebo dvě se k tomu obrázku dostaneme znova, já se jí zeptám, co je to za zvířátko. A ona dlouho nic neříká a pak řekne „nepamatuju“ nebo „nepoznám“. Někdy taky řekne úplně jiné zvíře.
Děkuji za zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8655
25.11.21 07:53

Mozna je to na ni moc abstraktni? Zkus videa tech zvirat, uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 07:56

@Tarjei Některé z těch zvířat, které nepozná, jsme viděli v zoo. A s většinou nemá problém, i když je třeba nikdy neviděla. Ale zkusím najít něco s velbloudem, jestli to pomůže, díky za tip.

• Citovat
  • Nahlásit
692
25.11.21 08:02

Možná by to chtělo spojit víc vjemů na zapamatování (video, zvuk, hmat). Případně nějaké zajímavosti přiměřené věku dítěte. Ale nelámala bych to přes koleno. Já si taky nepamatuju názvy všech zvířat a některé ty divné si taky pletu :D Musím o tom vidět třeba nějaký dokument, abych si to zapamatovala. Jinak mám dones problémy s petrželí a celerem, ač mám paměť dobrou na jiné věci.
Myslím, že to chce jen čas a případně nebude mít hlavu na zvířata. Ta běžná se naučí, nebála bych se toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4468
25.11.21 08:13

Desetiletý syn si doteď plete žirafu a zebru :mrgreen:
manžel občas taky perlí. Čtyřletý je schopný je opravit.
Takže asi tak. Prostě si dál prohlížejte, časem to půjde. Je ještě malá. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2389
25.11.21 08:16
@Anonymní píše:
Dceři budou 2 roky a je moc šikovná, pěkně mluví, jen mě zaráží jedna věc, tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nemá podobnou zkoušenost.
Některá konkrétní zvířata vytrvale nepoznává. Prohlížíme dokola knížku, většinu zvířat pojmenuje, ale některá ne (např. velblouda, hrocha, delfína). Řeknu jí, že je to velbloud, za minutku nebo dvě se k tomu obrázku dostaneme znova, já se jí zeptám, co je to za zvířátko. A ona dlouho nic neříká a pak řekne „nepamatuju“ nebo „nepoznám“. Někdy taky řekne úplně jiné zvíře.
Děkuji za zkušenosti.

Dej jí čas, jsou jí teprve 2 roky. Buď ráda, že mluví, každé dítě je šikovné na něco jiného. Nebuď tak náročná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54716
25.11.21 08:17

Mně to přijde normální. Mé dítě si skoro ve třech letech stále plete zelenou a fialovou (ostatní barvy dává na pohodu). A velké školou povinné, když se učí anglická slovíčka, jak jde většina na pohodu, některá furt do toho mozku ne a nelezou. Jinak to velké dítě dávalo ve dvou letech snad padesát zvířat na první dobrou, zatímco malé má úplně jiné zájmy a i když čteme tutéž knihu, zná jich tak třetinu i ve vyšším věku. To přijde dříve či později, dle toho, jak ho dané téma bude zajímat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2868
25.11.21 08:18

Za prvé je maličká, tímhle bych se trápila u předškoláka, ne dvouletého batolete.
Za druhé - mám dvě děti, obě velmi chytré, šikovné, ale obě mají kategorie ", které jim nelezou do hlavy. Syn třeba uměl v první třídě všechny dopravní značky vč. tramvajových, státy Evropy s hlavními městy atd., ale bez uzardění pod borovicí tvrdil, že je to habr :mrgreen: Dcera naopak od mala pozná kytky, stromy, ptáky… ale rozlišit, jestli je značka hlavní nebo vedlejší silnice jí trvalo snad 5 let, než si to zapamatovala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
25.11.21 08:21

To vůbec neřeš. Jednak to jsou zrovna zvířata, která asi běžně nevida (jednou kdysi v zoo fakt nemůžeš pocitat), a pak taky je ještě malá. Já i teď pletu zebru a žirafu, netuším, proč, skoro vždy to napoprvé řeknu obráceně.. dvouletá dcera zase vytrvale říká na kozu bé…mé říct umí, ale koza je prostě bé. Stejně tak třeba krocan a husa jsou gaga a krepeleka je pipi…prostě reken asi to, co jí to nejvíc připomíná. V tomto věku nic k řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26941
25.11.21 08:22

Jsou jí dva, zřejmě pro ní aktuálně nějaký delfín fakt není podstatný.
Moje dítě ve dvou letech na jakékoliv zvíře s vyjímkou psa řeklo bú. :lol: To bylo univerzální slovo pro zvíře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26130
25.11.21 08:23

Syn si dobře pamatuje zvířátka, o kterých ví, jaký vydávají zvuk :D zrovna u velblouda, hrocha nebo delfína teda nevím, jak to předvést :D delfínovi říká prostě ryba :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8911
25.11.21 08:38

Logicky kolik viděla za svuj život delfínů? Kolikrát viděla velblouda?

Neblbni. Jsou jí 2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18672
25.11.21 09:46

Klid - to že si dvouleté batole ještě pořád neumí propojit obrázek něčeho, o čem vůbec netuší co je s divným slovem je úplně v pořádku.

Přestaň ji drilovat, přestaň zkoumat co všehcno je špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
25.11.21 13:06
@Svistice píše:
Jsou jí dva, zřejmě pro ní aktuálně nějaký delfín fakt není podstatný.
Moje dítě ve dvou letech na jakékoliv zvíře s vyjímkou psa řeklo bú. :lol: To bylo univerzální slovo pro zvíře.

U nás říká dvouletak na zvířata Ňam - jako ze je krmí :D Občas je mi to blby, když jdem venku okolo pejskaru, jestli to třeba nevypadá, ze jim chce toho psa sníst :D Haf se povede fakt jen málo kdy :D

Zakladatelko, neřeš to, bud rada ze umí něco říct, ze pozná nejaka zvířátka a uber nároky ;) Dcera je zřejmě sikovna a rozdíl mezi hrochem a delfínem ji ted nemusí vůbec trápit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 16:33

Všem moc děkuji za příspěvky, hodně mi to pomohlo. Jsem opravdu náročná :-( Asi je to tím, že ona je neuvěřitelně šikovná, tak ty nároky asi zvyšuju. Musím si z toho rozhodně vzít ponaučení. Ještě jednou děkuji všem.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat