Pamycon - ústup rýmy, nástup kašle

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
733
21.12.19 22:06

Pamycon - ustup rymy, nastup kasle

Hezky vecer,

syn dostal Pamycon na hnisavou rymu - ryma do druheho dne temer zpruhlednila, ale sedlo mu to asi do krku, a kasle, resp., vykaslava, chrapti… je to ok? nebo proste infekce sedla niz… tzn. pokud kapky zabrali, byla infekce bakterialni, a to v tom krku tedy ted muze byt tez teoreticky bakterialni? Stalo se nekomu? Sli byste znovu k Dr? Nebo nechat volny prubeh a pockat..

Moc dekuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26274
21.12.19 22:12
@Teresk píše:
Hezky vecer,

syn dostal Pamycon na hnisavou rymu - ryma do druheho dne temer zpruhlednila, ale sedlo mu to asi do krku, a kasle, resp., vykaslava, chrapti… je to ok? nebo proste infekce sedla niz… tzn. pokud kapky zabrali, byla infekce bakterialni, a to v tom krku tedy ted muze byt tez teoreticky bakterialni? Stalo se nekomu? Sli byste znovu k Dr? Nebo nechat volny prubeh a pockat..

Moc dekuji :)

Pamycon jsem dostala před týdnem, nezabral mi vůbec a začalo mi z něj bolet v uchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26742
21.12.19 23:14

V ideálním případě by měl pamycon zabránit tomu, aby infekce sedla níž. Zajdi zítra k lékaři, aby posoudil, zda nebude potřeba nasadit antibiotika na zánět průdušek. Já to už odhadnu, mám s tím bohužel u dítěte bohatý zkušenosti, ale pokud to máte poprvní a svátky před náma, tak se to nevyplatí podceňovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 08:05

Moje zkušenost s pamyconem a jinými obdobnými kapkami do nosu u dětí je následující…
Dítě č.1- kapky vždy pomohly, stav se zlepšil, dítě vyléčeno.
Dítě č. 2- po antibiotických kapkách rýma přestane téci, není co smrkat, ale dítě se vždy
jakoby stáhne, vše se usadí na průduškách/plicích. Začne kašlat, ale přestane vykašlávat.

A následky? Dříve i zápal/zánět plic. Někdy pomohl jen ventolin, jindy musel pomoci prednison, jindy nepomohla ani antibiotika a skončili jsme v nemocnici. Vše záleželo na aktuální situaci, věku dítěte a tom, jak jsem si to v hlavě poskládala i jak moc jsem chtěla „otravovat Dr“ - jak jsem to odhadla. Časem jsme přišli na to, že je prostě nemůže, že na ně má alergii (přesvědčit o tom pneumoložku - nadlidský úkol).

Změnili jsme léčbu, léčíme od začátku inhalacemi Vincentky a stříkám do nosu sterimar s mědí a manganem. Když mám pocit, že přestává vykašlávat, okamžitě nasazuji Ventolin (a vím, že na ni nesmím šetřit).
U praktické lékařky mám plnou důvěru, v určitém období jsme fungovali i jen tak, že jsem ji zavolala, že je dítě zase nemocné a ona mi vypsala OCR a nechala ji u sebe se slovy: „vy víte co a jak, když budete potřebovat, přijďte, beztak by tu chytilo ještě něco dalšího“. Papíry jsem si vyzvedla, když šlo dítě zase do školky/ školy. Nikdy jsem toho nezneužila.
Teď už je dítě větší (10) let, díky prevenci zvládá tyto stavy za 3 dny intenzivní léčby, řešíme to dovolenou.

Sice jsem se rozepsala, ale shrnu to - určitě bych šla k lékaři, pokud by dítě přestalo vykašlávat (štěkavý kašel) a nebo dostalo k tomu horečky ( jeho stav se horšil), šla bych i na pohotovost, jinak určitě zítra na kontrolu k praktické.

A mimochodem, dítě č.2 nemůže i jiné léky, jak jsem časem zjistila. Tak se vždy Dr. připomenu a nedáváme je, řešíme to jinak.

Přeji brzké uzdravení.

• Citovat
  • Nahlásit
733
22.12.19 13:02

Děkuji za reakce, syn se v tom s malou přestávkou placa už měsíc, stále hnisava rýma, při rýmě máme z alergologie doporučený sprej Nasofan, ale mám zkušenost, že když ho dávám, že rýma obejde nos a jde to rovnou na kašel, podobně pamycon, též to i obou už slezlo na kašel, druhý syn je „jisteny“ ventolinem…
Anonymní podobné je to u nás, dr chce dát atb celková, zatím jsem se bránila… A placan se v tom, zda jít či nejít, protože je zas dostane..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 23:27

@Teresk
já už nevím, kdy jsme se toho zbavili, nejaký pátek to trvalo, než mi to docvaklo. Dětská uvěřila dříve (a když nám nědko tyto kapky vnutí, máme je zahodit), pneumoložka tomu podle mne nevěří dodnes ( už k ní nechodíme), ta věří v sílu kortiroidů…
Mimochodem s tím Ventiolinem na dítěti nešetřím díky ní. Jednou jsme se k ní dostali v aktutním stádiu, už ani nevím jak. Řekla jsem jí tehky, že si myslím, že je to alergie a venotlin, že zabírá. Dítě si poslechla, nechala nafoukat 4 dávky za sebou (přes chamber), po nějaké dobe opět poslechla pak nechala dát další 4 dávky.
Od té doby zklouším v případě problému dám 2 dávky, pokud to do nějaké doby nezabere, dávám 4 a na těch ho udržuji 3-4 denně podle potřeby. Pak to postupně snižuji.
Už mi to několkrát zachránilo dítě od atb. ( ale není to všemocné)
O sterimaru s mědí mi poprvě řekla dětská, pak jsme na něj nějak pozapomněli a pak jsem tu někde v diskuzi narazila na to, že s mědí a manganem (je značen, že je s manganem) je lepší a fakt je.
Takže mám doma jedne s mědí pro dítě č.1 a druhý s mnaganem pro dítě č. 2.
A ten inhalátor. Dokonce jsme ho dostali na pojišťovnu. Pokud žádný nemáte doporučuji!
Kamarádka si nemůže vynachválit tento, jen to musí občas vyvařit ve vodě s octem, aby se odstranil vodní kámen…

A ještě maličkost, když jsme zahodili seretide a flixotide, co dítě dostalo ve 2 letech po druhém zápalu plic, přestalo být tolik nemocné… (ty kortikoidy měly od nemocí chránit a být jako prevence dalším zápalům)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat