Reklama

Panadol novum dítěti 3 roky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nickylinka
Stálice 91 příspěvků 28.02.17 11:10
Panadol novum dítěti 3 roky?

Ahoj, malá (3 roky 1 mes.) dostala horečku. Nemám doma nic jiného než Panadol novum, můžu ji dát čtvrtku prášku? Do lékárny se dostanu až odpoledne… :nevim:

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 28.02.17 11:13

@Nickylinka Předpokládám, že ve 3 letech má víc jak 9 kg, takže jo, čtvrtku může… na druhou stranu, kolik má tu horečku? Jestli je vůbec nutné ji hned srážet… Akorát si tedy nejsem jistá, zda zrovna z téhle tablety půjde rozumně udělat čtvrtka :think:

Nickylinka
Stálice 91 příspěvků 28.02.17 11:17

No teď ji měla přes 38, když jsem to zjistila. Jsem ji zahnala do peřin a uvidíme za hodinu, když jí to bude držet tak ji ho dám. Jsem se radši ptala dopředu ;-) jj, má 15 kg :-) Díky za odpověď :kytka:

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 28.02.17 11:30

Paracetamou se bere 10-15mg/kg/dávku, tzn, že při 15kg může na jednu dávku dostat 150-225mg paracetamolu. Denní dávka pak nesmí překročit 60mg/kg/den, takže při 15kg to je 900mg. Panadol Novum má 500mg/tbl, takže za 24h může 1 a 4/5 tabůletky. A vzhledem k tomu, že půlka je 250mg, tak bych se nebála a dala jí „třetinu“ což se dělá u téhle tbl fakt blbě. TAk mezi lžičkama rozdrť půlku tabletky a z toho rozdrceného množství cca čtvrtku oddělej. Jen neoddělávej ten obal co se moc nedaří rozdrtit, ale ten prášek, v něm je účinná látka, ne v obalu. Jinak se omlouvám za popis jak pro blbečka, raději to popíšu hned polopatě. Ať je malé brzy líp :hug:

fia80
Závislačka 2964 příspěvků 28.02.17 11:39

Po tom co jsme si kdysi přečeta tento článek horečku nesnižuji. Ze začátku to bylo strašné, ale pak jsem si zvykla.

hehehe
Extra třída :D 11528 příspěvků 28.02.17 11:54

@fia80
No jelikož paní doktorka doporučuje Oscillococcinum, tak bych ten článek nebrala až tak vážně… :think: Doporučení spíše acylpyrinu než paracetamolu mi taky přijde zcestné. Holt ale každý věří asi tomu, čemu chce.
Je zvláštní, že letité zkušenosti mě, mých rodičů a prarodičů jsou zcela protichůdné, divné. Myslím si, že vysokou horečku nad 39 je už opravdu vhodné srazit, člověk musí také získat sílu, a hlavně dítě se např. trochu najíst, té zmiňované polévky např., což se při tak vysoké teplotě stane těžko.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 28.02.17 12:53

@fia80 No, s čtením článku jsem skončila cca u 3. řádku, neb o homeopatikách si myslím svoje…
Na druhou stranu horečku taky nesrážím, pokud je dítko jinak celkem OK, tak neřeším, zda má 38 nebo 39… když si stěžuje na bolest, tak brufen dostane bez ohledu na výši horečky.

Fíková
Kelišová 5319 příspěvků 28.02.17 14:10

Nesrážím do 38°C. Vzhledem k tomu, že měla dcera dvakrát febrilní křeče si víc nelajsnu. Navíc vysoká horečka dost zatěžuje dětské srdíčko. O Elekové si myslím svoje, podle mě je to šarlatánka.

Nickylinka
Stálice 91 příspěvků 28.02.17 21:14

@králíkovna díky. No lepší to zrovna vypsat jak pro blbečka, páč pak odpovídat na tisíc dotazů není taky nic moc :D děkuju :kytka:

Jinak, já horečku do +-38 nesrážím vůbec, cca 38,5 mám hranici, kdy počkám hodinu a nad se jí snažím už pomoct. Záleží teda jak malá vypadá. Někdy už je vytížená při těch 38, tak dostane hned. Většinou se právě snažím doma držet Paralen, Panadol a něco pro děti (což si někdo nevzpomněl dokoupit, když došlo :andel: ). Ostatní mi přijde už moc drastický.

Ještě jednou díky za rady a snad to někdo někdy ještě využije :-)

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 01.03.17 09:11

@Nickylinka nemáš za co :-) já taky doma vedu Nurofen pro děti i Panadol sirup a taky Panadol i Nurofen v čípcích (dávám sirupy, ale když zvrací, tak není jiná možnost) a teplotu taky srážím až na těch 38. Samozřejmě, že pokud k tomu dítě má bolesti a je vyřízený, tak dám i při 37,5. AKorát my máme v rodině febrilní křeče, takže neriskuju a nad těch 38 srážím hned. On třeba ale Nurofen na krabičce má uvedený minimální dávkování a pak se maminky diví, že to nezabírá jak by mělo. Já dávám dávku někde uprostřed, ale když se jedná o vysokou horečku tak dávám maximální. Ibuprofenu (což je Nurofen) se může dát 20-30mg/kg/den a na krabičce je rozepsaných těch 20 :roll: takže se neřídím krabičkama, ale vím, kolik mi děti váží a přepočítávám si to sama

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama